Skocz do zawartości

R9 290x --- Jaki ?


Recommended Posts

Witam

 

Tworzę kolejny post, gdyż rozchodzi się o inną kartę.Chciałbym uzyskać Waszych odpowiedzi. Tak jak w temacie: Jaką firmę wybrać do karty graficznej R9 290x?

 

Moim skromnym zdaniem :D chyba dobre będzie MSI. I czy w ogóle ta karta od msi wejdzie do obudowy Zalman Z9 Plus ? Mam nadzieję że tak bo ostanio ją kupiłem

Link to post
Share on other sites

Czyli 90% szans, że się zmieści- rozumiem. A jaki zasilacz nowy do kupienia zaproponujecie do tego zestawu z kartą R9 290X ? :

 

GPU: Do tej pory Gigabyte GTX 650Ti 2GB 

CPU: Intel Xeon E3-1230v2

MOBO: MSI B75MA-E33

RAM: 16GB

Edytowane przez Vex123
Link to post
Share on other sites

Jak widzisz w mojej sygnaturce mam obudowę zalman z9 i wszystko się w niej jak najbardziej mieści

Wcześniej miałem SLI z 760 i było ok, jednak za słabe w combined było 2 x 760 i postanowiłem kupić jedną mocną kartę.Wybór padł na Asus 290x DCUII OC. Karta wymiata i całkiem dobrze sobie radzi z odprowdzaniem ciepła. Maks temp. jaką zauwałem po jakiejś godzinie grania w ciepły słoneczny dzień tego lata to 76 stopni C. Więc ja mogę polecić tego Asusa co ja mam. Do tego jeszcze możesz go sobie ładnie podkręcić ponieważ jest regulacja napięcia rdzenia. Ciekawe jaki masz zasilac bo ta karta jest prodożerna i trzeba mieć dobry i mocny zasilacz

Edytowane przez Premek1983
Link to post
Share on other sites

Jak widzisz w mojej sygnaturce mam obudowę zalman z9 i wszystko się w niej jak najbardziej mieści

Wcześniej miałem SLI z 760 i było ok, jednak za słabe w combined było 2 x 760 i postanowiłem kupić jedną mocną kartę.Wybór padł na Asus 290x DCUII OC. Karta wymiata i całkiem dobrze sobie radzi z odprowdzaniem ciepła. Maks temp. jaką zauwałem po jakiejś godzinie grania w ciepły słoneczny dzień tego lata to 76 stopni C. Więc ja mogę polecić tego Asusa co ja mam. Do tego jeszcze możesz go sobie ładnie podkręcić ponieważ jest regulacja napięcia rdzenia. Ciekawe jaki masz zasilac bo ta karta jest prodożerna i trzebamieć dobry i mocny zasilacz

Właśnie chodzi mi o zasilacz. Muszę kupić bardzo mocny by pociągnął to wszystko z podkręceniem karty :) Masz jakieś propozycje ?

Link to post
Share on other sites

Nowaj a po co tobie do jednego GTX 780 zasilacz  750 W ?

Ja tam na Deusa nie narzekam, jak ze te pieniądze daje rade nawet w SLI. Więc nie wiem czego Nowaj się czepia. Pewnie jest znawcą wszystkiego co każda firma wyprodukowała bo wszystko miał i wie

Link to post
Share on other sites

A skąd wiesz że  kolega tez kiedys nie będzie chciał CF zrobic lub SLI ?  Juz bedzie miał zasilacz odpowiedni.

Ja mu nie polecam Deusa tylko napisałem że są lepsze... a to że ja mam akurat taki to wynik tego że kupiłem go na szybko do SLI kiedyś jak najtaniej. Ja tam nie narzekam na niego, dawał rade w SLI i daje radę z prądożerną 290x i podkręconym mocno i5

Pisałem też o Deusie 650 W a ten test się tyczy 550W, może 650 W nie są takie straszne. Tzn. mam nadzieje :) Jak kupowałem go to nie widziałem tego testu, wtedy go tylko zachwalali, tak to pewnie wybrał bym inny.

Edytowane przez Premek1983
Link to post
Share on other sites

700W to za mało do CF z 290-tek, a co dopiero z 290X. Taka moc to w dzisiejszych czasach beznadziejny pomysł. Za dużo do jednej topowej karty, a za mało do dwóch.

 

Szkoda siana.

 

 

 

Pisałem też o Deusie 650 W a ten test się tyczy 550W, może 650 W nie są takie straszne

 

 

Jeden pies.

 

 

 

wtedy go tylko zachwalali

 

Skuteczności marketingowcom SPC, we wczesnej fazie wdrażania produktu na rynek, odmówić nie można. Dość szybko wyszło jednak na jaw, że te zasilacze to nic dobrego.

Link to post
Share on other sites

Racja tak, ale na SLi z 2 760 jest ok np. Ja go kupiłem pod tym kątem nie a nie jednej 290x, lecz później się rozmysliłem z SLI, to co radził byś mi teraz zmienić zasilacz ? chyba nie więc go sobie mam heh. A kolega niech ma teraz ku przestrodze że nie Deusa M1 :)

Peace

Edytowane przez Premek1983
Link to post
Share on other sites

 

 

zmienić zasilacz ?

 

Nie. Jeśli działa i nie robi problemów to nie ma sensu go ruszać. Stanowczo odradzam jedynie kupowanie nowych, bo nigdy nie wiadomo, na jaki egzemplarz się trafi - szansa na jakąś padakę jest większa niż w przypadku innych firm.

Link to post
Share on other sites
Ciężko o gorszy.

Bez przesady.

 

Co do chłodzenia również jestem za tym aby zaczekać na nowe AiO od Fractala,które zapowiadają się dosyć ciekawie :)

 

 

 

czyli jak H100 lipa to może H100i ??

Mówiąc na poważnie jest co prawda trochę poprawione,ale jednak nadal niezbyt pewne,tym bardziej że niewiele drożej jest H220 (biorąc pod uwagę,że stockowe suszarkowentylatory trzeba wymienić) :)

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

,....ciekawe co na to autor :)

Nic :D Miło poczytać xd

 

I tak 2 kart nie będę łączył w CF jeśli chodzi o R9 290x. Więc zdecydowałem, że wezmę chyba CM G650M :) 

 

Czy MSI jest dobrą firmą do tej karty ? Czy to jest to samo co wybieranie np. miedzy mercedesem a BMW >?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...