Skocz do zawartości

Recommended Posts

Która grałaby lepiej pod względem basów i sopranów: HD2, czy Solo?

to jest bardzo podobny poziom. Z tym, że Xonar gra ciut naturalniej.

 

Xonar D2X gra ciepłym dźwiękiem ale uważam, że Phoebus Solo jest lepszy, a w sumie, to taki sam poziom ale mniej kosztuje i też ma wzmacniacz. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo właśnie się zastanawiam pomiędzy, bo używkę d2x mam za 350, a solo mam za 300. Więc jeśli grają na przybliżonym poziomie (czyli więcej niż zadowalającym :P) to chyba lepsze są solo. Z kolei Hd2 kosztują identycznie (no dobra 10 zł mniej :) ), więc chyba do nich zacieśnimy kręgi. Co sądzisz o ich brzmiemiach?

Link to post
Share on other sites

przede wszystkim oceń ,czy będziesz  chciał używać oprogramowania, czyli dolby ,itp.Jeżeli nie, to proponuję HD2 w innym przypadku Xonara Phoebusa.Jeśli chodzi o brzmienie AudioTrak HD2 gra ciut cieplej i czasami ostro ,Xonar prezentuje podobnie ,choć bardziej neutralnie .Nie wypowiem się co do przestrzenności i generowanej sceny,, bo nie porównywałem ich bezpośrednio ale jak zamontujesz takie AD8022 oraz 2xOPA2604 w Audiotraku, to powinno być pod tym względem lepiej jak w Poyebusie. :D

Link to post
Share on other sites

na allegro (układy scalone- analogowe), mp3store (komis), audiostereo (różne kostki do wzięcia) .Czasami zdarzają się układy, jak polecane przeze mnie AD8022, które muszą być wlutowane na stolik DIP8, aby pasowały do Audiotraka.

 

alledrogo

 

http://allegro.pl/ad8022-ad8397-ad8066-ad8599-opcja-wlutowania-dip-i4596969568.html

http://allegro.pl/opa2604-audio-dip8-bb-oryginal-super-cena-i4591321298.html

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Przepraszam, że jeszcze zagracam, ale mam jeszcze pytanie odnośnie słuchawek (za 2 tygodnie :D, bo starałem się myśleć tak rozważnie jak to tylko możliwe) jak i karty. Co powiecie o Sennheiserach HD380 PRO, bo jeszcze one mi wpadły. A odnośnie karty to waham się, choć właściwie to nie waham, a się zastanawiam nad alternatywą do Prodigy HD2. Mianowicie chodzi mi o Xonar DX. Jak ta karta gra i czy pasowałamy do Ath M50 lub HD380 Pro?

Z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites
według mnie mimo cofniętej średnicy i tak bardzo dobrze się spisują w danych gatunkach, tym bardziej jak się posiada odpowiednie źródło liniowe na średnicy.Mimo, że nie słucham tych gatunków, tak z ciekawości posłuchałem i muszę napisać, że było naprawdę dobrze.

  HFI580 grają sztucznie. Wydaje mi się, że przy odsłuchu gitar ważne jest by było to w miarę realistyczne. Ultrasony grają przede wszystkim jasno, porównywałem je z swoimi takstarami. Uważam, że świetnie spisują się w muzyce elektronicznej, ale mimo, że mają większą przestrzeń to gra takstarów przy gitarach bardziej mi przypadła do gustu.

DACi nie mają panelu sterowania, w przeciwieństwie do wewnętrznych kart dźwiękowych jak i zewnętrznych.

można dobre słuchawki kupić, a w niedalekiej przyszłości układ.

fajne jeszcze są np, neutralne Brainwavz HM5. Jeżeli jednak szukasz podbarwionego grania ,tak zwanego funowego, przestrzenności polecam Ultrasone HFI 580 ,wadą jest dla niektórych średni komfort.

 A ja polecam neutralne słuchawki. Po prostu, wtedy słuchamy utworu, a nie słuchawek i wcale nie jest to mniej "funowe". W Ultrasonach podoba mi się przestrzeń, ale nie jest to na tyle przewaga bym je kupił.

 

Do Brasos. Jedź do MP3 Store i posłuchaj Takstarów Pro 80, AKG K550 i  Brainwawz HM5. 

Jeśli znajdziesz sklep z Ultrasonami to też jedź i koniecznie posłuchaj. Każdy lubi co innego. Nie wiem czy bym na senki patrzył w tej cenie skoro są inne świetne słuchawki. 

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites
Co powiecie o Sennheiserach HD380 PRO

za cenę 500zł znajdziemy lepsze słuchawki,stanowczo za dużo sobie życzą, druga kwestia jest taka, że one tez trochę dziwnie grają.

Mianowicie chodzi mi o Xonar DX. Jak ta karta gra i czy pasowałamy do Ath M50 lub HD380 Pro?

Xonar DX nie jest to jakieś idealne źródło do ATH  ale grac będzie.Lepiej współgra z HD380.

A ja polecam neutralne słuchawki. Po prostu, wtedy słuchamy utworu, a nie słuchawek i wcale nie jest to mniej "funowe". W Ultrasonach podoba mi się przestrzeń, ale nie jest to na tyle przewaga bym je kupił.

nie tylko przestrzeń, bo jeszcze detaliczność,bas,rozdzielczość, a po za tym słucha się dla przyjemności, a nie rzeczywistości,choć jak już wspomniałeś gust będzie tu odgrywał najważniejszą rolę,  jednak większość ludzi bardziej woli efektowniejszy dźwięk, jak neutralny i naturalny.580 również najlepiej grają na neutralnych układach, wówczas nie grają aż tak funowym dźwiękiem tworząc bardzo fajną synergię.Mocną ich stroną jest to że mają bardziej poukładaną przestrzenność względem innych słuchawek , także gracze FPS powinni być bardzo zadowoleni.

Link to post
Share on other sites

No tak. Ultrasony to fajne słuchawki i w sumie fajnie taką parę mieć dla czegoś innego. Takstary są w miarę naturalne i Tobie też polecam kiedyś je posłuchać (może i je sobie kupisz :D). Czasem ma się parcie na posłuchanie czegoś innego.. i to jest fajne w słuchawkach bo są otwarte/zamknięte o różnych charakterystykach :)

Link to post
Share on other sites

W przyszłym tygodniu zamierzam jeździć po Warszawie i tylko, przymierzać, przymierzać i jeszcze raz przymierzać, ale przed tym chciałbym sobie uściślić grono do jak najmniejszego, a jak na razie na liście są:

-Ultrasone HFI 580

-Audio-Technica ATH M50

-KRK KNS 8400

-Sony MDR7506

- Beyerdynamic Custom One Pro

- AKG K550 (chociaż nie jestem jakoś szczególnie przekonany o ich mobilności :D)

- Sennheiser HD380 PRO (czy one przypadkiem nie potrzebują wzmaka, żeby dobrze zagrać, czy z hd2 też pojadą ?)

(Byłbym wdzięczny za charakterystykę każdych z tych słuchawek, wszelkie plusy i minusy, ale to tylko jeśli ktoś będzie miał ochotę, bo nie chcę wymagać za dużo :) )

 

Zaś odnośnie kart:

-Audiotrak Prodigy HD2

i

-Xonar DX (tańsza alternatywa, ale jeśli będzie się lepiej zgrywać ze słuchawkami, które ostatecznie wybiorę, a mam taką nadzieję, bo CAL'e uległy uszkodzeniu mechanicznemu i nie opłaca się ich naprawiać)

 

Słuchawki w większości do domu, ale i po dworze się lata, w autobusach jeździ, więc mobilność również istotna. Muszą być wygodne na tyle, żebym mógł z nich korzystać będąc w okularach (tak, noszę okulary na sobię praktycznie zawsze, poza snem i prysznicem :), a do soczewek nie jestem przekonany). Będą używane w 85% do muzyki (rock/metal, zespoły takie jak: Carrion, Hunter, Kabanos, Avenged Sevenfold), a w 15% do flmów i gier (sprawa naprawdę drugorzędna). Ostatnią rzeczą dla mnie ważną jest, aby były zamknięte)

 

Wiem, że o kilku rzeczach wspominałem już wcześniej, ale chcę aby wszystko było w jednym miejscu, aby nie trzeba było wertować wątku :) . Oczywiście jestem otwarty na propozycje i dzięki za pomoc :D.


Odnośnie odtwarzacza przenośnego, Sony Xperia Z1 .

Edytowane przez batsos
Link to post
Share on other sites

Tak mieszkam w Warszawie i dlatego pomyślałem sobie, żeby pojeździć po kilku sklepach (bo w jednym nigdy nie ma wszystkiego :) ). Mówisz, że polecasz takstary? Być może też wezmę je pod uwagę, bo z ich charakterystyki wynika, że są monitorowe, ale nie do końca, czyli lekka V-ka. Obstawiam, że skoro je doradzasz, to masz je lub też miałeś przez jakiś czas. Jeśli mógłbyś to chętnie posłucham co o nich sądzisz, do jakich gatunków pasują i z czym je połączyć :)


Akg raczej odpadną, bo głupio w takich słuchawkach wyjść (oczywiście to nie jest zabronione, ale... :D)

Link to post
Share on other sites

Ta mam te słuchawki. Przesiadłem się z Cal!. Miałem podobny dylemat co ty. Słuchałem ultrasonów hfi 580 (porównywałem je z kumplem, bo to od niego słuchawki), i powiem Ci, że nie słychać specjalnie by to był jakiś przeskok klasowy. Grają inaczej niż ultrasony, no bo to inna charakterystyka, ale spójrz na zagraniczne fora np na porównania takstarów z k550 czy innymi. Te słuchawki są dosyć tanie, ale grają bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie trzeba przepłacać to byłoby dobrze, ale pewnie wybiorę się do mp3store (są tam wszystkie, dosłownie wszystkie słuchawki jakie chciałem przesłuchać :D). Przy okazji, jakich gatunków słuchasz? Chciałbym wiedzieć, ponieważ to odkryłoby zalety takstarów (skoro je lubisz, to znaczy, że dobrze odtwarzają pasma, na których ci zależy. A przynajmniej tak mi podpowiada mi logika :) )

Link to post
Share on other sites

Najwięcej słucham elektroniki (house, dubstep, dnb), ale to nie tylko te gatunki. Czasem posłucham rocka, czy czegoś innego. Te słuchawki grają dość równo nie ma tak, że bass zalewa średnicę. Mi się to podoba, ale nie każdemu musi (nie którzy wolą bardzo dużo bassu). Musisz sam posłuchać, bo nie mi się to podoba, a Tobie nie musi. Na wszelki wypadek weź kartę micro sd z muzyką (pendrive też możesz). 

Link to post
Share on other sites
Słuchałem ultrasonów hfi 580 (porównywałem je z kumplem, bo to od niego słuchawki), i powiem Ci, że nie słychać specjalnie by to był jakiś przeskok klasowy. Grają inaczej niż ultrasony, no bo to inna charakterystyka

na jakim źródle było to odsłuchiwane ? ja przechodziłem z modowanych CAL na Ultrasone 780 i było dość spora różnica ,dźwięk jakby bardziej naturalny, dynamiczniejszy z dużo lepszą sceną, rozdzielczością.

 

dodam jeszcze, że do rocka ,metalu polecam jednak jasne słuchawki i raczej nie neutralne, za to może posłużyć w przyszłości odpowiednie źródło.Ja akurat nie narzekam na podbarwienie Ultrasonów , wręcz przeciwnie, takie granie sprawa dużo radości podczas słuchania.Miałem też neutralne AKG-K550 i określiłbym je jako nudne w pewnym sensie.  Także warto osobiście posłuchać kilka modeli ,by określić swoje preferencję

Link to post
Share on other sites

Naturalność to nie znaczy nudność. I będę to powtarzał, bo wtedy słuchamy nagrania to raz, a dwa źródło to też ważna sprawa. Odsłuchiwałem na jakimś amplitunerze czy tam wzmacniaczu denona ( nie pamiętam i nie do końca wiem) no i Astell&Kern K120. Oczywiście miałem wtedy porównanie. Nie powiedziałbym, że Takstary odstawały jakością dźwięku, po prostu grały inaczej. A przeskok między nimi a Cal! jest ogromy, i powiem Ci jako posiadacz Cal!, że mogą Cie te słuchawki zaskoczyć. Tobie Adivixv5 polecam przesłuchania tego w mp3 store czy może gdzieś indziej :)

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

Dobra, dzisiaj byłem w mp3store i po przymierzeniu Takstarów i rozmowie ze sprzedawcą (bardzo miłym i pomocnym :) ) na polu bitwy zostały tylko 2 modele:

-Takstary pro80 (przesłuchałem je i powiem, że dobrze grają, trochę monitorowo, ale z lekkim podbiciem pasm)

           i

- Audio-Technica ATH M50 (niestety nie było ich na stanie, ale Pan sprzedawca dobrze się o nich wypowiadał,czyli: wygodne, łatwe do napędzenia i z podbitymi pasmami, co mi osobiście pasuję)

 

Sprawa powinna rozwiązać się sama, bo jeśli w 2 tygodnie nie znajdę ani jednej dobrej oferty na M50, to kupię Pro80. Chyba, że ktoś ma argumenty, które przemówią za czymś innym albo za Pro80, żebym nie musiał czekać :D.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...