Skocz do zawartości

Recommended Posts

Akurat nie było na stanie, ale jakże pomocny pan sprzedawca dał mi do przymierzenia słuchawki, które wygodą i wyglądem były identyczne. A wyglądało to tak: włożyłem je i natychmiast zdjąłem. Były tak sztywne i niewygodne, że aż strach bierze. Z kolei kiedy przymierzyłem takstary, mmmm po prostu bajka. Wszystko było wygodne i miękkie, aż się ich zdejmować nie chciało (zanim tam przyszedłem miałem wątpliwości odnośnie łączenia pomiędzy nausznikiem, a pałąkiem, ale gdy się im przyjrzałem zobaczyłem jak bardzo trudne do zagięcia pod względem konstrukcyjnym są te słuchawki), a do tego jeszcze to tłumienie, uuuła, a brzmienie tak jak mówiłem wcześniej bardzo dobre, a sprzedawca mówił, że M50 są wygodne w identycznym stopniu i grają jeszcze lepiej. Teraz tylko pytanie czy dokładać aż tyle do tej różnicy. I jeśli tak to czy polować na zwykłe M50 (których coraz mniej), czy dołożyć do M50x? Mhhhmmmm...... oto jest pytanie :)

Link to post
Share on other sites

Wielkość tak, ale nie wygodę :)


Tak, czy owak wybór padł na M50x (teraz są tańsze od M50 :o). W razie gdyby mi się nie spodobały mam 10 dni na zwrot bez przyczyny, więc... :D

A odnośnie karty, to HD2 nadal wydaje mi się najlepszym wyborem (chyba, że ktoś ma jakąś propozycję w tym przedziale cenowym :) ).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Słuchawki już doszły (chociaż to może jest złe określenie, bo sam po nie jechałem :D). Po wyrzaniu grają bardzo dobrze, lepiej na smartfonie niż na integrze, tak więc w najbliższym miesiącu musi się to zmienić :P.Budżet do 400 (używki wchodzą w grę, bo karty dźwiękowe są mało awaryjne). Do wyboru są:

-Audiotrak Prodigy HD2 (faworyt i wiem, że już się wcześniej na nią zdecydowałem, ale poprzednim razem bardziej myślałem i szukałem słuchawek, a nie karty, więc wydaje mi się być rozsądne, by przemyśleć wszystko ponownie

-Asus xonar D2 (używka)

Jeśli chodzi o płytę główną to Asus Motherboard P8B75-M LE (PCI-E), a system to Windows 7.

Szukam karty głównie do słuchawek, gdyż głośniczki (inaczej tego nazwać nie można) nie są łagodnie mówić najlepszej jakości (logitech za 80zł). Najlepiej byłoby gdyby karta dobrze grała rock/metal, reszta jest poboczna (chociaż jeśli sprawdzi się też w grach, to będzie miły bonus :D). Oczywiście byłbym szczerze uszczęśliwiony gdyby nie było problemów ze sterownikami na Win7 :). Pozdrawiam i jeśli macie jakieś swoje propozycje to chętnie posłucham :P

Link to post
Share on other sites

Chętnie bym się dogadał, ale kartę kupowałbym dopiero za miesiąc (okolice mikołajek). Ale jeśli cena byłaby oporowa to może bym coś "wyskrobał" :). A tak jak już mówimy o STX. Jak ci się spisuje i dlaczego zmieniasz? Trzeba grzebać w EQ żeby dobrze grała?


Ewentualnie zastanawiam się nad czymś mobilnym, bo zawsze lepiej mieć dźwięk i w drodze. Macie jakieś pomysły do smartfona z androidem (Xperia Z1 na oficjalnym romie). Czy może jakość dźwięku na tym urządzeniu jest na tyle zacna, że wystarczy zainwestować w coś stacjonarnego?

Link to post
Share on other sites

U mnie STX przestał mieć rację bytu kiedy kupiłem Yulong D200.  Od tego czasu STX służy za wtyczkę pod mikro.  A spisywał się jak należy, niestety z nowym daciem nie ma szans.. 

Jestem equalizerowym purystą i nigdy nie używałem. Jak na moje ucho eq ingeruje w przestrzeni i głębii.  Co zamiast eq jest warte uwagi  to wymiana opampów.  Czy STX się dobrze paruje z M50X to nie wiem.  Byłem bliski kupienia tych słuchawek, ale kompaktowa scena zaważyła na nie. 

Nie namawiam czy coś, nie spieszy mi się też.  Jak co to daj znać. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...