Skocz do zawartości

Czy warto przytulić Lumie 925 ?


Recommended Posts

Witam,

 

Jako że posiadam Nexus'a 4,coś mnie naszło by spróbować coś z rodziny lumi,i akurat wybrałem model 925,a to dla tego bo interesuję mnie prosty telefon do prostych rzeczy jak muzyka,dzwonienie,pisanie czy też robienie zdjęć.Dowiedziałem się też że lumia posiada lepsze wsparcie systemowe,i mam nadzieje że to jest prawda...Lecz po przeczytaniu pewnych opinii nie jestem pewien czy Ja kieruję się w dobrą stronę,bo przeczytałem że;

 

*Telefon przy 30% baterii potrafi się wyłączyć.

*Czasem nie reaguje na polecenia.

*Słaby czas pracy baterii.

*Telefon czasem potrafi się wyłączyć,jak się zrestartować.

*Telefon gra słabo na słuchawkach

 

Właśnie te rzeczy mnie martwią,i nie wiem czy tak tylko miały pierwsze telefony z taśmy czy jak,bo jakoś telefon mi się podoba i jak zarazem jego szybkość oraz prostota systemu.

 

Pozdrawiam.  ;)

Edytowane przez DonHugo
Link to post
Share on other sites

Odniosę się tylko do czasu pracy baterii bo reszta to bujda lub jakieś losowe przypadki. Bateria wg gsmareny:

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/nokia-lumia-925/review/gsmarena_111.jpg

 

Przy intensywnym użytkowaniu ładowanie codziennie będzie normą. Zwyczajnie 1,5 dnia powinien wytrzymać.

Link to post
Share on other sites

Mam Nexusa4 i z chęcią zamieniłbym na Lumię 925 ( bo N4 ma koszmarną jakość wyjścia na słuchawki a używam go często jako playerek mp3) gdyby tylko obsługa FLAC w Windows Phone była dobra... Nawet Wawe2 ma lepszą jakość audio niż N4. Limie (miałem w rękach 920 i 925) są bardzo dobrze wykonane. To fajne fony. A co do zawieszania się to ja mam problemy z N4 z aparatem foto( potrafi mi wyłączyć telefon) - także każdy smartfon jak komputer ma swoje uroki.

Link to post
Share on other sites

Sam kupiłem właśnie lumie 920 aktualizacja do wp 8.1 i inny telefon android już nie ma przewagi moim zdaniem nad WP. Płynność WP to magia jakich mało zero przycięć itp. Wszystko chodzi jak igła. W sklepie aplikacji już jest wystarczającą ilość i bardzo dobrej jakości są zero syfu. Jak masz ochotę spróbować WP to bierz bez zastanowienia, warto naprawdę. Przesiadłem się z note 2 i nie żałuję ani trochę, bo nie muszę się martwić o wsparcie.

Link to post
Share on other sites

Myślałem nad 920,lecz coś jego grubość mi nie odpowiadała.A jak chodzi o wykonanie to nie wątpię iż 925 to dobrze wykonany telefon,lecz dochodzą mnie słuchy że obudowa nie co skrzypi ? trzeszczy ? Lecz jakoś mało to mnie odstrasza.Gorzej jest z tym biednym ms marketem,który nie ma tyle co google czy apple to zaoferowania,ale mam nadzieję że czas to zmieni i będzie nad czym wybierać.Też jestem ciekaw jak sobie wp radzi z synchronizacją notatek czy też kontaktów,bo google z tym dobrze radziło wraz z ich kontem gmail. Oraz bym był ciekaw jak jest z jakością połączeń bo u mnie nexus czasem potrafi zgubić sieć czy też potrafi przerywać połączenia,albo to są takie uroki Play...

Edytowane przez DonHugo
Link to post
Share on other sites

Lumie sa jednymi z najlepiej spasowanych telefonów - nawet najtańsze nie skrzypią :) a Lumia 925 to monolit jest :)

 

Co do sklepu : Wiesz ile jest aplikacji udających pierdzenie na Androida? Ponad 40, a Wiesz ile jest "latarek" ? grubo ponad 1000 :) 

 

Jak Byś z Androida wyrzucił dublujące się aplikację oraz "syf" - to by się okaząło, ze nie ma tak dużej przewagi :)

 

Po d Windows phone obecnie można znaleśc absolutnie każdą aplikację z Androida lub jej odpowiednik. Aplikacji jest mniej - ALE - najczęście sa owiele lepsze jakości - sklep MS nie wpuszcza "syfu" do środka. Tak więc nie ma się czego bac - zawsze znajdziesz aplikację.

 

Lumia 925 to naprawdę bardzo fajny sprzęt, który na dodatek ma jeden z njalepszych aparatów wśrod smartfonów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Lumia 925 to monolit jest

Tu się mylisz. Tylna klapka jest zdejmowalna i w niektórych modelach faktycznie może skrzypieć gdyż przez nią jest dostęp serwisowy a dokładniej jeden górny róg. 

 

jestem ciekaw jak sobie wp radzi z synchronizacją notatek czy też kontaktów

Kontakty są zapisywane automatycznie na koncie MS do tego dostajesz chmurę One drive z min 7Gb pojemności, kalendarz i office. 

Edytowane przez BARTOL48
Link to post
Share on other sites

To że lumia 925 to solidny telefon i "nie jedna małpka chciała by takie zdjęcia robić" to ja wiem,lecz martwią mnie te problemy na które ludzie się natknęli,ale mam nadzieję że to tylko było w tych pierwszych egzemplarzach.A co do aplikacji w marketach,to każdy raczej ma u siebie pewien "syf" chodź fakt że android ma tego raczej stanowczo za dużo,ale to nie zmienia faktu że akurat w google play występują całkiem fajne małe gierki,które dobrze czas zabijają,i mam nadzieję że wp też takich się kiedyś dorobi.

Edytowane przez DonHugo
Link to post
Share on other sites

Lumie słabo grają na słuchawkach, mam L920, siostra ma L720, miała L520 i wszystkie modele grają słabo na słuchawkach.

 

Lumia 925 nie jest monolitem, bartol48 dobrze mówi. Swoją drogą, żeby nie było. Aluminiowa w Lumii 925 jest tylko ramka z wyjątkiem tych czarnych wstawek, plecki są plastikowe.

Link to post
Share on other sites

Raczej się martwię o sprawy czysto techniczne o których się naczytałem.A telefon wyrwałem nowy wraz z 24 miech gwarancją producenta za 1050,więc może mi się sypać  ;) Mam nadzieję że z wp się polubimy.Lecz zauważyłem że ludzie bardziej doradzają 920 lub samsunga activ s,ale myślę że pozostanę przy tym pierwszym.

Link to post
Share on other sites

Czyli rozumiem że jednak lepiej zainwestować w 920 ? Niby jest nie co tańszy,posiada 32 gb pamięci.ekran ips,lecz jego grubość jakoś mi nie przemawia....A w samsungu nie wiem jak wsparcie wygląda,bo jednak ten element mnie właśnie kusi w stronę wp.

Link to post
Share on other sites

Samsung ma WP więc dostanie aktualizację od MS ale od samsunga nie dostaje zbyt wiele. 920 jest grubsza i cięższa bo ma wbudowane ładowanie indukcyjne a poza tym to takie same telefony nie licząc różnic które wymieniłeś. L925 ma jedną soczewkę więcej w aparacie i that's it. Możesz wybrać między wyglądem, pojemnością pamięci i ekranem ale to czy lepiej inwestować w to czy w to to już sprawa indywidualna. Który bardziej Ci się podoba.

Link to post
Share on other sites

Dlatego myślę że 920 to też był by dobry wybór,lecz wyczytałem że krążą modele ze wadliwą płytą główną,a raczej na taką bym nie chciał natrafić.Ale podobno jak telefon nie będzie z orange,to są szanse że będzie z nowszą płytą.

Link to post
Share on other sites

Według mnie L925 jest krokiem wstecz, ponieważ wersja dostępna u nas ma mniej pamięci ROM względem L920 (32 GB vs 16), nie ma ładowania indukcyjnego, zmiana wyświetlacza IPS na AMOLED spowodowała również zmniejszenie maksymalnej jasności o ~10%. Dodatkowo mi jakoś wygląd L925 nie podchodzi, ale to kwestia indywidualna. Dodatkowa soczewka w L925 nic nie daje, co pokazały porównania po tym jak L920 dostała aktualizację aplikacji aparatu. Różnica w wadze jest raczej na papierze, L920 nie ciąży w dłoni, to nie przeszkadza większości osób.

 

Mam Lumię 920 z Orange i mam problemy z anteną, tj. Lumia sama zrywa zasięg, gubi sieć. W serwisie wgrali tylko soft, trzykrotnie.

Link to post
Share on other sites

Czyli 920 jest wygodna w użyciu ? I rozumiem że twoja lumia nie ma problemów jakie to ludzie piszą ? Typu nie reaguje czasem na polecenia,nie wyłącza się,nie restartuje się albo pada przy 30% baterii.Pewnie jak to już pisałem wcześniej to było tylko przy pierwszych modelach,na tych nowych płytach głównych ten problem raczej już nie występuje.920 bym był w stanie zakupić,bo jednak wychodzi taniej i nie odstaje od 925,lecz kurcze grubość jakoś nie zbyt zachęca.

Link to post
Share on other sites

Czyli objawy jak mój nexus,lecz mam nadzieję że z zasięgiem nie będzie aż tak źle...Jednak zdecyduje się na zakup żółtej 920,bo nie ma co tu przepłacać zbytnio,skoro 925 wyglądem i amoledem (co dla nie których to +) nic nie wnosi,a do tego trochę grosza zostanie  :) .


Telefon zakupiony,więc można zamknąć temat.

Edytowane przez DonHugo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...