Skocz do zawartości

"nowy komp" a promocja Asusa


Recommended Posts

Witam serdecznie speców i weteranów!

 

Standardowo - mam mały dylemat. Nałożyło się parę promocji w sklepach i wpadłem na genialny pomysł: złożyć kompa takiego, żeby móc zagrać w nadchodzące GTA 5 :D

 

Niestety kolorowo nie jest - problem tkwi w funduszach a okazje są czasowo ograniczone dlatego pytam Was, co sądzicie o promocji ze zwrotem kasy TopTech Cashback Asusa na swoje płyty główne zakupione z prcesorem Intel:

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/toptech-cashback-promocja-kupno-procesora-haswell-plyty-asus-z97.html

 

Nie do końca rozumiem jej warunki a konkretnie "Wniosek musi jednak być złożony nie wcześniej niż 30 dni i nie później niż 60 dni po zakupie podzespołów (data z paragonu lub faktury)"... Pierwszy raz widzę coś takiego...

 

Dodatkowo przy zakupie procesora z serii i5 albo i7 można zgarnąć fanty w postaci darmowych gier ale to już szczegół.

 

Obecnie mój sprzęt to:

 

Zasilacz Corsair 450W

Pamięci też Corsair 2gb 1333 2x1gb + 2gb 1066 samsunga (jako tako to hula i mam 4 gb :D )

Płyta ASRock 970 Extreme 3

Procek Phenom II 960T

Chłodzenie procesora AC Freezer Xtreme Rev.2

Grafika GTX 260 216sp

Dysk Seagate 500 gb + drugi 70 gb

 

Cieszył przez rok - potem przy moich zastosowaniach zaczął kuleć - granie na tym w FarCry 3 to była mordęga dlatego dałem sobie spokój po godzinie.

 

Na początek chciałbym wymienić płytę i procka póki są te promocje (jeśli oczywiście mają one sens). Planuję zakup SSD na system jak już będę miał zamówione te części. Potem pewnie pamięci albo od razu z płytą i prockiem... no narazie to jest kwestia jeszcze jednej wypłaty ale boję się, że wtedy już będzie po tych promocjach więc chyba rozumiecie ;).

 

Jak wyjdzie już GTA 5 to jakoś wstrzelę się z odpowiednią kartą graficzną bo będę miał już na to kolejne fundusze dlatego ten temat grafiki proszę pominąć :).

 

Fundusze na płytę+procka+pamięci obecnie to ok 1800 zł. A jeśli promocja z cash backiem będzie ok to spokojnie dałbym nawet 2000.

 

Mam czas do końca czerwca/początek lipca na zakupy więc wolę się zorientować już teraz czy coś z tego wyjdzie :)

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Nie do końca rozumiem jej warunki a konkretnie "Wniosek musi jednak być złożony nie wcześniej niż 30 dni i nie później niż 60 dni po zakupie podzespołów (data z paragonu lub faktury)"... Pierwszy raz widzę coś takiego...

 

Chodzi o to, żeby ktoś nie kupił podzespołów, wysłał formularz o zwrot kasy i zwrócił części do sklepu (bo ma na to 10 dni).

 

Sam jestem zainteresowany tą promocją i na dniach będę brał 4670k + Asus Z97-C. Z tego co odpisali mi z obsługi klienta tej promocji to procek z płyta muszą być na jednym rachunku/fakturze, kupione obojętnie w jakim sklepie najpóźniej do 7 Lipca. Potem trzeba odczekać 30 dni i zgłosić się przez formularz.

 

Do takiego zestawu mógłbyś dorzucić 2x4GB Pamięci np z Cruciala i spokojnie zostaje Ci pare stówek z budżetu.

Edytowane przez Komarovsky
Link to post
Share on other sites

@Komarovsky

dzięki za wytłumaczenie - że też o tym nie pomyślałem :D teraz to się trzyma kupy.

 

 

no tak... zapomniałem dodać, że chcę wyjść na tym sprzęcie w miarę korzystnie cenowo (np czy jest sens kupować i7) no i w tych 1800/2000 to razem z pamięcią.

 

Dopiero zauważyłem :D nie jestem pewny czy moje stare chłodzenie wejdzie na nowego intela... w sieci różne dane - czasem jest 1150 czasem nie ma. Ktoś coś wie na ten temat?


Znalazłem taką konfigurację:

 

Asus z97m plus za 400 zł

 

Intel i7 4770k za 1220 zł

 

po zwrocie wyszłoby te 180 zł taniej

 

ktoś coś wie o tej płycie?

Edytowane przez rockywood
Link to post
Share on other sites

ok przy różnicy prawie 4 stówek faktycznie trochę się zagalopowałem a i tak pewnie bym tej mocy nie wykorzystał ...przynajmniej przez jakiś czas :) zostanę przy i5 jak radzicie i za tą różnicę będę miał 8GB pamięci :)

 

ale co zrobić z tą płytą główną? te z promocji ASUSA są w/g mnie w kosmicznych cenach - tylko te z serii z97 są w miarę w/g mnie rozsądne ale czy ta co podałem się nadaje do ew. OC w przyszłości? chyba że jest jeszcze coś lepszego w okolicach 400 zł z serii z97?

Edytowane przez rockywood
Link to post
Share on other sites

Po diabła komuś tak drogie mobo ? Do pełnego wykorzystania 4670K w zupełności wystarczy Asrock H87 Fatality za 350 zł, o ile ktoś nie planuje multi-gpu jest to najrozsądniejszy wybór.

Link to post
Share on other sites

Nowaj - ja na przykład też jestem za z97-c, bo jakoś nie widzi mi się kupowanie nowego sprzętu (w tym przypadku mobo), którego nie będę mógł aktualizowac, czy nawet bd musiał downgradeowac w przypadku oc. Po prostu mija się to dla mnie z celem. A licząc ową promocje, płyta jest za te same pieniądze co fatality.

 

P.s. chyba, że tok mojego rozumowania jest inwalidą to prosze o sprostowanie.

Edytowane przez Komarovsky
Link to post
Share on other sites

W nowym biosie H87 zablokowano możliwość overclockingu.

Poza tym na tej płytce nie wykorzysta możliwości pamięci taktowanych zegarem wyższym niż 1600 MHz.

 

Skoro mam wybierać pomiędzy Z97-C, a H87/H97 Performance to jednak wolę wziąć troszkę uboższego w wyposażeniu Asusa. Nie jest to z mojej strony żadna kryptoreklama, po prostu chucham na zimne. 

 

Ranger w cenie 480 PLN (po odliczeniu rabatu) to już w ogóle hit sprzedaży. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Poza tym na tej płytce nie wykorzysta możliwości pamięci taktowanych zegarem wyższym niż 1600 MHz.

 

No i ? W przypadku Intel'a ma to rzeczywiście ogromne znaczenie.

 

W przypadku 1150 pakowanie jakiejś większej kasy w mobo kompletnie mija się z celem.

Link to post
Share on other sites

Dobra bo teraz zaczynają wchodzić pewne dylematy a mianowicie:

 

Chciałbym skorzystać z tej promocji ASUSA aby dostać ten zwrot 150 zł i mieć w ten sposób taniej porządą (chyba) płytę pod i5 4670k do OC w przyszłości.

Dodatkowo chcę do tej płyty i procesora dodać SSD z przeznaczeniem na system 7/8, kupić dobre pamięci ram 8 gb

 

Lepsze chłodzenie na razie sobie odpuszczę - pod koniec roku będę miał wolną kasę na takie rzeczy właśnie jak nowe chłodzenie i inne teoretycznie zbędne dodatki dla "Kowalskiego".

 

Zostanę narazie przy swoim zasilaczu Corsair 450W (którego pewnie też wymienię pod koniec roku). Tak samo z kartą graficzną - GTX 260 216sp, na której te najciekawsze dla mnie tytuły są nie grywalne a taki Crysis 3 w ogóle się nie odpali bo brak DX11...

Mam jeszcze dwa dyski na śmieci które pociągną jeszcze jakiś rok mam nadzieję :).

 

Do zakupu mam dokładnie płytę + procesor + pamięci + SSD - budżet na te 'flaki' bez karty graficznej na dzisiaj to ok 1700 zł.

Pamięci mogę kupić nawet dzisiaj bo je wsadzę bez problemu tylko JAKIE?

 

Jak wyjdzie GTA V to chcę dopiero wtedy dobrać optymalną kartę graficzną, która pociągnie ten tytuł i pozwoli grać z przyjemnością w średnich detalach - czyli to będzie gdzieś na jesień. Jeśli wcześniej pojawią się informacje o wymaganiach tej gry to będę strzelał w coś ok 600-700zł (nowe / używka z grwarancją) - taki sprzęt tanieje raczej szybko i może wpadnie jakiś GTX (preferuję GF ze względu na CUDA :D - konwertuję prawie na codzień).

Nie wiem czy Radeony posiadają coś podobnego do CUDA - jak ktoś jest w temacie to proszę o info na PW albo tutaj bo nic o tym nie mogłem wygooglować.

 

Myślę, że ten nowy składak pociągnie minimum 3 lata.

Ciekawe, co myślicie o takim planie?

Logika kupowania "po kawałku" to obecna promocja Asusa trwająca do 6 lipca i brak pełnych funduszy i do tego Phenom 960T w budzie który daje w kość jak potrzeba mocy... taki leciwy i3 u kolegi 'bije' go ze wszystkich stron :/

Edytowane przez rockywood
Link to post
Share on other sites

Nie bójcie się, przecież ubiegać się o zwrot kasy można dopiero po 30 dniach od zakupu. Promocja wystartowała 6 czerwca, także dopiero 6 lipca będzie można złożyć pierwsze wnioski. Zresztą wyjaśnia to wersja angielska tej strony: 

 

Step 1 of 4
You can claim cashback on this website 30 – 60 days from your purchase date.
 
 
 
 
BTW. Tak po prawdzie to jest promocja Intela a nie Asusa (w regulaminie nawet nie pada nazwa Asus ;P) i prawdopodobnie ma "wyczyścić" magazyny ze "starych" Haswelli przed pojawieniem się Devil's Canyon :P
Link to post
Share on other sites

Dokładnie promocja jeszcze nie ruszyła, zresztą pisałem na ten temat z ich obsługą klienta i odpisali mi to :

 

 

Szanowny Panie Pawle,

 

Dziękuje za Pana mail.

 

Data końca promocji w tym wypadku 7 Lipca 2014 jest datą do której można zakupować produkty objęte promocją.

 

Po zakupie każdego produktu objętego promocją należny poczekać 30 dni i nie dłużej niż 60 dni by wypełnić nasz formularz online.

 

Formularz online jest tymczasowo niedostępny ale jeśli nie zakupił Pan jeszcze produktu, formularz online powinien być aktywny gdy będzie Pan wypełniał nasz formularz.

 

Każdy zakupiony produkt objęty promocja przed 7 lipca 2014 upoważnia Pana do promocji, formularz online i przesyłka faktury zakupu możne być wykonana po tej dacie, ale przypominam że produkt musi być zakupiony w czasie trwania promocji.

 

Jeśli ma Pan jakiekolwiek pytania odnośne promocji proszę się z nami skontaktować a nasz zespól z przyjemnością odpowie na każde pytanie.

 

Z poważaniem


Mateusz.

Top Tech Cashback Promotional Support
Link to post
Share on other sites

Dobra promocja dobrą promocją ale właśnie tak mnie dzisiaj naszło myślenie...

 

Przede wszystkim chcę mieć:

- porządny procesor, który będzie można łatwo i bezpiecznie podkręcić (moje ukłony w stronę 4670k) ale też bez bicia rekordów

- porządną płytę główną bez bajerów i wodotrysków, tylko żeby była w razie W "przyszłościowa" za max 3 lata jak będę chciał wrzucić jakiś wydajniejszy i nowocześniejszy procesor.

 

Nie mam zamiaru robić żadnych SLI ani nic w tym stylu. Za to jestem mocno za kartą graficzną nVidii ze względu na możliwości szybkiej konwersji wideo. Nie wiem czy radeony też mają coś w rodaju technologii "CUDA" od nV.

 

No i mają płynnie na tym chodzić gry - głównie strzelanki i typu Skyrim.

 

Może wybiegłem poza temat ale do końca promocji Asusa już tuż tuż, a tu z jednej strony słyszę że "po co na co" albo "słabo" ...z drugiej "super - brać i nie żałować" i tak jest wszędzie. Jeszcze inni polecają płyty sprzed prawie 2 lat....

 

Niczego tutaj od Was nie wymagam ani nie żądam ale tak ostatecznie może ktoś coś doradzi mając budżet OKOŁO 500 zł na płytę co w końcu najlepiej wybrać z pośród płyt głównych ? (przede wszystkim Asusa a potem innych)

 

...a może to taki haczyk od Asusa, że po promocji okaże się, że wszystkie ceny polecą na pysk przez premierę nowych procesorów...

Edytowane przez rockywood
Link to post
Share on other sites

Promocję jak już pisałem (co można sprawdzić w regulaminie) prowadzi Intel i jest imho próbą wyprzedaży starszych cpu przed pojawieniem się 4690k oraz 4790k. Niemniej jeśli ktoś szuka teraz nowego sprzętu to jest to znakomita okazja by kupić dobry cpu oraz porządną płytę. Sam gdyby nie to, że niedawno kupiłem już płytę na z87 na pewno bym z niej skorzystał. Jeśli nie chcesz "wodotrysków" to najlepszą opcją będą Z97-K lub Z97-C (lepszy NIC), ew. Z97M-PLUS w formacie mATX, który będzie więcej jak wystarczający zwłaszcza, że nie interesuje Cię muli GPU. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...