Skocz do zawartości

Własna strona internetowa - nowy.


Recommended Posts

Buduję sobię pewną stronę internetową (totalnie własną).

Dodam że jestem total zielony, więc prosze jak to zrobić krok po kroku.

 

 

(pewne zdjęcie "M")

Na początku to ''M'' ma być szare, ale powoli od prawej strony ma przechodzić w czarne.

A pod zdjęciem M ma być napis "ŁADOWANIE" i po tym napisie ma być gif z kropkami "..." (posiadam).

Edytowane przez Frohser
Link to post
Share on other sites

Skoro jesteś totalnie zielony to nie rzucaj się na głęboką wodę. Najpierw poznaj podstawy HTML5, CSS3, PHP, jakiegoś języku programowania (Ruby, Python, Java). Ale zacznij od HTML5 i CSS3. Później już będzie z górki gdy będziesz umiał obsługiwać te dwa języki. Jak chcesz mogę Ci podesłać stronkę na  której online uczysz się kodu :)

Edytowane przez kooneer
Link to post
Share on other sites

@@kooneer, po co PHP jak można go z powodzeniem zastąpić czymkolwiek innym? Właściwie jak strona nie ma być zbyt skomplikowana po stronie serwera to można się ograniczyć do SSI. No i brakuje na tej Twojej liście JavaScriptu.

 

Edit: a właściwie też rzucę linkiem: http://www.codecademy.com/

Fajne i interaktywne kursy.

Edytowane przez szatkus
Link to post
Share on other sites

@@Khal_Juggernaut, rzuciłem okiem na Twój link i nie polecam. W większości uczy złych nawyków. Nie powinno się pogrubiać czcionki przez <b> i centrować przez <center>. Od struktury jest HTML, a od wyglądu CSS.

Narazię uczę się właśnie struktur HTML. Jestem początkującym w HTML więc nie wiem czy powinno się pogrubiać czcionkę przez <b> i centrować przez <center> dopiero się tego uczę. Więc czy to zastąpić?

Link to post
Share on other sites

Odnośnie <center>: tag ten nie jest już wspierany w HTML 5: http://www.w3schools.com/tags/tag_center.asp

Zamiast tego ustawiasz odpowiedni styl w CSS.

 

Co do <b>, tutaj nie mogę się zgodzić z @szatkus. Ten tag z tego co czytam jest dalej wspierany i używany. Jest również tag <strong>. Oba są poprawne i mają różne znaczenia: http://stackoverflow.com/a/1348704/3002185

 

A co do kursu który podlinkowałeś, nie tyle jest on zły, co po prostu przestarzały. Zawiera on informacje oparte o HTML 4.01 oraz CSS 2, podczas gdy obecnie w użyciu jest HTML 5 i CSS 3. Oczywiście przeglądarki obsłużą wszystko, nawet przestarzały czy błędny kod, bo taka jest konieczność, ale jak się uczyć, to rzeczy aktualnych.

Edytowane przez Luki91
Link to post
Share on other sites

@@Luki91, to że jest wspierany niekoniecznie znaczy, że to dobry sposób. <b> i <strong> zostało, bo z rzadka się przydaje. Zwykle przy bardziej rozubowanych stronach.

 

@@Khal_Juggernaut, ogólnie powinieneś najpierw postawić strukturę z klasami albo tagami, które opisują poszczególnie tym czym są (czyli np. rozdział, akapit, link, menu, submenu, nagłówek itp.), a potem ostylować to tak, żeby wyglądało jak chcesz.

W pracy tak robię i o ile prawidłową strukturę tworzę zwykle za pierwszym razem to ostylowanie tego zajmuje sporo czasu (CSS sucks).

Edytowane przez szatkus
Link to post
Share on other sites

Wg mnie tagów tych powinno się używać w przypadku konieczności wyróżnienia drobnego fragmentu tekstu (np. kilku słów w zdaniu). I w takim wypadku jest to dobry sposób. Jedyną alternatywą byłby span z dodatkową klasą "bold", co byłoby niepraktyczne i dziwne.

Oczywiście stosowanie <b>, czy <strong> do całego akapitu, nagłówka czy komórki tabeli jest już kompletnie błędne. Tutaj należy korzystać z klas przypisanych do elementów p, h, czy td

Link to post
Share on other sites

@@Luki91, w tym wypadku powinno się użyć spana z klasą w stylu nie "bold, a "emphasis", a potem ustawić pogrubienie w CSS. Potem jak zmnienisz koncepcję to możesz łatwo np. zmienić pogrubienie na kolor czerwony bez potrzeby zastępowania każdego <b> w HTMLu.

Edytowane przez szatkus
Link to post
Share on other sites

Jak niby zniechęcany?
Wyraźnie pisaliśmy od podstawach (HTML5, CSS3) i późniejszym zaawansowaniu (cała reszta typu MySQL, PHP, JavaScritp etc.).
Akurat nauka HTML'a i CSS'a idą w parze ze sobą, bo to są 2 główne języki które powinien opanować.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...