Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

 

potrzebuję opinii/pomocy która klawiaturę mechaniczną wybrać. Niestety z racji małego "hype'u" na takie rzeczy cieżko o dobre recenzje porównawcze. Jako że będzie ona używana głównie do pisania celeuję w Cherry MX Blue. Oto pretendenci, których znalazłem:

 

Corsair K95

Corsair K70

Rosewill Apollo RK-9100 ->jak narazie dominujący typ

Tesoro Durandal Ultimate G1NL

Roccat Ryos MK Pro

Logitech G710+(niestety tylko cherry mx brown)

 

ostatnia z nich bez podstawki pod nadgarstki

 

 

wymagania

-cherry mx blue(chyba że inne będą lepsze choć nie sądzę)

-pełna klawiatura z numeryczną

-mile widziane jakieś programowalne klawisze dodatkowe

-podstawka pod nadgarstki

-jakby miała gniazdo na słuchawki/mikrofon też by było miło - zawsze to bliżej

-podświetlane klawisze - mogą być, nie muszą

-raczej przewodowa(bezprzewodowe mechaniczne chyba nawet nie istnieja)

-ma "nie rzygać tęczą" - stonowany kolor, bez świecidełek itd., ma być do pracy a nie rozpraszać

-opcjonalne bajery - metalowa, wodoszczelna

 

 

Link to post
Share on other sites

Kolega dodo ma na sprzedaż swoją klawiaturę.

http://forum.benchmark.pl/topic/132475-sprzedam-pc/?do=findComment&comment=1451873

Sam posiadam czarną wdowę od niecałego roku i nie mogę powiedzieć złego słowa o tej klawiaturze. Wytrzymała nawet 200ml wody wylane prosto na nią. Ma 5 dodatkowych klawiszy do których możesz przypisać wiele funkcji. Posiada gniazdo usb, słuchawki, mikrofon (niestety umiejscowione z prawej strony co potrafi irytować jak jesteś praworęczny), solidny oplatany kabel z pozłacanymi wtyczkami. Co do rzygania tęczą.. podświetlenie możesz regulować wedle uznania a nawet całkiem wyłączyć. Jak dla mnie jedynym minusem jest Razer Synapse któremu zdarza się świrować, no i niestety nie posiada podstawki pod nadgarstki.

Cena nowej +/- 500zł. Kolega dodo sprzedaje za 370zł więc wydaje mi się że powinieneś się nad nią zastanowić.

Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące tej klawiatury możesz śmiało pisać, postaram się pomóc.

Edytowane przez DSquared2
Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z kolegą wyżej sam miałem wcześniej "Czarną Wdowę" i służyła u mnie do 14.02.2014r, ( potrzebne były mi pieniądze, sprzedałem za 200zł ) a była to Razer BlackWidow ale wersja z 2012, czyli jeszcze z "fortepianowym" wykończeniem i wersji podstawowej bez podświetlenia, jedynym problemem jaki mnie spotkał to źłe spasowana spacja a problem z nią był taki, że ocierała o lewy alt, ale ten problem został zażegnany 2 dni po zakupie dzięki gwarancji, po tej zmianie klawiatura sprawowała się bez zarzutu przez ok 2 lata. Jedynie co bym w niej wtedy zmienił to "fortepianowa" powłoka, która się szybko brudziła i rysowała, ogólnie Switche Cherry MX Blue sprawowały się cudownie. 

Dobrym wyborem, z którym miałem styczność będą w sklepie komputerowym w Angli jest Tesoro Durandal która ma naprawdę bardzo fajne wykonanie, a w wersji Ultimate w porównaniu do BalckWidow posiada podkładkę pod nadgarstki.

Link to post
Share on other sites

ja razera odrzucilem na samym poczatku ze wzgledu na owy fortepian black, a poza tym posiada tylko namiastek podkladki pod nadgarstki, a ja mam naprawde duze dlonie plus cos tam zaczyna sie pojawiac z zawodowej choroby - zespol ciesni nadgarstka

 

jesli chodzi o cene to kupuje na miejscu w stanach i cena za niemal wszytkie topowe model to okolo 129$, tylko roccat drozszy 169$

Link to post
Share on other sites

BlackWidow Ultimate jest wykończona matowym plastikiem :) Jeżeli chodzi o inne modele to niestety nie mogę Ci pomóc bo najnormalniej w świecie nie miałem ich pod paluchami. Nawiązując do dużych dłoni i choroby zawodowej.. widziałem sporo niezależnych podkładek pod dłonie więc może warto by kupić klawiaturę bez (niekoniecznie razer) i do tego dokupić podkładkę osobno ? Wydaje mi się że takie rozwiązanie może być rozsądne bo automatycznie masz większy wybór klawiatur a podkładkę dobierzesz do swoich potrzeb, zyskasz na ergonomii  a w tym wypadku to odgrywa dużą rolę.

Edytowane przez DSquared2
Link to post
Share on other sites

Z tych które podałeś celowałbym w Tesoro. Jako jedyna firma daje możliwość wybrania sobie rodzaju przełączników. Posiada praktycznie wszystkie podane przez Ciebie wymagania, można ją wyrwać już poniżej 500zł. Jeśli chcesz ją głównie do pisania to fakt tutaj podobno najlepiej wypadają MX Blue aczkolwiek niekoniecznie. Ten rodzaj przełączników jako jedyny posiada charakterystyczny klik w momencie aktywacji klawisza, który na początku może być przyjemny ale po dłuższym użytkowaniu potrafi trochę drażnić. Takimi najbardziej uniwersalnymi wydają się MX Brown, dobre zarówno do pisania jak i do grania. ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Ten rodzaj przełączników jako jedyny posiada charakterystyczny klik w momencie aktywacji klawisza, który na początku może być przyjemny ale po dłuższym użytkowaniu potrafi trochę drażnić.

Rafal wierz mi na słowo że jako użytkownik nigdy nie znudzisz się tym "klikiem" :D. W pracy mam cichą klawiaturę i jednak brakuje klikania pod paluchami :D Z drugiej znów strony jeżeli dzielisz pokój z bratem/współlokatorem to prędzej czy później dostaniesz z tej klawy po głowie :D

Link to post
Share on other sites

Jeśli zależy Ci na prostej eleganckiej i dobrze wykonanej klawiaturze to celowałbym w czarnego Corsaira K70. Jest to mój faworyt jeśli chodzi o pełnowymiarowe. Budowa bardzo ułatwia czyszczenie. Jeśli chcesz makra to możesz też pomyśleć K95, lecz nie jestem do końca pewien czy dostaniesz ją na blue.

 

Blue są fajne i ten satysfakcjonujący klik :P Oczywiście do gier średnio ze względu na haczenie, ale autor potrzebuje klawiatury do pracy.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Też szukam K70 na MX Blue, ale nigdzie jej nie ma, albo ja jestem ślepy. Napisałem do kilku sklepów czy dałoby radę sprowadzić na tych przełącznikach, ale jak do końca tygodnia nie uzyskam pozytywnej odpowiedzi to chyba kupię blackwidow 2014/13

Edytowane przez remi.88
Link to post
Share on other sites

Jeśli zależy Ci na prostej eleganckiej i dobrze wykonanej klawiaturze to celowałbym w czarnego Corsaira K70. Jest to mój faworyt jeśli chodzi o pełnowymiarowe. Budowa bardzo ułatwia czyszczenie. Jeśli chcesz makra to możesz też pomyśleć K95, lecz nie jestem do końca pewien czy dostaniesz ją na blue.

 

Blue są fajne i ten satysfakcjonujący klik :P Oczywiście do gier średnio ze względu na haczenie, ale autor potrzebuje klawiatury do pracy.

 

K95 wychodzi juz niedlugo na blue, na neweggu jest info, mozna skladac preordery http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16823816026&cm_re=corsair_k95-_-23-816-026-_-Product

 

K70 z blue jest od reki

 

 

moze wiec to K70? musze przemyslec

 

obie masywne, do bolu proste, fajne; pytanie tylko czy te kolorowe wsad to wymienialne na normalne w komplecie czy nie, bo widuje i takie i takie zdjecia

 

 

Z tych które podałeś celowałbym w Tesoro. Jako jedyna firma daje możliwość wybrania sobie rodzaju przełączników. Posiada praktycznie wszystkie podane przez Ciebie wymagania, można ją wyrwać już poniżej 500zł. Jeśli chcesz ją głównie do pisania to fakt tutaj podobno najlepiej wypadają MX Blue aczkolwiek niekoniecznie. Ten rodzaj przełączników jako jedyny posiada charakterystyczny klik w momencie aktywacji klawisza, który na początku może być przyjemny ale po dłuższym użytkowaniu potrafi trochę drażnić. Takimi najbardziej uniwersalnymi wydają się MX Brown, dobre zarówno do pisania jak i do grania.  ;)

 

 

Co do tesoro, to osobiscie moge wyrwac duzo taniej, gdyz w tu w usa kosztuje jedyne 129$. Minus ze po niej juz widac ze to jednak bardziej "gejmingowe" zwierze. 

 

Jesli chodzi o cherry mx blue a herry mx brown to ciagle sie zastanawiam, choc raczej bardziej ze wzgledu na wszechobecna opinie, ze do pisania nie ma nic lepszego jak blue, to rczej przy nich zostane.

po dluzszym zastanowieniu zamowilem K70 z mx blue za 129$ z newegg ( na amazonie buce chcieli doliczyc prawei 8$ podatku)

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...