Skocz do zawartości

Recommended Posts

No bo to kapitalny procesor, sam długo myślałem zanim go kupiłem i jestem w 90% zadowolony, trafił mi się jakiś niedopchnięty egzemplarz i słabo się kręci (4,2 - 4,3ghz), ale i tak trzymam go na 3,4 + turbo bo więcej mocy mi nie trzeba :) także osobiście polecam go

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

a jaka płyta by bylą doniego dobra?

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-h87-performance-h87-dualddr3-1600-sata3-gblan-raid-atx-h87-performance-582748/

 

Jeśli nie planujesz multi-gpu to jest to obecnie optymalny wybór, patrząc na stosunek ceny do tego, co oferuje. Solidna sekcja, dwie kości UEFI. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No bo to kapitalny procesor, sam długo myślałem zanim go kupiłem i jestem w 90% zadowolony, trafił mi się jakiś niedopchnięty egzemplarz i słabo się kręci (4,2 - 4,3ghz), ale i tak trzymam go na 3,4 + turbo bo więcej mocy mi nie trzeba :) także osobiście polecam go

Odpal WatchDogs i parę gier z procesorowymi miejscami i w tedy się zapytam czy na 3.4 wszystko śmiga...

Link to post
Share on other sites
Witam dziś dostałem za darmo nowy procesor AMD FX-8350 4.2ghz  i kieruje pytanie chciałbym zakupic płyte do oc dobra jaką polecacie ?oczywiście chce podkręcic AMD:)

Twoja sytuacja wyglada tak ze masz procesor za darmo i wydajac na plyte ok 300 zl  bedziesz mial calkiem wydajny komputer do grania. Powiem ci tak ze do niedawna mialem dwa kompy obok siebie uzytkowane jednoczesnie , ten co mam w opisie i drugi z FX8350/GTX760. 

Argumentacje typu ze potrzeba niewiadomo jakiej plyty glownej pisane przez osoby ktore nigdy takiego procesora nie mialy i naczytaly sie jakis lamentow idiotow co FX wsadzaja na plyte ktora nie ma oficjalnego wsparcia. 

Wiec to sa plyty na ktorych mialem swojego FX-a. OC 4.5 Ghz 100% stabilnie i bez zbijania zegarow.

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-970a-ud3p-970-dualddr3-1866-sata3-raid-atx-ga-970a-ud3p-610514/

 

A wczesniej:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-78lmt-usb3-760g-dualddr3-1066-sata2-gblan-d-sub-matx-ga-78lmt-usb3-520132/

 

Na tej plycie bedzie stabilnie ze stokowymi predkosciami, mozna podkrecic do 4.4-4.5 Ghz , ale rzeba dodatkowo schlodzic NB. 

Wiec normalnie plyta pod FX-a to majatek. Na pewno mazna znalezc cos lepszego niz te dwie, jak kierowalem sie cena bo to byl moj drugi/tanszy komputer.

 

Teraz temperatury i chlodzenie. Bardzo mnie smieszy jak wlasciciele intela szczegolnie Haswelli pisza o wysokich temperaturach w FX-ach. Mialem 4.5Ghz na chlodzeniu Corsair H55 i temperatury  60-62  stopne, w stres testach. 

Zapytaj np. Nowaja dlaczego trzyma swojego i7 4770k na 4.2 Ghz i to z chlodzeniem Swiftech 220, jak sie bedzie wstydzil powiedziec to poczytaj sobie jego temat z opisu i zobacz jakie temperatury ma przy 4.5Ghz. 

FX generuja duzo ciepla, Haswell nie potrafi tego ciepla oddac. Nie wiem ktora sytuacja jest lepsza.  

 

Wydajnosc intela i5/i7 z trzech ostatnich gemeracji jest od minimalnie do duzo lepsza, nie ma co sie spierac, ale takie okreslenia jak "niszczy" itp. to przesada. Jesli nie planujesz SLI/Crossfire z dwoch kart z wyzszej polki , albo np. GTX780ti/R9290x to nie zobaczysz roznicy. W FHD w wiekszosci przypadkow albo ogranicza cie karta graficzna ,albo monitor 60hz. Podkrecony FX 8350 bedzie w zaleznosci od gry lepszy/rowny/gorszy w bardzo malym zakresie od slabszych i5-ek, a to wystarczy. 

 

Jesli masz niezbyt ograniczone pieniadze , zadnych czesci i budujesz cos nowego wtedy sie kupuje cos na intelu. A w tej sytuacji masz procesor za darmo, jesli go sprzedasz to wezmiesz za niego grosze wlasnie przez takich niedoinformowanych doradzaczy, kupisz nowego intela, przeplaconego bo nie podkreca sie tak jak powinien , wywalisz kase na chlodzenie lub bedziesz z zadowoleniem trzymal go na stokowych predkosciach i tlumaczyl dookola jak jest fajnie. 

Mi FX 8350 nawet w stoku nie ograniczal podkreconej GTX MSI 760TF w zadnym przypadku, zawsze monitoruje karte podczas gier.

Tak troche faktow za FX-em , dla rownowagi w temacie. :menda:  

Pozdr. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

 

 

raz temperatury i chlodzenie. Bardzo mnie smieszy jak wlasciciele intela szczegolnie Haswelli pisza o wysokich temperaturach w FX-ach. Mialem 4.5Ghz na chlodzeniu Corsair H55 i temperatury 60-62 stopne, w stres testach. Zapytaj np. Nowaja dlaczego trzyma swojego i7 4770k na 4.2 Ghz i to z chlodzeniem Swiftech 220

Jak juz tak sie chwalisz ze  miałęs tego fx i masz I7 to wiesz że liczby ( temp ) wyświetlana przez fx np  60 a I7 mp  80 to nie to samo .Siedzisz koło fx-a to jak przy piecu hutniczym


W WD na fx 8120 @4GHZ w samochodzie to jest 15-20 klatek podczas zadymy a na intelu to masz 40

Link to post
Share on other sites

Odpal WatchDogs i parę gier z procesorowymi miejscami i w tedy się zapytam czy na 3.4 wszystko śmiga...

Nie interesuje mnie ta gra, więc pewnie się nigdy nie dowiem jak mi działa chyba że za 5 lat będzie za darmo na steam to może se zassam, ale słyszałem o jej beznadziejnej optymalizacji i o tym że na kręconym do 4,5 Ghz 4770k potrafi dropić do 40 klatek, no cóż dlatego mam procek z K żeby w razie czego gdy będę musiał to sobie podbije do tego 4,3. chociaż dla mnie nie ma różnicy czy mi zdropi bez OC do 35 klatek czy z OC do 40, jak nie ma stabilnych 60 to już mnie to wkurza dlatego i tak bym zmniejszył jakieś detale żeby uzyskać 60 :)

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak juz tak sie chwalisz ze  miałęs tego fx i masz I7 to wiesz że liczby ( temp ) wyświetlana przez fx np  60 a I7 mp  80 to nie to samo

Najwyrazniej wiem skoro pisalem ze trzymalem FX-a ponizej 62 stopni. 

 

 

I7 mp  80

Podkrecony Haswell i7 i tylko 80 stopni ??? To chyba pod cieklym azotem :>  Tak taki madry komentarz do twojego , o piecu hutniczym.

 

 

W WD na fx 8120 @4GHZ

Ten procesor to lipa, poprzednia generacja i nikt tu o nim nic nie pisze.  


 

 

Nie interesuje mnie ta gra, więc pewnie się nigdy nie dowiem, ale słyszałem o jej beznadziejnej optymalizacji,

To odpal Crysis 3 moze ta cie zainteresuje. W stoku bedzie ciezko. 

 

 

no cóż dlatego mam procek z K żeby w razie czego gdy będę musiał to sobie podbije do tego 4,3 i git

Super git , tylko 4.3 Ghz . Ja bym sie czul troche oszukany w koncu to drogi procesor ktory kosztowal ekstra zeby sie krecil. Jakie temperatury bedziesz mial ze swoim chlodzeniem po OC? 

Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

Czytaj ze zrozumieniem. To że masz w occt jakaś cyfre podana która jest temp  fx- a  i na I7 to sama liczna  to nie znaczy że tą samą temp wydzielają te cpu .Fx jest znacznie goretszy .

Wstawie 2 skreny z Watch Dog gdzie Fx 8120@4GHZ robi loda I5 3570K@4,3GHZ .Tyle fx moze :D


 

 

Najwyrazniej wiem skoro pisalem ze trzymalem FX-a ponizej 62 stopni.

I co zdego jak był goracy


 

 

Ten procesor to lipa, poprzednia generacja i nikt tu o nim nic nie pisze.

taka sama jak fx 2 .To tylko 7% lepszy IPC od 1

Edytowane przez Nowaj
Wulgarazm
Link to post
Share on other sites

 

 

 

To odpal Crysis 3 moze ta cie zainteresuje. W stoku bedzie ciezko. 

 

 

Super git , tylko 4.3 Ghz . Ja bym sie czul troche oszukany w koncu to drogi procesor ktory kosztowal ekstra zeby sie krecil. Jakie temperatury bedziesz mial ze swoim chlodzeniem po OC? 

Crysis 3 przeszedłem i było ok (oczywiście mowy o stałym 60 fps nie było, ale 45 - 60 klatek na high w fhd przy FXAA i shaderach na medium), czułem że tu jednak mój radek nie ogarniał a nie procek. 

Czemu zaś oszukany, po OC do 4,3 i katowaniu primem nie przekraczał 69 stopni na moim chlodzeniu, może w te upały by było ponad 70, ale akurat takie życie, też nie jestem jakimś malkontentem zeby o głupie 200 mhz płakać, a niewykluczone że ja nie umiem go wyżej podbić bo OC haswella to nie tylko jechać mnożnik i napięcie podbijać

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

bez sesnu porownywac fx 8120 4 GHZ (ktory jest warty jakies 250 z) do i5 3570k na 4.3 GHZ.

Porownaj FX 8320 podkrecony na 4.8 GHZ (ok 500zl) z ta i5. FX nie jest goretszy od Haswella - temperatury sa nizsze bo nie ma problemow z odprowadzaniem ciepla.

Zazwyczaj nie polecam FXow poczatkujacy uzytkownikom, poniewaz i5 (bez k) sa mniej problematyczne - montujesz i wszystko dziala.

Co do wydajnosci to stockowy FX bedzie mial podobne osiagi jak "slaba" i5 (w wiekszosci zastosowan)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...