Skocz do zawartości

Propozycje testów


Recommended Posts

Gość bulbulek

Raczej podadzą odczucia własne. Nie podejrzewam ich o posiadanie jakiegoś sonopana ;) Fakt faktem, są tanie multimetry z miernikiem poziomu dźwięku lecz cóż... dokładność ± 3,5 dB :P

Link to post
Share on other sites
Gość bulbulek

Oj nie wszystko. Zabawki do dźwięku są albo gówniane, albo "trochę" drogie. Na bazarku co najwyżej kupisz jakiś stary sprzęt (fakt faktem za 10% ceny), ale jego dokładność dawno mogła się rozjechać. Żeby mierzyć poziomy dźwięku, to trzeba tak z 5k wydać.

 

@kasek_mdc,

"Zakres pom. dB 30-130" ;)

Link to post
Share on other sites

Nom widzialem gdzies ciut tanszy ale chyba blad 1,5dB albo tez 1 - no w kazdym razie.

Bez sensu było by mierzenie natezenia dzwieku nawet z odleglosci 50cm, najlepiej moze zamontowac 2 w obudowie i wtedy mierzyc z odleglosci 50-70cm.

Chcialbym wiedziec skad ludzie biora 8,9dB na wentylu AAB 140mm ;) - mam 2 ciche sa ale zeby 8,9db to bardzo watpie :P

po 2 ten sonometr mierzy od 30 w gore,

Fajnie by bylo dobrej jakosci mikrofonem (duża czułość) nagrac dzwieki takich wentyli bo każdy inaczej (świszczy?)

 

AHA: halas halasem niekorym to wisi, ma byc wydajnie - a tu jakies cisnienie trzeba by zmierzyc no i przeplyw powietrza :)

Link to post
Share on other sites
Gość bulbulek

Najpierw trzeba znaleźć sprzęt o odpowiednim zakresie. Z tym jest duży problem.

 

Co do firmy ABB, nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. Zainteresowałem się tematem (teraz mam trochę wolnego czasu-nie wiem jak długo:/) i bardzo chciałbym obejrzeć ich produkty. Opisy ich sprzętu rządzą. Jutro jak będę miał chwilę w robocie to napiszę do nich maila z pytaniem, jak przeprowadzili procedurę pomiarową ;)

Link to post
Share on other sites

Co wy tak najeżdżacie na redakcję, dobra poziom trochę spadł, ale są wakacje skład redakcji pewnie też uszczuplony i stąd brak np. aktualnego zestawienia gpu (powinien być gotowy już przed wakacjami :) ). Nie mówię zmiany są konieczne, ale nie jest to powód do wyśmiewania redakcji. Dobra koniec z offtopem może redakcja wypożyczy urządzenie tak jak pclab w trakcie testu chłodzeń, albo może uda się połączyć dobry mikrofon z dobrym oprogramowaniem do mierzenia dB + dobra karta dźwiękowa - powinno być dokładnie i tanio ( w porównaniu do nowego )

Link to post
Share on other sites

Widzę że kota nie ma to myszy harcują. :menda: Moi drodzy, fakt faktem, że teraz jest sezon urlopowy, a dodatkowo mamy małe zawirowania na stanowiskach i w rezultacie efektywność spadła. Niemniej nie martwcie się na zapas. Maksym już zabiera się za test coolerów, postaramy się też wypożyczyć odpowiedni sprzęt do pomiarów.

Link to post
Share on other sites
Grzegorz Kubera, dziecinne tłumaczenie jeśli ktoś się czegoś podejmuje, w tym wypadku prowadzenie poważnego portalu o sprzęcie komputerowym, to nie powinien się zasłaniać wakacjami czy innymi sprawami. Praca to praca, a sprawy rodzinne i osobiste w takim wypadku zostawia się przed drzwiami pracy. Nigdy nie miesza się tych dwóch spraw. Ja chodź miałbym problemy w domu czy gdzieś, to pracy nigdy nie oleję czy nie będę jej gorzej wykonywał niż wcześniej. Więc takie tłumaczenie są nie na miejscu.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...