Skocz do zawartości

Długo włączajacy sie Windows 7 64bit


Recommended Posts

Witam wszystkich problem taki jak w nagłówku, ale aby uprzedzić wszystkich "dogryzaczy" sprzecior nie jest za słaby. Mobasek to Asus Crosshair III, 2x500GB Segeate 7200.12, procek Phenio 955 i Ram Kingston HyperX 1600 2x2GB. Wczesniej miałem Windowsa Viste Buisness 64bit i on wstawał jak torpeda, a 7 od samego początku masakrycznie długo się włącza, pojawi się juz logo systemu i stoi w tym miejscu, dysk pracuje i pozniej po ok 10-15 dopiero wejdzie w ekran powitalny i uprzejmie poprosi abysmy czekali. System jest świerzy stosunkowo, nawet tuz po instalacji tak wolno się włącza. Zrobiłem defragmentacje perfect diskiem, wywaliłem z autostartu to co niepotrzebne, sterowniki wsyztskie wgrałem i dalej tak wolno sie włacza, ale instalacja czy kopiowanie juz smiga jak nalezy. Co to moze byc??

Link to post
Share on other sites

Na początek ja bym sprawdził:

1. uruchomione usługi

2. harmonogram zadań

3. msconfig

4. błędy w dzienniku zdarzen systemu i aplikacji

 

Możesz spróbowac tez tego (nie testowałem jesczcze, ale podobno dobry programik)

http://www.soluto.com/Download/

 

Generalnie najwięcej syfu siedzi w harmonogramie zadań - sam się zadziwiłem ile to zadan sie uruchamia, a szczególnie te ze statusem "ukryty", które często się odpalają i sporo bitów wysyłają do microsoftu :)

Link to post
Share on other sites

Hmm nic w kompie nie zmieniałem, jak juz pisałem z autostartu juz wsyztsko wywaliłem co nie potrzebne, zostały stery do grafiki(catalysty jakby to cos miało pomoc), ale jak juz pojawi sie napis zapraszamy to szybko reszta sie dzieje, ładowanie programow i wogóle, tylko wlasnie ten czas do pojawienia sie napisu Zapraszamy strasznie długo trwa. Pozatym cos mi śmierdzi punktacja systemu co do dysku twardego, kumpel na lapku ma hdd o wydajnosci 40MB/s i ma 5,3 ocene, moja macierz ma 200-205MB/s i ocene 5,7 wiec wtf??? Podczas instalacji podałem mu odpowiednie stery. Hmm a mozna prosic o rozwiniecie tych mysli o harmonogramie i innych, co wywalic jeszcze?? Ale raz jeszcze powtarzam ze chodzi o moment pojawienia sie loga windowsa z napisem trwa uruchamianie systemu do pojaiwenia sie napisu zapraszamy, to trwa bardzo długo, vista robiła to hmm w 5 sek moze mniej nawet.

Link to post
Share on other sites

Hmm a mozna prosic o rozwiniecie tych mysli o harmonogramie i innych, co wywalic jeszcze??

1. Control Panel ---> Narzędzia administracyjne ---> Usługi

Posprawdzaj ile masz pouruchamianych, optymalizaje można zrobić wg tej stronki

http://www.blackviper.com/Windows_7/servicecfg.htm

 

2. Control Panel ---> Narzędzia administracyjne ---> Harmonogram Zadań

Włącz historie zadań i jutro zobacz co sie tam uruchamia cały czas i mozna sporo powywalać, opisy zadań są w miare dobre.

 

3. start--->akcesoria--->Uruchom--->msconfig /zakłdka Uruchamianie

Sprawdzić jw

 

4.Control Panel ---> Narzędzia administracyjne ---> Podgląd zdarzeń

Sprawdz wszystkie czerwone komunikaty w dziale system i aplikacje,

Link to post
Share on other sites

Hmm ale dlaczego tak sadzisz?? Gdyby cos było nie tak, to pozniej system nie chodził by jak zwariowany, instalki kopiowanie czy rozpakowywanie plików smiga az miło. Pozatym w hdtunie wynik jest nastepujacy max 256MB/s srednio 200MB/s chyba by nie uzyskiwała takich wartosci jakby cos było z nia nie tak. Jesli źle mowie poprawcie mnie.

Link to post
Share on other sites

no cóż, albo szukamy przyczyny albo nie, póki nie sprawdzimy jak jest przy jednym dysku to 100% pewności nie będzie, no chyba, że do tego czasu jakoś trafimy na innego winowajcę ;)

 

zdarzenia sprawdzone?

i jaką masz wersję BIOSa? bo widzę, że dość dużo poprawek wyszło

Link to post
Share on other sites

Hmm na jednym dysku na bank nie puszcze bo wszystkie dane strace, a wersje biosu mam 1603, aa moze zasiłke podam, Chieftec CTF650-14C i grafike Radeon 4890. Ale powiedz jakby dyskom cos dolegało to wydajnosc by miały taka sama czy spadała by?? Moze walne wykres z hdtuna czy cos??

Link to post
Share on other sites

http://img24.imageshack.us/img24/6434/clipboard01eqg.jpg

 

Zgodnie z umowa posyłam wykres z HDTuna, test przeprowadzony pod Mini Windows XP z Hirensa. Hmm patrze w tego loga wydarzen i kurde zadnych błedów czy błedów krytycznych, raz tylko wysypała mu sie usługa wstepnego ładowania do pamieci a tak to wszytsko cacy, same informacje, czego mam tam szukac??

Link to post
Share on other sites

a mnie ciągle ciekawi jakby to było z jednym dyskiem; nie masz jakiegoś starego szrota, aby na nim przetestować? :menda:

nowszy bios to 1702, ale w porównaniu z twoją wersją nie ma znaczącej poprawki, jedynie poprawa stabilności z - jak to określono - niektórymi prockami, więc można sobie darować upgrade, no chyba, że sądzisz inaczej :wariat:

po zainstalowaniu Windowsa instalowałeś jeszcze raz jakieś stery do RAIDa?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...