Skocz do zawartości

Problem z GTX780Ti od EVGA


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez DjXbeat,

Recommended Posts

Odebrałem dzisiaj kartę jak w temacie. Wsadziłem jądo PCI-E, podłączyłem za pomocą dostarczonych przez EVGA przewodów+przewody z zasilacza. Karta chodziła może z godzinkę. Odpaliłem na chwilę diablo, posłuchałem jak cykają cewki bez vsync. No i w końcu ściągnął się 3dmark 2011. Odpaliłem aplikację, na pierwszym teście cewki sobie dość głośno cykały aż w końcu komp się wyłączył i nie chciał wstać. Do teraz nie chce wstać na tej karcie. Na zintegrowanej wstaje normalnie. Co to mogło się stać? Dodam tylko, że kiedy nie podłącze zasilania to monitor się zapala i wyskakuje informacja o tym, żeby podłaczyć zasilanie. Kiedy je podłączę to nie ma reakcji na przycisk power. Proszę o pomoc. 

Zasilacz Corsair RM850

Link to post
Share on other sites

Próbowałem, dalej to samo, nie wstaje. Te dodatkowe przewody są podwójne, i tak też podłączyłem. Tak chyba powinno być podłaczone ? W instrukcji pisali właśnie że może być podpięte jednym lub więcej niż jednym przewodem w zależności od wersji karty.

Link to post
Share on other sites

Nie miałeś w tym zasilaczu przewodów aby podłączyć bez tych adapterów? Ja mam słabszy zasilacz bo 675W ale mam tutaj 2x 6pin i 2x8pin co starcza na 2 karty SLI. Przewodów używa się tylko wtedy kiedy nie masz w zasilaczu dedykowanych kabli.

Edytowane przez Akselpl
Link to post
Share on other sites

Miałem ale znalazłem je po fakcie.


Powiedzcie jak z gwarancją ? Oddawać do moreli czy bezpośrednio do EVGA ? Kartę oczywiście sprawdzę jutro na innym komputerze. Jak wygląda dostarczanie karty do EVGA ? Mam nadzieje, że nie będą robili problemów z gwarancją, ponoć z tego słyną...

Link to post
Share on other sites
Czy możliwe, żeby np. wadliwa płyta główna lub zasilacz "uszkodziły" tą kartę ? Wówczas mogliby nie uznać mi gwarancji ?

 

Może uszkodzić ale gwarancje powinni uznać. No chyba, że powiesz, że została uszkodzona na skutek wadliwego działania któregoś z twoich pozostałych podzespołów. Wtedy to nie będzie ich wina, że Ci padła karta. Tylko po kij się przyznawać. Nie wiesz jaka jest przyczyna i wysyłasz na gwarancję bo Ci po prostu nie działa.

 

Chyba, że coś Ci nie działa z innego powodu, np. płyty albo zasilacza. Musisz zbadać czy to na pewno wina karty. Zmierzyć napięcia na kablach, przełożyć do innego slotu kartę, uruchomić kompa bez karty. 

Edytowane przez MaCiuŚ
Link to post
Share on other sites

Do tego właśnie zmierzam, żeby mieć pewność, że nic mi tej karty nie zabiło. Bo oni ją wymienią, ja wsadzę nową i co jeśli znów sytuacja się powtórzy ? (a już mam taką traumę :D) Sprzęt chodzi jak należy bez grafy (na zintegrowanej). Po weekendzie chcę sprawdzić, jak będzie sytuacja wyglądała na jakiejś starej karcie na pci-e, jeśli na niej będzie ok to wsadzimy mojego kumpla gtx 760. Wydaje mi się, że jeśli na niej będzie wszystko ok to pozwoli na obarczenie całkowitą winą  wadliwą grafikę.

Link to post
Share on other sites

Żle podłączasz zasilanie do karty!!!

Wystarczy podłączyć zasilanie z jednej lini za pomocą jednego przewodu i karta wstanie ;)


Jeszcze może być tak, że zasilacz po wsadzeniu karty nie daje rady. Ale to raczej mało prawdopodobne bez obciążenia.

Jego zasilacz pociągnie 2 takie karty.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Kiedy podłączyłem po jednym przewodzie to wiatraki w karcie chodziły na maksa i karta nie wstawała, po podłączeniu po 2 przewody do każdej złączki wszystko wstało i chodziło pięknie aż się nie ...... zepsuło. ;) Jeśli chodzi o zwrot karty dodam tylko, że po kontakcie z EVGA, support zasugerował mi, żebym oddał do sklepu, w którym kupiłem bo tak będzie szybciej. Tak też zrobiłem. Jednak piszę to w celu wysnucia następujących wniosków:

1. Pomimo naklejki, która mówi o zwrocie bezpośrednio do producenta w przypadku problemu ze sprzętem, sam producent czasem sugeruje reklamacje w sklepie.

2. W tym przypadku z pewnością pan z Supportu nie wpadł na to, że jestem z Polski i tutaj w sklepach (zwłaszcza w morelach) nie wszystko działa tak jak w niemieckiej maszynie ;) Już żałuję, że oddałem do sklepu a nie do EVGA no ale będzie nauczka.

 

No i pytanko. Orientujecie się, czy jeśli chce się oddać do EVGA to czy oni wysyłają sami kuriera czy trzeba samemu zorganizować transport do nich ? I czy musiałbym kartę zapakować i opisać tak jak do nadania przesyłki pocztowej ? 

Link to post
Share on other sites

Ja tydzien temu wyslalem swoja do evga. Sam musialem zalatwic kuriera i oplacic. Oni natomiast puszczaja w moja strone nowa karte na wlasny koszt. I szczerze bezposrednio do evga wydaje mi sie lepszym rozwiazaniem niz so sklepu. Zreszta serwis evga sam mi napisal ze mam do nich a nie przez sklep.

Aa co do nadawania wysylania itepe. Ja otrzymalem nr RMA i pdf'a z ichnim tzw listem przewozowym. Ktorego nalezalo nakleic na opakowaniu. Wysylale. Ups za posrednictwem tani-kurier.pl

Link to post
Share on other sites

Odebrałem dzisiaj kartę jak w temacie. Wsadziłem jądo PCI-E, podłączyłem za pomocą dostarczonych przez EVGA przewodów+przewody z zasilacza. Karta chodziła może z godzinkę. Odpaliłem na chwilę diablo, posłuchałem jak cykają cewki bez vsync. No i w końcu ściągnął się 3dmark 2011. Odpaliłem aplikację, na pierwszym teście cewki sobie dość głośno cykały aż w końcu komp się wyłączył i nie chciał wstać. Do teraz nie chce wstać na tej karcie. Na zintegrowanej wstaje normalnie. Co to mogło się stać? Dodam tylko, że kiedy nie podłącze zasilania to monitor się zapala i wyskakuje informacja o tym, żeby podłaczyć zasilanie. Kiedy je podłączę to nie ma reakcji na przycisk power. Proszę o pomoc. 

Zasilacz Corsair RM850

To jest oznaka nie prawidłowego podłączenia zasilania do karty graficznej! Nie umiesz poprawnie podłączyć i tyle w temacie!

Wyrzuć te przejścówki i skorzystaj z przewodu dołączonego do zasilacza. Podłączasz go do wejscia 6+2PCIE a z drugiej strony masz rozgałęzienie na 8pin i 6pin i to podłączasz do karty. Gwarantuje, że będzie śmigać ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Może ty w ogóle podłączyłeś to z wiązki zasilania cpu? 

Podłączył pod 2 rózne linie ;)

1linia do pierwszego 8pin a 2 linia do 2 wejścia 6 bądź 8pin. 

Przy takim podłączeniu nie będzie żadnej reakcji na przycisk POWER. Nic się nie włączy.

Z jednej lini trzeba zasilić obydwa złącza na karcie graficznej wtedy jest prawidłowe podłączenie ;)

 

Generalnie wysłał sprawną karte na gwarancje. Tydzień temu identyczny problem przerabiałem. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Panowie, próbowałem zarówno przejściówkami jak i bezpośrednio do zasilacza przewodami dołączonymi do zasilacza. Poprowadziłem osobny przewód do 6 pin od zasilacza do karty i przewód 8 pin osobny od zasilacza do karty. W dalszym ciągu nie zaskakiwało. Potem byłem u kolegi, który wyciągnął swoją gtx 760 i wsadził moją, podpinając tymi samymi przewodami od zasilacza, którymi była podłączona jego karta. Po pierwszym wciśnięciu power`a było tak jak u mnie - zero reakcji, po drugim machina ruszyła ale poszedł dym z karty. Kolega był schylony nad kompem i mówił, że dym wydobył się ewidentnie z sekcji zasilania karty. W zasilaczu mam podpisane chyba złączki 6 pin jako PCI-E i 8 pinowe jako peryferia (lub na odwrót). Rozumiem, że podłączając osobnymi liniami bezpośrednio do karty powinno być ok ? Nie ma chyba podziału takich samych 8 pinowych złączek na te do zasilania karty i te do zasilania innych komponentów, także później podłączałem odpowiednio.. Nie wysłałem sprawnej karty ;) 

Link to post
Share on other sites

 ......Poprowadziłem osobny przewód do 6 pin od zasilacza do karty i przewód 8 pin osobny od zasilacza do karty. W dalszym ciągu nie zaskakiwało.....

Czyli podłączyłeś źle tak jak to opisałem na poprzedniej stronie:

 

Podłączył pod 2 rózne linie ;)

1 linia do pierwszego 8pin a 2 linia do 2 wejścia 6 bądź 8pin.

Przy takim podłączeniu nie będzie żadnej reakcji na przycisk POWER. Nic się nie włączy.

 

Prawidłowo powinieneś podłączyć kartę graficzną do jednej linii zasilającej a Ty podłączyłeś do 2

Takim przewodem podłączasz grafikę do zasilania

http://i58.tinypic.com/r9e7v7.jpg

Rozumiem, że podłączając osobnymi liniami bezpośrednio do karty powinno być ok ?

Nie!!! Chcesz znowu uwalić kartę?

Link to post
Share on other sites

Ok przewód, który pokazałeś na załączonym zdjęciu (załóżmy, że to 8 pin) podłączam od zasilacza do jednego z gniazd (w tym przypadku 8 pin) karty graficznej bezpośrednio ALBO po zastosowaniu tych przejściówek, podłączam przewód od zasilacza jedną końcówką do jednej końcówki przejściówki i z tego samego przewodu druga końcówka idzie do drugiej końcówki przejściówki. Analogicznie sprawa wygląda w przypadku drugiego przewodu (6 pin) ? Dobrze zrozumiałem ?

Link to post
Share on other sites

Po ch....j Ci przejściówki?

Podłączasz to co widzisz na zdjęciu bezpośrednio do karty graficznej i zasilacza. Chyba prościej opisać się nie da :/

Ty nadal nie czaisz.

Nie podłączasz żadnego innego przewodu tylko ten jeden!

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Pisałem też uwzględniając alternatywną opcję podłączenia, której nie będę praktykował ale nie da się ukryć, że na początku właśnie tak to podłączyłem :D. A czy do tego przewodu coś oprócz karty może być podłączone ? Pewnie powinna być to odrębna linia dla grafiki ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...