Skocz do zawartości

CF z 2 x Gigabyte HD7850 1GB - Jaka wydajność??


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez sid vicious,

Recommended Posts

Witam!

 

Mam dosyć frustrujące mnie pytanie,posiadam obecnie HD7850 1GB od Gigabyte'a karta kupiona za dosyć dobre pieniądze,i sprawuje się nawet dość dobrze.Moje pytanie brzmi jak wyglądała by wydajność tej karty w trybie CrossFire?? Jaki poziom mógł bym osiągnąć?? Czy pobije np R9 280?? I czy to w ogóle się opłaca?? Obecnego Radka podkręciłem,i działa stabilnie elegancko w nowych tytułach i zastanawiam się własnie nad CF.

 

Proszę o opinie i rady znawców temetu CF. :P

Link to post
Share on other sites

Dlaczego obudowa i zasilacz kiepskie?? Nowaj z góry wszystko na nie jak zwykle,Twoje wypowiedzi są mega pomocne ....

Myślę tylko nad zmianą procesora co zrobię na pewno w najbliższym czasie,reszta zostaje bo jestem bardzo z tego zadowolony.W obudowie komplet wentylatorów jest więc przewiew jest bardzo dobry,a co do zasilacza dał sobie rade z SLI GTX760 EVGA bo take kiedyś miałem na chwile pod obecną konfiguracją i nic się nie działo więc z HD7850 powinien dać spokojnie rade,zastanawiam się tylko czy ten 1GB ranu w kartach da rade,oczywiście karty będą podkręcone w tym CF,ale pytam czy ogólnie jest sens takie coś robić??

Cena 7850 obecnie jest śmieszna...

 

P.S.Obudowe może jeszcze bym zmienił,ale na pewno nie na jakiegoś ANTEC'a czy wszechobecne i mega polecane na tym forum FRACTAL'e.Obudowy od tych producentów zwyczajnie mi sie nie podobają i w życiu nie ich nie kupie,jak 80% tego forum :)

Edytowane przez Nextassy
Link to post
Share on other sites

Lepiej sprzedać tą którą masz i dołożyć do 7950/7970 lub r9 2xx x .

Taniej, chłodniej, ciszej i mniejszy pobór energii.

Może do i3 karty trochę na wyrost w niektórych przypadkach jednak będziesz bardziej zadowolony.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nowaj z góry wszystko na nie jak zwykle,Twoje wypowiedzi są mega pomocne ....

 

Jeśli oczekiwałeś przyklepania beznadziejnego pomysłu to proszę bardzo:

 

Świetny pomysł ! 1GB VRAM'u to ilość wystarczająca do odpalenia Crysis'a 3 na ultra w 4K. Nie słuchaj tych, co źle mówią o SPC. Deus'y wcale nie wybuchają w testach obciążeniowych. i3 to procesor wręcz wymarzony do multi-gpu ! Jego możliwości OC są niesamowite !

 

Lepiej ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Nowaj z góry wszystko na nie jak zwykle,Twoje wypowiedzi są mega pomocne ....

A czego się spodziewałeś? Tego, że ktoś z wiedzą i doświadczeniem przyjdzie tu przyklepać durny pomysł, tylko dlatego, że jest to coś co chcesz usłyszeć, a niekoniecznie coś co jest właściwe?

Rada jest w tym przypadku jedna: nie robić CF, bo reszta komputera się do tego nie nadaje.

 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Jeśli oczekiwałeś przyklepania beznadziejnego pomysłu to proszę bardzo:   Świetny pomysł ! 1GB VRAM'u to ilość wystarczająca do odpalenia Crysis'a 3 na ultra w 4K. Nie słuchaj tych, co źle mówią o SPC. Deus'y wcale nie wybuchają w testach obciążeniowych. i3 to procesor wręcz wymarzony do multi-gpu ! Jego możliwości OC są niesamowite !   Lepiej ?

 

Nie wiem co ta wypowiedź ma znaczyć?? Chcesz zrobić ze mnie idiotę czy robisz z siebie?? Skoro napisałeś że nie nadają się te podzespoły pod CF,to poprzyj to konkretnym komentarzem,abym ja jako autor tematu wiedział co jest nie tak,a to co napisałeś w pierwszym Twoim poście to co to ma być?? Wypowiedź godna moderatora?? Wydaje mi sie że nie.Chciałem się dowiedzieć jak wydajne te karty będą,czy się to opłaca,i napisałem też ze niektóre podzespoły idą do wymiany,ale jak widać tego już nie doczytałeś. 

 

 

Tego, że ktoś z wiedzą i doświadczeniem przyjdzie tu przyklepać durny pomysł,

Ktoś z wiedzą właśnie :) Gdyby ten ktoś ją miał poparł by swoją wypowiedź konkretami. 

 

 

Rada jest w tym przypadku jedna: nie robić CF, bo reszta komputera się do tego nie nadaje.

Dzięki za rade,ale jak byś mógł ciut bardziej sprecyzować dlaczego,bo właśnie tego bym się chciał dowiedzieć. 

 

P.S. Czyli mam w domu bombę skoro SPC Deus'y wybuchają :D

Chyba przestane zakładać na tym forum jakiekolwiek tematy,bo prawie w każdym odpowiedźi coraz bardziej mnie irytują i zadziwiają,i w dodatku w 99% przypadków są to wypowiedźi moderatorów :D Ehhh

Edytowane przez Nextassy
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jeśli ktoś twierdzi, że śnieg pada z nieba na ziemię a nie odwrotnie to też nie oczekuje się od niego konkretnego komentarza dlaczego - każdy to wie. 
Rzeczy tak oczywistych się nie tłumaczy. 

Natomiast Twoja powyższa wypowiedź, jest niegodna użytkownika, niegodna w stosunku do osób oferujących pomoc, niegodna w stosunku do osoby z większym stażem i rangą na tym forum. Myślę, więc, że stosowne upomnienie przywróci Ci pamięć w kwestii poszanowania innych osób i ich czasu który poświęcają na wkład w pomoc innym.

No, po edycji już inna gadka.

 

Dzięki za rade,ale jak byś mógł ciut bardziej sprecyzować dlaczego,bo właśnie tego bym się chciał dowiedzieć.

 
Ależ proszę...

Pamięć jest współdzielona dla układów multi-gpu, zostaniesz więc w takim przypadku z wydajnością GTX670 i 1GB VRAM - czyli nieproporcjonalnym stosunkiem ilości pamięci do mocy obliczeniowej rdzenia, co deklasuje taki układ. 
To tak, jakby na 280x/7970/670/680/760 wsadzić teraz 1GB pamięci.

Zasilacz to owszem, bombka, gdzieś były nawet testy jak PSU od SPC spalił chłopakom GTX460.
Nie przechodzą pomyślnie testów pod dużym obciążeniem, nie są bezpieczne do takich układów.

Obudowa jest mało przewiewna, będzie się tam wszystko grzać.

i3 jak w przypadku 1GB, to mezalians i dysproporcja wydajności. Na nic moc obliczeniowa rdzeni GPU, jeśli ani VRAM ani procesor nie nadążą za ich potencjałem.

 

Edytowane przez sid vicious
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wiem co ta wypowiedź ma znaczyć??

 

To mnie akurat nie dziwi.

 

 

 

Skoro napisałeś że nie nadają się te podzespoły pod CF,to poprzyj to konkretnym komentarzem

 

Pisząc swój komentarz wychodziłem z założenia, że mam mimo wszytko do czynienia z kimś, kto dysponuje elementarną wiedzą na temat posiadanego sprzętu i wymagań najnowszych gier. To, że 1 GB pamięci na karcie graficznej to obecnie trochę mało wie chyba każdy, ale jak się okazuje nawet tak oczywista oczywistość nie jest dla wszystkich oczywista...

 

O płonących Deus'ach można poczytać w sieci. To, że przez pewien czas sprawnie ciągnął 2 karty to jedno, ale wstawienie takiej konfiguracji na stałe to już inna para kaloszy.

 

O multi-gpu pod i3 nie chce mi się już nawet pisać.

Link to post
Share on other sites
niegodna w stosunku do osób oferujących pomoc, niegodna w stosunku do osoby z większym stażem i rangą na tym forum

 

Moderator Nowaj pomógł mi naprawdę sporo swoją (Nie wiem jak to nazwać nawet) wypowiedzią.O stażu i randze nie będę się rozpisywał... Bo ranga to jedno a wiedza w głowie to drugie skoro już został poruszony ten temat,aha i czytanie postów ze zrozumieniem jeszcze do tego dochodzi.Ostrzeżenie z palca wyssane za głupotę ale cóż tak to już bywa jak próbujesz wytłumaczyć komuś co chcesz się dowiedzieć czy jakie porady dostać w zamian dostając posty nic nie wnoszące do tematu a w dodatku wyśmiewne.

 

 

Pamięć jest współdzielona dla układów multi-gpu, zostaniesz więc w takim przypadku z wydajnością GTX670 i 1GB VRAM - czyli nieproporcjonalnym stosunkiem ilości pamięci do mocy obliczeniowej rdzenia, co deklasuje taki układ.  To tak, jakby na 280x/7970/670/680/760 wsadzić teraz 1GB pamięci. Zasilacz to owszem, bombka, gdzieś były nawet testy jak PSU od SPC spalił chłopakom GTX460. Nie przechodzą pomyślnie testów pod dużym obciążeniem, nie są bezpieczne do takich układów. Obudowa jest mało przewiewna, będzie się tam wszystko grzać. i3 jak w przypadku 1GB, to mezalians i dysproporcja wydajności. Na nic moc obliczeniowa rdzeni GPU, jeśli ani VRAM ani procesor nie nadążą za ich potencjałem.

 

Przynajmniej Ty Sid masz olej w głowie i raczyłeś mi sprecyzować coś co moderator nowaj zaczął,ale chyba nie potrafił,przepraszam ale muszę to napisać skoro on w podobny sposób potraktował mnie od samego początku jego wypowiedzi w tym temacie. 

 

Tyle ode mnie,w miarę się coś dowiedziałem ale i tak nie na temat jaki jaki założyłem,ale ok. Trzeba radzić sobie samemu jak widać. Wujek Google i jazda bo na co poniektórych bez obrazy nie ma co liczyć.

 

Dzięki tym którzy cokolwiek wnieśli do tematu.

 

DO ZAMKNIĘCIA.

Edytowane przez Nextassy
Link to post
Share on other sites

Mogę się tylko powtórzyć.

 

Rzeczy tak oczywistych się nie tłumaczy.

A rangę u nas dostaje się tylko jeśli ma się coś w głowie. Więc odpowiedź Nowaja, jak widać po przychylnych punktach reputacji, była akurat - wystarczyło grzecznie dopytać jak zrobiłeś potem w moim przypadku, a dostałbyś rozbudowaną odpowiedź. 
Natomiast jeśli uciekasz się do kałmuctwa i buractwa, roszcząc sobie pretensje i rzucając epitetami, to za to są tu warny.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...