Skocz do zawartości

Czy miałem do tego Prawo??


Gość

Recommended Posts

Witam! Dosłownie przed chwila wróciłem z pobliskiego sklepu komputerowego i chyba była to moja najgorsza wizyta w taki sklepie w życiu.. Co się stało? Otóż stojąc w kolejce Pani przede mną była z dzieckiem (15 lat -/+ ) i chciała komputer do 2300 zł i miała wydrukowana listę części, gdy EKSPERT ze sklepu zobaczył kartę graficzna Sapphire HD 5770 1GB i stwierdził do klientki ze karta na wymianę i ze proponuje sporo "LEPSZA" i ..." TAŃSZA" ... NV GTS250 512MB...za 490zł ...w tym momencie nie wytrzymałem i dosłownie Ryklem śmiechem... Pan "SPRZEDAWCA" zapytał mnie w dość ironiczny sposób z czego się śmieje... odpowiedziałem mu ze z tego co Pan przed chwila powiedział...dodałem jak można wciskać klienta taki kit ze karta pokroje GTS 250 jest Lepsza niż HD5770 1GB...dostałem odpowiedz ze wie co mówi i abym nie wtrącał się w sprawy klientki i sklepowe... odpowiedziałem grzecznie ze po prostu takich bredni się słuchać nie chce, na co klientka ku mojemu zdziwieniu ( mowie poważnie -->) poprosiła Sprzedawce by porównał jej oby dwie karty, nim to zrobił poprosił mnie bym opuścił sklep tak tez zrobiłem.. ledwo zamknąłem drzwi a tu wychodzi klientka i mówi ze dziękuje za pomoc bo ona się nie zna itd...zaproponowałem jej by poszła do innego sklepu jeśli chce pójdę z nią i w razie W ja będę rozmawiał ze sprzedawca.. oczywiscie się zgodziła gdy nagle wyszedł Pan z owego sklepu i powiedział mi ze zobaczymy sie w sadzie... czy to możliwe? W innym sklepie oczywiscie owy komputer do 2300 zł został złożony na tych częściach które były podane na kartce, i Klientka zapytała sprzedawce o ta sytuacje i on powiedział ze osobiście by do sadu nie zgłaszał ale nikt nie wiem jacy sa inni ludzie... teraz Pytanie...Czy miałem prawo sie wtrącić by klientka moim zdaniem nie została oszukana? Czy grozi mi na prawdę ten sad? ;)

Link to post
Share on other sites

Nie sądze, zeby mu sie w ogole chcialo cokolwiek zgłaszać. Takie sobie straszenie.

Tym bardziej, że wciskał nieznającej się klientce kit i bardzo dobrze o tym wiedział.

ALe to jest moje zdanie, może sie okazać, że polskie 'prawo' chroni wciskających kit sprzedających :)

 

E:

W sumie nie głupie z tymi namiarami ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki Severn :) Ogólnie Dzięki chłopaki za odpowiedz sklep to M-M Brzesko

 

http://mmkomp.ovh.org/page/adresy.html

 

Wiecie co jutro pójdę do nich do sklepu i zobaczymy co zrobi ten sprzedawca ;) czyli bac sie nie muszę??

 

Ja bym jeszcze uprzedził znajomych żeby nie wybierali się do tego sklepu, bo wciskają klit.

 

Pewnie chciał tam włożyć i7 :)

 

Ten sklep jest mało popularny chyba nawet w Małopolsce:) ale osobiście NIE POLECAM!!

 

 

Używaj opcji edytuj - to nic nie kosztuje.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Ale ten sprzedawca Cię zna?? Jak nie zna to nie grozi Ci no bo jak ma Cie pozwać??

 

Jak by tylko doradzał ze tańsza to okey ale lepsza to już nie koniecznie więc chyba dobrze zrobiłeś...

Link to post
Share on other sites

a NV zrobiła sterowniki tak by nie trzeba było mieć monitora do 3D by móc grac w grach w tej technologi i wystarcza same okulary?

na każdym GPU dowolnego producenta działają sterowniki iZ3D, darmowe są tylko anaglify (wystarczą okularki dwukolorowe za 3zł), to samo co nV "zrobiła" :D
Link to post
Share on other sites

Trzeba było się go spytać o to, o ile karta graficzna DWAGIGA jest lepsza od JEDENGIGA :D Zakładam, że powiedziałby, że conajmniej dwa razy :(

 

hehe! pewnie tak by powiedział, ale jak tak można bezczelnie wciskać ludziom kit..

 

nie nie zna mnie z imienia i nazwiska zna tylko z widzenia

 

ee to chociaż tutaj nie kłamał... pewnie wyczytał na benchmarku o tym3D :D

Link to post
Share on other sites

Wystarczą okularki red/cyan:

 

http://tzontonel.files.wordpress.com/2010/02/red-cyan.jpg

 

Instalujemy sterowniki, aktywujemy 3D, ustawiamy "anaglyph" i "red/cyan", po czym musimy skonfigurować sobie jeszcze (konfigurator odpala się przy starcie gry) :D

 

Najlepszy efekt jest w DIRT2 :D

Link to post
Share on other sites

a w jakie gry zagram na 3D ? Bo wezmę do niej dziś Dirta2 i co jeszcze obsłuży ta karta w 3D? Fajnie sie tak gra? :D mów tu szybko he he :D

 

Coś mi sie wydaje ze zamiast zając się dziewczyna to zajmie sie gra:P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...