Skocz do zawartości

Dobór chłodzenia dla zestawu komputerowego dla gracza.


Recommended Posts

Cześć. Proszę o pomoc w dobraniu chlodzenia do tego zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/aTfAz9/ . Wstepnie podalem tam wentylatory oraz ich kontroler. Obudowa fractal r4 - co mysliscie o zaisntalowaniu wszystkich 7 wentylatorow 140 (wyrzucajac seryjne)

- 2 przod wciagajace

- 2 gorne wyciagajace

- 1 tylni wyciagajacy

- 1 boczny wciagajacy

- 1 dolny wciagajacy

Proszę o rady.

Pozdrawiam, BallaS

Link to post
Share on other sites

Jedyny minus to że często bedziesz musiał obudowę czyścić z kurzu. 

 

Widać że, ty tego nie robisz ;)

 

Tak poza tym to nie myśl że te wentylatory w takiej ilości będą cicho pracowały. Za takie pieniądze można wybrać coś lepszego.

Moja propozycja:

http://www.morele.net/be-quiet-pure-wings-2-140mm-bl047-601808/

BTW. lepiej kupić 5 lepszych wentylatorów niż 7 słabszych ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli 7 sztuk ktorys z tych, ktore podales tak? :))) (7 czy mniej?) Jakie czy ulozenie jest dobre? Przod 2 wciagajace, tyl 1 wycaigajacy, gora 2 wyciagajace, bok wciagajacy, dol wciagajacy. Oplaca sie takie drogie chlodzenie do takiego sprzetu(nie najdrozszego)?

Edytowane przez ballas99
Link to post
Share on other sites

Sorry za offtop, ale @Kosmita, możesz mi wytłumaczyć w jakim celu masz zamontowany górny wentylator na panelu bocznym ? Bo o ile dolny wieje na karty graficzne tak górny dmucha na top chłodzenia i tylko robi zbędny szum

Link to post
Share on other sites

Mysle, ze rowniez dmuchaja na karty graficzne i je schladzaja:))), a co do wentylatorow, to chyba wezme te corsairy, bo mnie nastraszyli, ze im bequiety spalily raz piny na wentylator z plyty glownej xD. 7 corsair quiet edition mysle ze dobrze schlodzi mi obudowe prwada? Co z tym wentylatorem na dole obudowy? nie bd zasysal kurzu?

Link to post
Share on other sites

Górny dmucha prosto w cooler przez co w ogóle nie schłodzi karty graficznej, ale mniejsza z tym. BeQuiet Silent Wings 2 to jedne z najlepszych wentylatorów na rynku, brałbym je bez zastanowienia. Są nie porównywalnie lepsze od tych Corsairów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...