Skocz do zawartości

Crucial MX100 128GB, 256GB i 512GB - dostępność, wrażenia posiadaczy, dyskusja.


Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się nad zakupieniem mx100 256 lub 512. Dlaczego się zastanawiam....

- po pierwsze czekam na lepszy internet, mam mieć światłowód 30 mb/s (teraz mam plusa na kartę, ogólnie "padaka"), i wtedy na instalki gier w które na chwilę obecną nie mogę za bardzo grać z powodów dużych lagów (BF4, Titanfall) wrzuciłbym na ssd,

- po drugie, w necie słyszy się o problemach z mx100 i tutaj mam pytanie do tych userów, którzy aktualizowali firmware czy są jakieś problemy i cze ewentualne problemy z bsodem i znikaniem dysku zostały rozwiązane.

Mam plextora m5p (128 gb) nie mam z nim żadnych problemów i nie chciałbym sobie zrobić nowych zakupem mx100. Proszę o odpowiedź.  

Link to post
Share on other sites

 

 

- po drugie, w necie słyszy się o problemach z mx100 i tutaj mam pytanie do tych userów, którzy aktualizowali firmware czy są jakieś problemy i cze ewentualne problemy z bsodem i znikaniem dysku zostały rozwiązane.

aktualnie mam najnowsze oprogramowanie i 0 problemów

przed aktualizacja też  nie było problemów 

Link to post
Share on other sites

Właśnie te problemy są dziwne. Część userów nie skarży się na te dyski, wręcz przeciwnie są bardzo zadowoleni. Natomiast niektórzy mają z nimi problem (bsod, znikający dysk w biosie). Swoje pytanie raczej kieruję do tych drugich co mieli problemy z nimi, czy po aktualizacji oprogramowania coś się zmieniło. Nawet w tym poście parę osób wspominało o tych problemach.

Boję się że ja też będę miał pecha. 

Link to post
Share on other sites

Ja z tym dyskiem mx100 256 też miałem problem gdy co jakiś czas mi znikał.Aktualizacja biosu naprawiła sytuacje.Jedyne co zdarza mi się bardzo sporadycznie to zmiana kolejności bootowania w biosie ale wiem,że powinienem przepiąć ten dysk na pozycję 1 (mam trzy dyski) i ten problem też zniknie...

Link to post
Share on other sites

Właśnie "znikł" mi ten dysk i trafiłem tutaj, wcześniej myślałem, że to kabelek :D. Wgram nowy firmware, aczkolwiek czy się coś poprawiło to się pewnie dowiem za miesiąc, bo średnio raz na miesiąc się coś takiego zdarzało (komputer chodzi średnio 2/3 doby dziennie). U mnie nie ma reguły co do momentu występowania problemu, pamiętam, że dwa razy podczas gry mi wywaliło, a raz czy dwa na hibernacji, dysk posiadam jakoś 4-5 miesięcy. Poza tym nie mam zastrzeżeń. 
Zassam aktualizacje, może pomoże.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie.

 

Jako że temat dotyczy dysków ssd Cruciala to

tu i zapytam.

 

Który z tych ssd lepszy MX200 500GB vs M550 512GB ?

 

Bo pierwszy kosztuje 920 zł, drugi 800 zł. Oboje mają po 3 lata gwarancji. MX200 500GB ma większy dzienny zapis.

 

Co byście wybrali?

 

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

Tu macie odpowiedź - miałem ten sam problem ze znikaniem:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/165523-crucial-mx100-znika-z-systemu/?hl=znika

 

A Crucial udaje że nie wie o co chodzi i dopytuje co najwyżej w jakich konfiguracjach dysk znika.

Prosty przykład - masz na MX100 system - to będą BSODy, masz MX100 do gier - freeze gry lub zwis i znika dysk z systemu.

Link to post
Share on other sites

Wcale nieawaryjne. Sprawa odpowiednich ustawień w BIOS i nie ma żadnych problemów.

Dokładniej? Mam MX100 256gb od jakiegoś miesiąca i nie miałem jeszcze przypadku, żeby dysk "znikł" z systemu, ale w razie czego mógłbyś napisać w czym rzecz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...