Skocz do zawartości

Crucial MX100 128GB, 256GB i 512GB - dostępność, wrażenia posiadaczy, dyskusja.


Recommended Posts

Dziś włożyłem do laptopa MX100 1TB

. http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/07/1e43ee2d336f9061aadb224b733cddfe.jpg

 

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/07/9d8429c0c5381591017b3072ce3f2cc6.jpg

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez ostryb
Link to post
Share on other sites

ja zauważyłem, że jeżeli włączę w opcjach zasilania na kompie "wysoka wydajność" to testy w AS SSD są wyższe niż jak mam ustawione na "zrównoważony" choć różnica u mnie pomiędzy nimi jest taka, że wszystko jest tak samo ustawione tylko na CPU jest inaczej.

 

 

z tego co widzę jutro ma wyjść aktualizacja do MX100

 

Release Date: 03/10/2015

Firmware for the MX100 (all form factors) is being updated from version MU01 to MU02. The MX100 is updateable to this new firmware starting from previous versions using tools provided by Micron.

This update will be mandatory cut-in for new product built in Micron factories, and is an OPTIONAL update for any drive in the field. For end users, it is recommended if the user is experiencing or wishes to prevent an issue related to the following items.

Version MU02 includes the following changes:

  • Improved stability, Efficiency, and Performance during power state transitions
  • Improved handling of environments with unstable power supplies
  • Improved handling of environments with SATA interface signal integrity issues
  • Improved response time for SMART read commands
  • Corrected error handling NCQ Trim Commands
  • Corrected reporting of SMART Attribute 5
Link to post
Share on other sites

Ja również mam pewnie zastrzeżenia do tego dysku w wersji 256 GB.

Wcześniej miałem do w PC z Haswellem i śmigał aż miło.

Teraz mam go w ultrabooku S56CA z I5 3317U Ivy Bridge i dysk się trochę dziwnie zachowuje.

System wolno startuje około minuty (wszystkie sterowniki zainstalowane)

Po starcie systemu system działa powiedzmy w miare OK.

 

Kombinowałem z Intel Rapid Start ale w sumie jakieś tam poprawy nie widzę.

Może trzeba zaaktualować frimware?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Firmware for the MX100 (all form factors) is being updated from version MU01 to MU02.

Aktualizował już ktoś, wszystko ok?

 

Crucial Storage Executive nie znajduje jeszcze nowej wersji, a manualnie wskazując plik z aktualizacją dostajemy info "Uploaded file does not appear to be a valid firmware update package". Trzeba poczekać lub instalować z pena, płytki.

 

Dodaj na początku linku http://

 

Ja czekam do jutra, obserwuje na razie ten temat http://forum.crucial.com/t5/Crucial-SSDs/Feedback-Thread-Firmware-MU02-for-MX100/td-p/165974

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

hmmm coś crucial się pogubił i ten wcześniejszy link, który wstawiłem był nie do tego modelu

 

dzisiaj widzę wstawili cos takiego

 

www.crucial.com/wcsstore/CrucialSAS/firmware/MX100/MU02/MX100_MU02_BOOTABLE_ALL_CAP.zip

 

już sama nazwa pliku ładniej wygląda...

Link to post
Share on other sites

zaktualizowałem, nie czyści danych.

Po aktualizacji sytuacja, którą miałem wcześniej nie występuje.

 

ja zauważyłem, że jeżeli włączę w opcjach zasilania na kompie "wysoka wydajność" to testy w AS SSD są wyższe niż jak mam ustawione na "zrównoważony" choć różnica u mnie pomiędzy nimi jest taka, że wszystko jest tak samo ustawione tylko na CPU jest inaczej.
Link to post
Share on other sites
zaktualizowałem, nie czyści danych. Po aktualizacji sytuacja, którą miałem wcześniej nie występuje.

a jak to zaktualizować z pena z płyty  ?

napisał byś krotka procedurke 

Edytowane przez wojciechpiwo
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy odnieśliście podobne wrażenie ale u mnie system startuje jeszcze szybciej po aktualizacji oprogramowania. Nic tylko się cieszyć :) Aby nie bawić się w bootowalne pendrivy/płyty skorzystałem z Crucial Storage Executive jak wyżej wspomniał exterior.

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

kur jakiś błąd mi wyskakuje tym programem Crucial Storage Executive

 

Błąd aktualizacji oprogramowania sprzętowego

Błąd aktualizacji oprogramowania sprzętowego

Nieprawidłowy katalog oprogramowania określone w opcji -i, C: \ Users \ Wojciech nie istnieje!

co jest grane 

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście po aktualizacji system uruchamia się szybciej. Wcześniej 45 s , obecnie 30 s (razem z biosem, sata2).

W testach AS SSD nic się nie zmieniło. Dziwne, ale prawdziwe.

 

@wojciechpiwo robiłeś to z automatu czy poprzez Manual Firmware Update?

Edytowane przez exterior
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...