Skocz do zawartości

...nvlddmkm przestał odpowiadać...


Recommended Posts

Cześć,

 

od jakiegoś czasu męczę się z błędem o następującej treści

 

"Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność."

 

nie wywala BSOD'a, ale na chwilę wszystko się zatrzymuje i po chwili wraca.

 

karta to EVGA gtx 770 02G-P4-2774-KR na fabrycznych zegarach

sterownik 335.23, ale sprawdzane też na beta 337.50

CPU I7 4770K OC@4,3

RAM G.SKILL DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 RipjawsX ustawione na profilu XMP

zasilacz - Chieftec CFT-650-14CS

 

 

sterowniki przeinstalowane, wcześniej usunięte dokładnie! i nic nie daje.

temp. max karty 76~77

cpu - 65~69

 

macie jakieś dobre rozwiązanie?

 

z góry wielkie dzięki za pomoc!

 

Link to post
Share on other sites

dodam, że przy reinstalacji sterowników bez wcześniejszego usuwania komp się zawiesza, ekran robi się czarny i nie wraca już do dalszej instalacji. oczywiście pomaga restart i ponowne uruchomienie instalatora kończy z powodzeniem instalację.

Link to post
Share on other sites
Gość Adrian

Można z tym spróbować, poniższe wpisy w rejestr wyłączają w windowsie timeoot nvidii. 

 

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers]
"TdrDebugMode"=dword:00000001
"TdrDelay"=dword:00000000

Link to post
Share on other sites
Gość Adrian

ok, zobaczymy, zmieniałem ten wpis, ale dawłem inne wartości

 

Zrestartuj komputer, odpal np furmarka, monitoruj temp karty i zobacz czy pomogło.

Edytowane przez Adrian
Link to post
Share on other sites

hmmm o restarcie to wiem, rzecz jasna jak słońce, że inaczej nie pójdzie.

dodam jeszcze (teraz sobie przypomniałem), że rzecz występuje zazwyczaj przy wysokich fps np. w unigine valley basic średnia fps to jakieś 140-160 fps. max - 235, ale jeżeli wrzucę na extreme to spadają do 50-60 i nie wywala sterownika.

Link to post
Share on other sites
Gość Adrian

Tez moze byc ze monitor nie nadarza odswiezac tego i poprostu lapie laga ale nwm

 

Nie to nie może być lag spowodowany monitorem  :D  :D  :D  :D , chyba że to wina krzywo ułożonej podkładki na biurku ale nwm (nie wiem) ;)

Link to post
Share on other sites

heh...

odinstalowałem całkowicie, zainstalowałem te które były dodawane na płycie z kartą i to samo.

ba nawet zainstalowałem tego fixa http://support.microsoft.com/kb/2665946/pl i to samo.

zdjąłem OC z procka i to samo.

 

uruchamiając np. Watch Dogs na początku wywalało po 5 minutach od uruchomienia

teraz wywala po 1 minucie.

 

hmmm no niestety nie mam możliwości sprawdzić na innym kompie :/

 

czyżby zostawał serwis?

Link to post
Share on other sites

ok,

 

eee stawianie systemu to ostateczność i nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań.

przyszła mi jeszcze jedna myśl.

ostatnio zainstalowałem jakiś benchmark x264 i trzeba było do niego doinstalować jakieś kodeki. Może one coś psują, bo problem z tym mam gdzieś mniej więcej od instalacji tych kodeków.

Link to post
Share on other sites
Gość Adrian

Możesz zawsze spróbować przywrócić system do momentu z przed instalacji tych kodeków i zobaczyć czy działa. Jeśli masz jakiś nieużywany dysk na nim można na szybko coś postawić żeby nie tracić systemu który aktualnie masz. Jeśli zadziała na nowym znaczy że to wina OS a nie karty.

Link to post
Share on other sites

hehe z racji doświadczenia nie korzystam z punktów przywracania wyłączam to. Usuwane wirusy, lubią się przywracać z tych miejsc.

 

owszem, wolnoleżący dysk posiadam, więc jak nie jak wyczerpię pulę możliwości to pozostanie opcja szybkiego sprawdzenia na świeżym systemie  (choć nawet, na samą myśl rozłączania i podłączania i instalacji źle mi się robi...)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...