Skocz do zawartości

Recommended Posts

Po dłuższych przemyśleniach zdecydowałem się na Cooltek W2 mam nadzieje że to dobry wybór dzięki za pomoc.

 

Daj znać gdy kupisz, bo w sumie miałem brać Enthoo Pro ale teraz właśnie mnie zainteresował ten cooltek  :D

Trochę lipa, że jest jedynie dostępny w alternate.... no i ta cena przesyłki  :>

Najgorzej jak później przyjdzie to odsyłać czy coś, a gwara pewnie nie jest d2d...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ale jaki jest w ogole sens porownywac obudowy warte 100-200zl ze średnią półką cenową obudów które są już lepiej dopracowane... to tak jakby pisac zeby nie kupowac tj11 silverstone we włoszech bez gwarancji za pół ceny bo "kiedyś kupiłem I-BOXa za 99zł w promocji bez gwarancji a obudowa miała ułamane 2 nóżki i potem miałem problem"  :rotfl:

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przy każdej masowej produkcji zdarza się bubel. Nie mówię, że to jest pewnik, w jednej półce cenowej zdarzają się częściej, w innej rzadziej...

 

 

zamiast odsylac budę z powodu niedzialajacego usb to ja juz bym wolal kupic sobie porcik usb i samemu zamontowac zamiast bawic sie w odsylki i tydzien-dwa bez obudowy

A ja nie. Skoro zabuliłem za budę ładnych kilkaset złotych to chcę, żeby wszystko działało jak należy bez mojej ingerencji.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Przy każdej masowej produkcji zdarza się bubel. Nie mówię, że to jest pewnik, w jednej półce cenowej zdarzają się częściej, w innej rzadziej...

 

 

A ja nie. Skoro zabuliłem za budę ładnych kilkaset złotych to chcę, żeby wszystko działało jak należy bez mojej ingerencji.

 Kupiles brutusa 410 i gdzies Ty wydal kilkaset zlotych ?? Kazdy wie ze SPC to chinska masowka ale i tak odbiorcow na nie nie brakuje a dlaczego bo na polska kieszen cena jest przystepna poza tym dziwny wszechobecny marketing zrobil swoje dla tej firmy

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o sytuację, gdy po zakupie w/w Coolteka okazałoby się, że np. niesprawne są USB czy jacki. Sorry, ale skoro decydowałbym się wydać na budę te paręset (nie bez trudu zresztą zdobytych) złotych, to nie miałbym zamiaru potem bawić się w złotą rączkę i naprawiać produkcyjne wady na własną rękę. Płacę to wymagam, żeby to działało jak Bóg przykazał. Choćbym miał czekać ten tydzień czy dwa.

 

Kupiles brutusa 410 i gdzies Ty wydal kilkaset zlotych ??

Chyba nikt normalny by nie kupił tej obudowy w takiej cenie. Nie zaczynaj tematu SPC, bo znowu będzie wylew hejtu na kilka stron :D.

Edytowane przez krzesuo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

w małej budzie za 500zł znaleźć wadliwy port to trzeba mieć jakieś mega szczęście... we fractalach słyszałem, że się takowe trafiały ale wystarczy odjąć 100zł za maty i robi się dużo niższa półka cenowa tym bardziej dodając jeszcze do tego wymiary tej budy a coolteka...  Cooltek w PL praktycznie nie istnieje na rynku komputerowym.. tę budę przypadkiem zobaczyłem na jakimś forum zagranicznym, wpisałem w ceneo i nic... wpisałem w cenowowarkę i w europie pełno ale u nas tylko w alternate więc nic dziwnego, że prawie nikt o niej nie słyszał u nas w kraju a raczej konkretnie tym modelu czy też C2 i U3 które też są bardzo ładne :)

 

tutaj jest Video recka wcześniej wspomnianego W2: http://www.play3r.net/reviews/cases/cooltek-w2-pc-case-review/

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja nie drążę tematu Adam, bo jesteśmy tego samego zdania, a jedynie inaczej nastawionym osobom tłumaczę, że nikt normalny nie odsyła droższych obudów, mimo wady podczas produkcji a kupując obudowy z 'niższej średniej" półki cenowej tym bardziej nie ma co się dziwić, że może się trafić trefny port.. w sumie dlatego nie patrzyłem nigdy na obudowy poniżej 400zł.. ja kupiłem Lian Li za 900zł i szyba w 3 miejscach jest lekko obtarta co widać tylko patrząć prostopadle na bok obudowy a także ten sam bok nie przylega idealnie do obudowy bo odstaje o 1mm co widać na froncie... i co? mam zwracać obudowę i czekać minimum 14dni na wymianę? ...żeby człowiek miał tylko takie problemy.

 

kiedy obudowa będzie u Ciebie? zamówiłeś już? :>

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W tym jesteśmy zgodni , bardzo duża ilość ludzi jest przewrażliwiona na punkcie wad rysek itp.

Dajmy przykład samochód ma ryskę o długości 10 cm i zainteresowany go nie kupi , chociaż reszta i silnik jest w bardzo dobrym stanie , totalnie czegoś takiego nie rozumiem.

Niektórzy lubią szukać sobie problemów ,a ja ich mam bardzo dużo , taki problem to nie problem.

Obudowę zamawiam dzisiaj bądź jutro , mam nadzieję że przyjdzie do mnie w przyszłym tygodniu.

Link to post
Share on other sites

Wiesz... jeśli płacisz za coś nowego i to w sumie nie mało, to oczekujesz, że nie będzie to wadliwe. Idąc trochę dalej, Waszym rozumowaniem można kupić w takim razie używaną z rysami i będzie bez różnicy. Wiadomo, że ciężko wymagać ideału, więc na niektóre mniejsze rzeczy można przymknąć oko, ale płacę to wymagam. Twój przykład z samochodem jest dobry i zły zarazem, bo kiedyś kilka lat temu gdy kupowałem swój też na ubytki lakieru patrzyłem z niesmakiem, ale teraz wiem, że takich rzeczy się nie uniknie... jednak Ty tutaj mówisz o czymś używanym, a nie nowym.

 

 

Mam do Ciebie prośbę. Porób testy temperatur w phanteksie oraz coolteku, aby dało to nam jakieś wyobrażenie na ile W2 ma gorszą wentylację od takiego Enthoo Pro. Sam też teraz szukam obudowy dla siebie, więc pomógłbyś mi tu bardzo dużo ;)


PS. Zarzucam spławik w tym temacie ;)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

ja tylko jeszcze dopowiem odnośnie temperatur w W2:
 

Porób testy temperatur w phanteksie oraz coolteku, aby dało to nam jakieś wyobrażenie na ile W2 ma gorszą wentylację od takiego Enthoo Pro.


tutaj jest porównanie temperatur Silverstone TJ08 vs Lian Li A04 vs Cooltek W2.... porównywanie do większych konstrukcji jak phanteks czy nawet tj07 mija się totalnie z celem ponieważ to są zupełnie inne i dużo większe konstrukcje...

 

 

Intel Core i5-3570K @4,2Ghz + Noctua NH-U12S
Gigabyte GA-Z77N
16GB Kingston HyperX DDR3 1800MHz
Sapphire R7 270X
Corsair VS450
Kingston HyperX 3K 120GB
 

http://oi59.tinypic.com/2jbtr1d.jpghttp://oi61.tinypic.com/2n6c0v4.jpghttp://oi59.tinypic.com/2m4vd41.jpg

 

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja będę brał Asusa, ale niestety nie będzie to gtx 970, mam dostać od kolegi na kilka dni radeona r9, 280, jak będzie mi się dobrze grało, używało kompa, kupuje r9 285/x wersje strix, tylko nie wiem czy posiada ona backplate.

Edytowane przez Lazer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

kupić Asusa lub Msi?

 

Msi wypada trochę lepiej z temperaturami, zarówno w idle jak i pod obciążeniem oraz ma fajne podświetlane logo na boku. Asus ma znów backplate. Obie są pół-pasywne i w testach generowanego hałasu wypadają podobnie, będąc tu liderem na zmianę w różnych recenzjach. Warto przy tym zaznaczyć, że msi ma standardowo trochę wyższe takty.

 

Czego nie weźmiesz będzie dobrze. Wszystko zależy od preferencji. Osobiście też miałem dylemat co wybrać, lecz tym razem postanowiłem, że dam szansę msi, ponieważ w testach wypada jednak lepiej. Trochę boli fakt braku backplate, lecz ostatnio miałem 670 asusa, więc czas na jakąś zmianę ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

powiem tak... Inno3D w serii 7xx miał najwydajniejsze chłodzenie i nawet cichutko było do tego, ale to chłodzenie w 970 podane powyzej jest modelem HerculeZ X2 a nie X3 o której pisałem na początku tego posta... w 9xx jest jeszcze chłodziwko X4 ale moim zdaniem bez sensu jest dopłacanie do czwartego małego wiatraczka...

 

...w PL obecnie i tak dostępna jest tylko wersja X2 więc najlepiej wychodzi kupowanie STRIX/MSI 970 za 1500zł głównie za tryb półpasywny... miejąc nadzieję na brak potrzeby sprawdzania realizacji gwarancji przez te firmy..

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...