Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moze znajda sie pasjonaci ktorzy chcieliby razem zrobic prosta  gre na smartphona, bo chyba taka najlatwiej opanowac. Ja skonczylem ostatnio wiekszy projekt i teraz mam troche wolnego czasu. Sam oferuje moje umiejetnosci w modelowaniu, rigowaniu, teksturowaniu. Mam osobe od efektow specjalnych.

Moze znajdzie sie ktos kto zna podstawy unity 3d albo innego engina. Potrzebna tez bylaby osoba od scenariusza, concept artow, 

Fabula to byloby cos w konwencji filmu Evil Dead. Gra w zaleznosci od umiejetnosci, strzelanka, moze troche jazdy samochodem, ewentualnie tylko kliknij znajdz..

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli znajdzie się utalentowany grafik (i udowodni to jakimś portfolio) to chętnie bym w czymś takim wziął udział. Nie robiłem nic w Unity, ale mam przeszłość w kilku niżej poziomowych engine'ach. Zawsze można coś zaplanować.

Link to post
Share on other sites

Mi by odpowiadalo cos w stylu, alone in the dark IV, albo strzelanka w stylu duke nukem, z lepsza grafika. Najwazniejsze zeby ktos napisal scenariusz, chociaz podstawowy.. Bez tego nie ma co zaczynac..Moze cos zainspirowanego ksiazka..

Np. Twierdza- Francis Paul Wilson

 

Rumunia, rok 1941. Do górskiej wioski dociera mały oddział Wehrmachtu. Żołnierze maja odpocząć i obsadzić posterunek stojący na straży górskich szlaków. Na kwaterę zostaje wybrany starożytny zamek - nieduża twierdza - zupełnie nie pasujący do miejsca, w którym się znajduje. Nie zważając na bunt miejscowych wieśniaków ostrzegających przed czymś przerażającym, co uwięzione jest w owej starożytnej warowni, Niemcy zajmują dziwną budowlę.
Wkrótce w twierdzy w niewytłumaczalny sposób zaczynają ginąć żołnierze. Z otchłani wieków próbuje wydostać się do rzeczywistego świata uwięziony przez eony koszmar, wroga ludziom siła.

 

Trzeba by oczywiscie co nie co zmienic, i rozwinac fabule..

 

http://leto1987.deviantart.com/gallery/?offset=24 tutaj moje prace, nie ma nic pod gry, ostatnio robilem pare ulic w gdnii na podstawie zdjec, ale nie moge sie tym pochwalic ze wzgledu na warunki umowy.

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

No dobra, tylko do poważnego projektu z rozbudowaną fabułą potrzebne są środki, a nawet z nimi będzie ciężko startując jako nieznany nikomu zespół - zwyczajnie to się nie sprzeda. No chyba, ze podejdziemy do tego jako do projektu hobbystycznego.

Link to post
Share on other sites

Projekt hobbistyczny, bez nastawiania sie na zysk. Oczywiscie jakby byl to dzielimy sie po rowno. Ale na obecnym etapie, ani nawet przyszlym nie ma co tego brac pod uwage.. Mozemy zainwestowac wlasny czas, moze czegos sie nauczymy i moze cos powstanie..

 

Wgralem unity 3d, ale ja jednak nie mam czasu tego sie uczyc. A raczej byloby to dla mnie nieprzyjemne, a chodzi o to zeby porobic cos w miare rekreacyjnie z entuzjazmem. Kiedys cos robilem w jednym srodowisku interaktywnym, ale to bylo dawno i malo rozwojowy silnik. 

Osobiscie wolalbym pouczyc sie 3d coat, ale do zrobienia prostej gry pewnie i 3ds max wystarczy do modelowania.

 

Ja pracuje w 3ds max i pakiet adobe. uv layout do mapowania, 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Z własnego doświadczenia, małego doświadczenia powiem wam że jest ciężko. Najbardziej idzie wybić i zarabiać na prostej gierce, chociażby ostatnio popularne i proste: Flappy Bird, Timberman czy wzorowany na tamagotchi Pou.

 

Sam próbowałem trafić w jakąś dziurę, i trafiło się na gry quizowe, i o ile polską wersję udało mi się jakoś rozreklamować i wybić tak że była na rankingach to angielskiej wersji ani trochę. Pomimo tego że gra była właśnie w rankingach to dochód z niej - no comment :)

 

Tak więc nastawienie jak hobbistyczne jak najbardziej wskazane. Ach i żeby nie być bezsłownym:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=app.pelnoletnosc&hl=pl  ~~ ok. 42 000 pobrań na dziś dzień.

https://play.google.com/store/apps/details?id=app.masterofproverbs&hl=en  ~~ ok. 20 pobrań na dziś dzień ;D

 

PS. nie patrzcie na nazwę package odnośnie polskiej wersji, niezauważony błąd a potem było za późno :P

 

Rankingi:

http://s4.ifotos.pl/img/googlepla_ehqnpxx.jpg

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites

Chodzi o to zeby cos razem z pasja zrobic i moze sie jeszcze czegos nauczyc. Taki cooperative project.

Narazie stanelo na tym, ze robimy film "promocyjny", ktory ewentualnie moglby zainteresowac wieksze grono ochotnikow do pracy nad grą. Film powstawalby pewnie ze 2 lata.. Gra strzelam, ze 3 lata..  Fajnie byloby zrobic gre, ale jak powstanie film to tez juz bedzie cos.

Jedna osoba zglosila sie do mnie na skype i tak mniej wiecej zostalo uzgodnione. Za 5 lat to tez technika bedzie bardziej zaawansowana wiec mozna troche poszalec z jakoscia grafiki. Tego androida tez nie trzymam sie tak mocno.

 

Jezeli chodzi o unity 3d, to chyba sa jakies game templates, ktore ulatwilyby troche prace..

 

np. cos takiego https://www.assetstore.unity3d.com/en/#!/content/2561

 

Rexlu gratuluje gry, widzialem ja kiedys w google play.

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Dzięki :) Planuje coś następnego, lecz jednak ciągle myślę nad chwytliwym pomysłem, a co wymyślę to już jest :)

 

Hmm, duży okres czasu sobie dajecie. Rok czasu to już duży okres dla małego przedsięwzięcia. 

Ale czekam na efekty i jestem ciekawy jak wam pójdzie :))

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...