Skocz do zawartości

Jaką dystrybucję linuxa wybrać ??


Recommended Posts

Witam oto jest mój sprzęt do linuxa:

MoBo: Asrock k8upgrade-NF3

CPU: AMD Athlon 64 3000+ 1 rdzeń 2.00Ghz

RAM:2x Kingston 1GB DDR CL3 333Mhz

GPU:Gigabyte GV-R955128D Radeon 9550

HDD:Barracuda 7200.7 120GB SATA

 Już nawet XP lubi się na tym przyciąć :wariat:

Komputer wykorzystywany głównie do oglądania filmów słuchania muzyki rozmowy na skype i gry online typu Legends z facebooka :D Chcę także aby działał płynnie i wydajnie i najlepiej aby był nadal wspierany :) a co najważniejsze aby nie gryzł się z modemem NETIA SPOT aby wystarczyło podłączyć przez kabel aby internet był :) Myślałem o Ubuntu ale nie wiem :D

Link to post
Share on other sites

Spróbuj Ubuntu lub Fedora. Jeśli Ubuntu i Fedora będą "za ciężkie" to sprawdź jeszcze Linux Mint.

A czym się różnią te wszystkie edycje ? strzelam że Linux Mint jest najmniej wymagającym linuxem a ubuntu i Fedora to cięższe systemy a jeżeli chodzi o funkcje i wsparcie od producenta ? :)

Link to post
Share on other sites

Najprostrzy to Ubuntu, Mint jest jego pochodną. Obie bazują na Linux Debian. Fedora jest wersja Red Hat stworzoną dla użytkowników indywidualnych.

To są najbardziej znane dystrybucje Linux. Używając jednej z nich nie powinny sprawić kłopotów i mieć dostęp do masy pakietów.

Link to post
Share on other sites

Najprostrzy to Ubuntu, Mint jest jego pochodną. Obie bazują na Linux Debian. Fedora jest wersja Red Hat stworzoną dla użytkowników indywidualnych. To są najbardziej znane dystrybucje Linux. Używając jednej z nich nie powinny sprawić kłopotów i mieć dostęp do masy pakietów.

A jak myślisz będzie płynniejszy od windows xp ? miałem styczność z linuxem ale chwilową więc nie wiem :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Spróbuj Ubuntu lub Fedora. Jeśli Ubuntu i Fedora będą "za ciężkie" to sprawdź jeszcze Linux Mint.
Jeśli Ubuntu i Fedora będą "za ciężkie", to i Mint taki będzie, a przynajmniej "w standardzie".

@Mrrudy, posłuchaj się kolegi, który już parę lat w tym siedzi i  poświęć trochę czasu na postawienie Debiana z jakimś lekkim środowiskiem, polecam LXDE/Openbox. Możei  jest to czasochłonne, ale komp z czymś takim będzie działał o niebo lepiej, niż z "gotowcami" pokroju Ubuntu.

A i o jakimkolwiek graniu zapomnij (do Radeona zostają Ci otwarte stery), na Skajpaja też bym raczej nie liczył na Twoim miejscu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...