Skocz do zawartości

Centrum multimedialne-smartfon do 1500zł


Recommended Posts

  • mój budżet :1500zł

  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : Internet,sklep

nówka czy używka :Nowy

preferowany rozmiar wyświetlacza : ok. 5 cali

preferowany system mobilny :Android

do czego będę używać urządzenia : surfowanie po Internecie, słuchanie muzyki,dzwonienie,wysyłanie smsów,robienie zdjęć

moje najważniejsze wymagania :Dobra bateria,wyświetlacz i aparat

Witam  bardzo serdecznie.

Mam zamiar kupić sobie nowy telefon,niestety obecnie na rynku jest tyle modeli,że ciężko na coś mądrego się zdecydować :)

Więc przeglądając różne strony,chciałbym podać swoje typy:)

-Sony Xperia T,najtańszy z tych co przykuły moją uwagę,dobry aparat,niestety brak możliwości wymiany baterii....

-Samsung Galaxy Note 2 lub Note 3

-Samsung Galaxy S4

 

Który według Wa jest najbardziej odpowiedni i dlaczego?

 

Link to post
Share on other sites

Note 3 jeżeli pasują wymiary. Dobry do przeglądania internetu (spory wyświetlacz), dobra bateria i porządny AMOLED. LG G2 jeżeli chcesz coś mniejszego, niemalże równie dobry co Note 3, lecz gorzej wykonany i ma tylko 16 GB pamięci wbudowanej.

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

Note 3 jest najwydajniejszy, bardzo dobrze zbudowany (w przeciwieństwie do S4), super multimedia, bardzo dobry ekran ale w tej cenie ciężko będzie kupić, no chyba że używkę.

Nie znam niestety Samsunga T ;) jest Xperia T - dobry aparat, muzyka i to chyba na tyle. To już starszy fon.

Note 2 jest podobny gabarytowo do Note 3. Nie ma co porównywać, Note 3 jest dużo lepszy od Note 2 pod każdym prawie względem.

Ja ponadto polecam LG G2 - kupisz nówkę za 1200. Tylko minus jest taki że nie ma kart pamięci. Bardzo dobra bateria, wyświetlacz aparat, multimedia...

Jeżeli możesz to bierz Note 3 (gorąco polecam) a jak chcesz "trochę" oszczędzić to G2.

Link to post
Share on other sites

Xperia T.. Nie bierz się za niego. Lepiej Xperię Z1 jak już chcesz sonego. Co do Samsunga. Note III zdecydowanie, jeśli chcesz tak duży smartphone/phablet. Ogólnie to mój faworyt (jesli chodzi o jakość/cena/wydajność).

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

Neo jest czymś pomiędzy Note II, a Note III. Jeśli chodzi o wydajność w grach to jest nawet ok, ale niestety lubi przymulić w systemie(według recenzji). Ja osobiście nie miałem możliwości bawienia się nim.

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

Note 3 neo również jest dobrą opcją jak zwykły note jest za drogi. Funkcjonalność, wygląd note 3 zachowany. Davv 1882 wiesz, że przycinki w systemie idzie naprawić aktualizacją. Również czytałem recenzje i nie pamiętam czy był na kitkacie?

Link to post
Share on other sites

Więc jeśli chodzi o stosunek ceny do możliwości telefonu LG G2 wydaję sie najtrafniejszym wyborem?

W sumie karta 16gb też nie wydaje się być problemem,nie jest aż taka mała ;)

Bo Note III wychodzi poza moje możliwości finansowe,fajny duży wyświetlacz ,tylko boje się,że nawet byłby za duży :D

Link to post
Share on other sites

Mowilismy o g2, note 3 a ty wyjezdzasz z prestigo..

Przemysl dobrze ile chcesz dac za telefon i nam powiedz ;)

 

Co do tego smartphona. Siedzi w nim jednordzeniowy atom(jesli mowimy o tym samym telefonie). Jest on wydajnosci duzo nizszej niz snapdragon 800. (Moze nawet i trzykrotnie). Pomijajac fakt, ze ten fon raczej aktualizowany nie bedzie to system jako tako powinien chodzic. Gry te slabe tez, ale mocniejsze tytuly to wiesz.. No i ekran 4.3 cala z rozdzielczoscia qhd.

Link to post
Share on other sites

Mozesz zastanowic sie nad HTC One. Na allegro od prywatnej osoby za 1300 mozna dostac. Dobry do muzyki. Bardzo dobrze chodzi w systemie. Odstaje jednak jakoscia zdjec od najlepszych. Z tanszych propozycji to polecilbym lumie. Beda stabilniejsze niz telefony z androidem.

Mozesz zastanowic sie nad HTC One. Na allegro od prywatnej osoby za 1300 mozna dostac. Dobry do muzyki. Bardzo dobrze chodzi w systemie. Odstaje jednak jakoscia zdjec od najlepszych. Z tanszych propozycji to polecilbym lumie. Beda stabilniejsze niz telefony z androidem.

Link to post
Share on other sites

Zalezy od twoich potrzeb. Zostanie Ci okolo 10 gb. 6 gb muzyki, 1 gb zdjec i reszta na aplikacje. To oczywiscie oszczednie, ja osobiscie potrzebowalbym wiecej. W sumie to na zdjecia mozesz sobie kupic pendrive otg. Bedzie Ci brakowalo miejsca to zgrasz na pena ;)

Link to post
Share on other sites

nexus 5 jest gorszy od lg g2, więc nie ma co dalej drążyć tematu. Zaletą note jest slot na kartę pamięci, wymienna bateria, większy ekran, rysik i związana z nim funkcjonalność i aplikacje. Lg ma większą wydajność, lepszą rozdzielczość, jest mniejszy. oba telefony dobrze wyglądają. 

Link to post
Share on other sites

Ale dzumms co z tego że ma wymienną baterię?

Przynajmniej w LG na baterię masz gwarancję 2 lata - bateria wytrzymuje 800 cykli ładowania bez utraty pojemności ( przynajmniej tak zapewniał producent).

A w Samsungu na baterię jest 6 msc jako akcesoria do telefonu.

 

Ponadto jak wiesz baterią też da się w LG wymienić - sama bateria jak coś kosztuje 70 zł. Są instrukcje jak coś na YT.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy wiesz, ale wiele osób będąc dobę poza domem zabiera ze sobą zapasową baterie. W razie rozładowania wymieniasz w kilka sekund i telefon znowu może służyć przez wiele godzin. Jest to wygodne rozwiązanie. Są wymienne baterie o większej pojemności.

Link to post
Share on other sites

I dodatkowe klapki ? Ziomek to już nie ten wiek że baterie się brało na wymianę do radyjka;p

Jak coś to się kupuje Power Bank. Teraz za 100 zł kupisz 10000mAh czyli na 2-3 ładowania telefonu;p A do tego są malutkie i jak coś inne urządzenia też możesz podładować;p

 

-To tak jakbyś mówił po co Ci większy bagażnik jak jest wystarczająco duży by zabrać wszystkie bagaże

-By zabrać karnisty jak coś z banzyną

-Przecież stacja benzynowa jest co 20km

-No wiesz, ale jakby benzyny brakło...

I wiesz sam że to nie tegra co jadła baterię na Twoich oczach tylko procesory są już coraz bardziej energooszczędne.

A co ciekawsze obstawiam, że Samsungi swoich baterii i klapek ceny mają tak wysokie, że nawet bardziej opłacalny będzie taki power bank ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym postawił tylko pytanie: czy taki duży ekran (o kiepskiej rozdzielczości) jest potrzebny ? I czy potrzebujesz kart pamięci. Jak tak bierzesz Neo jak nie to LG.

Ja bym wybrał LG, bo:

-super ekran o rozdzielczości FHD

-bardzo mocny procesor

-super bateria

-o niebo lepsza nakładka od TW (poczytaj/porównaj)

-bardzo dobry aparat

 Nakładka TW sprawdza się w Note 3 oraz S5 z powodu bardzo mocnych podzespołów. Niestety w Neo są lagi, jak w S4.

Link to post
Share on other sites

Zobacz w mojej sygnaturce ponizej. Masz zestawienie.

Na dniach dodam tam Lumia 625, 1020, 1320, 1520, 630, 635, 930.

 

Generalnie OBECNIE najlepsze Lumie to (w tej kolejności):

- 1520

- 930 (jeszcze nie w sprzedaży w PL)

- 1020

- 925

- 920

- 1320

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...