Skocz do zawartości

Jaki zestaw, płyta główna + osprzęt?


Recommended Posts

Witajcie.

[*]Zastosowanie komputera: biuro, internet, proste gry

[*]Maksymalna kwota jaką dysponuje: 500zł

[*]Których części potrzebuje?: płyta główna z procesorem, RAM, grafika

[*]Czy będe podkręcać sprzęt? Nie

[*]Rozdzielczość mojego monitora i model: FullHD, Samsung S22C300

[*]Specjalne wymagania: Płyta z MSI, procek Intela, grafika nVidii, tylko i wyłącznie nowe komponenty

[*]Czy posiadam jakieś części z poprzedniego komputera? Dyski: WDC WD800BB, Samsung HD160JJ, Napęd TSST corp CD/DVD SH-S182M, obudowa nie wiem jaka, normalnych rozmiarów, po przeróbkach, Zasilacz Cube Max 400W

[*]Własna propozycja zestawu:

[*]Inne:

 

Edytowane przez D4rk0
Link to post
Share on other sites

Zastosuj się do wzoru:

 

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

Podaj też dokładne modele części,które posiadasz :)

Link to post
Share on other sites

Zasilacz to czarna lista, nie mogę polecać go z czystym sumieniem.

 

Gigabyte GA-H81M-HD3 /intel H81, LGA1150/

GoodRam 4GB 1333MHz CL9

Intel Celeron G1820 /2.7GHz, 2MB, LGA1150, BOX/

 

-mocny, 2-rdzeniowy CPU od Intela

-ram pracujący na zalecanym napięciu 1,5V

-płyta w formacie mATX, posiada 2 kości UEFI, 4x USB 3.0 i komplet wyjść dla kart zintegrowanych

 

W przyszłości dobrze by było zmienić ten dosłownie bombowy zasilacz, na chociażby Fortrona z allegro.

Link to post
Share on other sites

 

 

Tylko czy do tej płyty podepnę dysk na ATA?

Nowe płyty nie oferują już złączy IDE

 

 

 

I czy na allegro nie było by taniej?

Nowe części? Raczej nie

 

 

 

I pytanie czy ten zestaw ma zintegrowaną grafike?

 

Tak 

Link to post
Share on other sites

No faktycznie masz 2 HDD i napęd na ATA. Musiałbyś się zaopatrzyć w przejściówki choć wydaje mi się ze lepiej byłoby zainwestować więcej grosza w nowy komputer i kupić przynajmniej nowy dysk i zasilacz. Tak prawie wszystkie intele maja zintegrowana grafikę, wyjątkowo czasem nawet Xeony

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

W sumie, ale jakoś mam zaufanie do Allegro. A czy ten procek to też ten sam? http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4200370737I te Ramy też? http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4183385274

Czyli te wszystkie konponenty co podałem z Allegro to są te same co te podane wyżej?

Edytowane przez D4rk0
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jakie masz "osobiste" sprawy z allegro ale na allegro ten procek z wysyłką kosztuje 180 PLN będziesz musiał dopłacić za wysyłkę RAM-u. ESC to sprawdzony dobry, sklep i możesz (poczytaj warunki) dostać w prezencie wysyłkę za 1zł wiec cały zestaw wyniesie równo 480 PLN, jak chcesz dopłacić to tego Celerona można zamienić na Pentiuma G3220

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Ale tak czy siak to ten procek co wyżej podałem będzie współpracował z tą płytą?

I druga sprawa. Ta płyta ma wejście ATX 12V 8 pinowe, a mój zasilacz tylko cztery piny. Jak to?

Edytowane przez D4rk0
Link to post
Share on other sites

 

 

I druga sprawa. Ta płyta ma wejście ATX 12V 8 pinowe, a mój zasilacz tylko cztery piny. Jak to?

Wepniesz 4 pin do 8-pinowego gniazda i będzie działać.

 

 

 

http://www.allegro.p...item=4218021521 bo w tym jest chłodzenie. Czy to jest ten sam?

Ten sam. Chłodzenie powinno być dodawane do każdego procesora, a na 100% do wersji Box.

Link to post
Share on other sites

To super. Teraz tylko czekać aż przyjdą.

Witajcie, mam już płyte główną i procka, ale jak procka umieściłem w gnieździe, to trzeba było użyć siły żeby zatrzasnąć blokade. To normalne?

Link to post
Share on other sites

To luz, teraz tylko czekać na Ramy.

Witajcie ponownie, mam jedno pytanie dotyczące RAMu. Kupiłem jedną kość, ale z tego co mi mówiono wynika że trzeba mieć dwie. Będzie chodziło na jednej? I druga sprawa, co myślicie o tej grafie do powyższego zestawu: ASUS Radeon hd 6670 2GB?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...