Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na początek witam wszystkich forumowiczów.

Myślę o zakupie iPhone'a 4s. Szukam odpowiedzi na kilka pytań.
Nie chcę porad typu: "nie warto-lepiej dołożyć do 5-tki", etc.
Po pierwsze nie chcę wydać tylu pieniędzy na telefon.
Po drugie- dla mnie osobiście 5-tka jest już za duża.
3,5"- 4" to max. To ma być jednak telefon, nie tablet... 
Ale do rzeczy:

1. Czy jest 8 GB wersja 4S? Na aukcjach internetowych widuję 4S 8GB (czy może to tylko 4 -bez S ?)
2. Przyjmując,że nie używam kilkudziesięciu filmów, gier, miliona aplikacji- czy te 8 GB wystarcza?
    Telefon ma służyć do dzwonienia, smsowania, jakieś e-maile, kilka niezbędnych aplikacji, czasem internet,          jakieś społecznościówki, sporadycznie aparat foto. No może jeszcze czasem posłucham mp3.
   A może jednak lepiej szukać min. 16GB? 
3. Bluetooth 4- czy jest kompatybilny z innymi sprzętami (komputer, car audio,itp) ze starszą wersją BT?
4. Jaki iOS najlepiej współpracuje z 4S? Słyszałem,że z 7 nie najlepiej? To prawda?

To chyba tyle jeśli chodzi o moje wątpliwości.
Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi i ewentualne sugestie.
 

Edytowane przez freeQ77
Link to post
Share on other sites

Siemano. Posiadam iphone 4s, co prawda od lutego ale na czesc pytan moge udzielić Ci odp.

 

Pyt 1- sam posiadam iphone 4s 8gb, wiec normalnie dostaniesz taka pojemnosc. Teraz chyba latwiej dostac 8gb bo do salonow                     operatorow wlasnie takie pojemnosci dostarczaja najczesciej.

Pyt 2- Podobnie korzystam z telefonu jak sam opisales, w zwiazku z czym moge Ci smialo odpowiedziec, 8gb w zupelnosci Ci wystarczy,           zas jezeli planujesz nagrywanie masy filmow, zgrywanie calych dyskografii artystow to moze Ci brakowac.

Pyt 3- z bluetootha nie korzystam aktualnie wiec nie odpowiem Ci na to pytanie.

Pyt 4- korzystalem kiedys jeszcze na ipodzie touch z starszych wersji iOS, na swoim iphone mam 7 i nie narzekam. Plynnie chodzi, nie             ma problemow z aplikacjami czy samym w sobie dzialaniem telefonu. Jednakze nie mailem wczesniejszej wersji softu wiec nie                 porownam, zas jezeli chodzi o samo dzialanie pod 7 to nie powiem zlego slowa (poki co ;) )

Link to post
Share on other sites

Bluetooth i kompatybilnosc w iphonie? Dla mnie to jedne z wiekszych ograniczen iphona. Mozna sie polaczyc tylko z dedykowanym sprzetem (najczesciej od appla). Z normalnym telefonem procz iphona niestety nie. Oczywiscie mozna zlamac system i wtedy powinno byc ok. Tyle, ze wtedy tracisz gwarancje.

A co do wersji bluetooth. Nie powinno to miec znaczenia(jak przy usb 2/3.0). Po prostu mnirksza predkosc.

Link to post
Share on other sites

1.Wersja 8gb oczywiście jest,szczególnie popularna jest z t-mobille,nówki chodzą od 1000zł wzwyż.

2.Do takich zastosowań wystarczy

3.Nie ma znaczenia jaka wersja bluetooth

4.Najlepiej działa na ios 6,wręcz doskonale,na ios7 jest "tylko" dobrze,pamiętaj iż nie można oprogramowania cofnąć w żaden sposób.

 

Generalnie 4s polecam,bo to znakomity i w dodatku wybitnie poręczny sprzęt.ale oczywiście kwestia ceny,szukaj egzemplarzy z pewnego źródła,z dowodem zakupu,nie starszych niż 2 letnich,ewentualnie szukaj nówki 8gb w cenie 950-1000zł. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Po drugie- dla mnie osobiście 5-tka jest już za duża. 3,5"- 4" to max. To ma być jednak telefon, nie tablet...
Akurat 5-ka ma właśnie 4 cale - Jest mniej-więcej takiej samej szerokości jak 4(S), tylko ciut dłuższa. Ale do niczego nie namawiam, Twój tron.
Link to post
Share on other sites

Akurat 5-ka ma właśnie 4 cale - Jest mniej-więcej takiej samej szerokości jak 4(S), tylko ciut dłuższa. Ale do niczego nie namawiam, Twój tron.

No tak, niby tylko dłuższa. Ale jakoś design- brak tej ramki mi nie pasuje. Telefon wydaje się bardzo kruchy.

Nie potrzebuję większego LCD... No i trzeba by trochę dołozyć.

Cały czas jednak waham się czy nie lepiej szukać wersji 16GB... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...