Skocz do zawartości

Pomysł na dalsze życie- Technik Informatyk


Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Piszę ponieważ szukam pomysłu na dalsze życie w kierunku po moim zawodzie. Ogólnie jestem wykształcony w kierunku Technik Informatyk oraz zatrzymałem studia 1 stopnia na 2 roku jako informatyk na studiach inżynierskich- uznałem że programowanie to jednak nie moja dziedzina.

 

Obecnie wyjechałem za granicę i tyram fizycznie ale w przyszłości chciałbym robić coś przy informatyce ale kompletnie nie mam pojęcia co takiego. Może wy macie jakieś rozsądne wskazówki? Może jakiś kurs typu e-learning kończący z papierkiem czy coś innego?

 

Czekam na wasze propozycje

Link to post
Share on other sites

Skoro kompletnie nie masz pojęcia co chciałbyś robić jako informatyk a w dodatku przerwałeś studia uznając że to nie jest twoja dziedzina.... to odpuść sobie informatykę.

 

Po drugie, w twoim wieku (zakładam że masz już 21-22 lata jak nie więcej) powinieneś być już w jakiejść dziedzinie specjalistą... Jeśli nie jesteś to albo znajdziesz sobie niszę nad którą się skupisz albo będziesz miernym informatykiem od wszystkiego (bezrobotnym).

Link to post
Share on other sites

Po drugie, w twoim wieku (zakładam że masz już 21-22 lata jak nie więcej) powinieneś być już w jakiejść dziedzinie specjalistą... Jeśli nie jesteś to albo znajdziesz sobie niszę nad którą się skupisz albo będziesz miernym informatykiem od wszystkiego (bezrobotnym).

Kolega widać ma kryształową kulę na stanie.
Link to post
Share on other sites

Uważam,że 23 lata to jednak nie problem.Problem leży w umyśle autora.To jest problem ogromnej ilości młodych (nie tylko) ludzi.W wielu przypadkach chęci pozostają w sferze marzeń i tak z czasem umierają.To trochę wygląda jakby syn przyszedł do ojca i zapytał: Tato,powiedz mi co ja chcę robić?

Myślę,że autorowi brak wiary w siebie a bez tego trudno...Dokończ chłopie studia,jeszcze masz czas tylko siły musisz znaleźć.I jeszcze jedno.Znam trochę ludzi,którzy kończyli studia ok. trzydziestki i nawet później.Radzą sobie nieźle,czego i Tobie życzę....

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

w twoim wieku (zakładam że masz już 21-22 lata jak nie więcej) powinieneś być już w jakiejść dziedzinie specjalistą

 

Milutko.. Czyli jak nie jest specjalistą to to przecież ma już życie przegrane tak? Do trumny ma się położyć i nic nie robić?

Bo przecież każdy 22 latek jest  w ogóle milionerem.

Link to post
Share on other sites

Milutko.. Czyli jak nie jest specjalistą to to przecież ma już życie przegrane tak? Do trumny ma się położyć i nic nie robić?

Bo przecież każdy 22 latek jest  w ogóle milionerem.

 

Pozwól że wytłumaczę to jak krowie na rowie...

 

"Wiecie co, lubię piłkę nożną - nawet grałem w IV lidze i nawet jakoś mi to szło - ale stwierdziłem że nie lubię biegać po boisku i odpuściłem sobie narazie. Aktualnie hoduję marchewki na fejsbuku w Farmville, ale chciałbym coś robić w przyszłości związanego z piłką nożną. Jak myślicie - co mógłbym robić za 10 lat w tym temacie?"

 

Analogiczna sytuacja  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

@up

Czyli uważasz,że człowiek po trzydziestce nie może się już rozwijać umysłowo i zawodowo? Ja naprawdę znam ludzi,którzy trochę się zagubili w młodości (czyli 18-25 lat) i dali sobie radę i mają dobrą pracę i oczywiście wykształcenie.Złe porównanie ze sportem bo rozwój umysłowy to nie możliwości fizyczne człowieka.Przykład-Stephen Hawking.

Link to post
Share on other sites

@up

 

Nie twierdzę że człowiek nie może się rozwijać w wieku lat 30 i więcej! Co więcej, bardzo chciałbym aby każdy doszedł do tego samego wniosku. Problem w tym że autor mimo że jest "technikiem informatykiem" i "przechodził" 2 lata studiów, nie ma pojęcia co go interesuje w informatyce, w czym jest dobry, w jakim kierunku chciałby się rozwijać i prosi nas o wróżenie z fusów... Po tym wnioskuję że skoro przez 4 lata szkoły średniej i 2 lata studiów - niczego sensownego się nie nauczył - to albo weźmie się ostro do roboty, albo naprawdę poszuka sobie całkiem innego zajęcia...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • worm zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...