Skocz do zawartości

DisplayPort 1.2 a NVidia


Recommended Posts

Witam,

 

Temat założyłem ponieważ chyba nie tylko ja mam problem..... DP nie za bardzo działa z NV w momencie gdy włącze 1.2 na monitorze tracę Display manager DELL ( pisze iż nie jest rozpoznawany monitor jako DELL  )  i już nie mogę kontrolować monitora jak miało to miejsce przy 1.1a

 

Moim zdaniem gdzieś jest problem z kartami NV i współpracy z DP ponieważ karty od AMD nie mają tego problemu z DP.

 

jeżeli macie możliwość to podłączajcie karty przez DVI myśle że to najbezpieczniejsze połączenie

Link to post
Share on other sites

tak, problem leży po stronie nV, która wie o tym od dwóch lat (wprowadzili go w szóstej serii GTX) i... pracują nad tym, tak pracują, że wydali siódmą serię z tym samym bugiem, ale co tam, w końcu mają "najlepsiejsze" grafy kto by się przejmował, że taki szczegół jak DP nie działa (lub prawie nie działa, zależy komu), a na dzień dzisiejszy pozostaje korzystać z DL DVI-D

Link to post
Share on other sites

No tak tylko ja nie mam w nowym monitorze DVI tylko DP lub HDMI.... i tu jest problem narazie pozostaje przy DP 1.1a i poczekam na Maxwella zobaczymy czy coś poprawią jak nie to kupie R9 290.

 

To trochę śmieszne że nie potrafią tego naprawić a może nie chcą bo w końcu DP to bezpłatny standard...... nie to co HDMI jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase.......

Link to post
Share on other sites

 

 

i o co chodzi z tym 1,2 ??

Nowy standard DisplayPort 1.2

Już dziś dostępny jest nowy standard DisplayPort 1.2 wydany w 2010 roku przez VESĘ. Nowe rozwiązanie jest kompatybilne z poprzednią wersją i wspiera obsługę wielu urządzeń i Internetu. Do tego zapewnia większą przepustowość danych niż jego poprzednik oraz możliwość przesyłania danych interfejsu USB 2.0. Wydaje się to być wielkim ukłonem ze strony nowego standardu, ukłonem w kierunku dzisiejszych czasów, gdzie prawie każde urządzenie będzie wymieniać się danymi i komunikować z Internetem. Co więcej DisplayPort 1.2 ma w pełni obsługiwać format 3D.

Teraz trochę o specyfikacji i nowości w stosunku do wersji 1.1a:

- przesył danych sieci Ethernet
- wprowadzenie złącz mini DisplayPort do komputerów Apple
- przesył dźwięku wielokanałowego
- przesył danych interfejsu USB 2.0 o przepustowości do 720 Mb/s
- obsługa rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli dla jednego wyświetlacza
- obsługa rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli dla dwóch wyświetlaczy
- obsługa rozdzielczości 1920 x 1600 pikseli dla częstotliwości 240 klatek na sekundę
- obsługa rozdzielczości 1920 x 1600 pikseli dla czterech monitorów
- obsługa więcej niż jednego wyświetlacza wymaga jedynie zastosowania odpowiedniego rozdzielacza na konkretną ilość urządzeń
- obsługa sygnału 3D dla rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli przy maksymalnie 2 wyświetlaczach

Wraz z nowym standardem niezbędne są nowe kable kompatybilne z DisplayPort 1.2.

 

Więcej znajdziesz tutaj

http://www.display-port.pl/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

moim zdaniem tak jest 1.2 ale nie mam jak go sprawdzić bo nie mam karty AMD

pofatygowałem się i przeczytałem instrukcję i napisane tam jest że to 1,2 i napisane jest że niektóre karty mogą nie obsługiwać dp 1,2 i dlatego jest problem z ,,display manager,, ... , tu mam pytanie ? czy stosując się do tego poradnika  http://pcmonitors.info/reviews/dell-u2414h mam pełną ,,paletę kolorów ,, ...?

Link to post
Share on other sites

Myślę o zakupie Della, ale mam właśnie Nvidie 770.

Czyli w tym przypadku model ten odpada jednak zupełnie, czy może wystarczy użyć tego 1.1a (ale jak, kupno kabla innego)?

Do karty jest podpięty jeszcze TV, co pewnie też należy uwzględnić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

chłopaki proszę o wyrozumiałość ;) ,dorwałem kabel hdmi i chciałbym podłączyć monitor i potestować , pytanie takie czy jednocześnie mogę mieć podłączony z monitorem mdp z hdmi ?? a może od razu powiecie która opcja lepsza?? uwzględniając poprawki  z tej strony     http://pcmonitors.info/reviews/dell-u2414h

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...