Skocz do zawartości

Smartfon do 1700zł dylemat


Recommended Posts

Witam,

Szukam smartfona, który wytrzyma mi kilka lat, ponadto interesuje mnie:

- dobra bateria 

- jakość wykonania ( nie chcę by się rozleciał po pierwszym lepszym spotkaniu z glebą) 

- dobry aprat

- płynność działania

- godziwy odtwarzacz muzyczny by tworzył zgrany duet z moimi CAL

 

Najbardziej zależy mi na stosunku ceny do jakości i wydajności. Gry mnie nie specjalnie interesują. Chciałbym by w razie wycieczki np rowerowej telefon zapewnił mi możliwość słuchania muzyki w dobrej jakości i zrobienia przyzwoitych zdjęć, a przy tym nie wypadł z kieszeni i się nie potłukł albo nie połamał w kieszeni (bo i o takich przypadkach słyszałem)

 

Poszperałem po forach i o to co mi wpadło w oko:

- Xperia Z1 - wszystko wydaje się piękne poza wyświetlaczem, gabarytami i ceną. Widziałem drop testy na których telefon ten lądował wyświetlaczem do ziemii i nic mu nie było. Czy jest on aż tak wytrzymały? Czy jego wielkość jest aż takim utrapieniem? Czy wyświetlacz jest taki paskudny?

- LG G2 - specyfikacja imponująca, wygodnie leży w dłoni, cena bardzo przyzwoita  jednak nie jestem przekonany co do jakości wykonania oraz boli brak slotu na dodatkową pamięć (~10GB wolnego miejsca wydaje mi się za mało). Niestety na drop testach po pierwszym lepszym upadku ekran szlag trafiał.

- SGS 3 - ogromnym plusem jest wymienna bateria, aparat oraz cena. Słyszałem jednak, że lubi się nagrzewać i momentami laguje.

- SGS 2 - dobre parametry i dużo zaszoczędzonych pieniędzy jedak isnieje cała masa podróbek tego modelu .

 

Co o tym sądzicie? Jestem otwarty na nowe propozycje.

 

 

Edytowane przez Thoma5
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że całkiem dobrą opcją może być Samsung S4 Mini (ale potrzebna zmiana launchera, ewentualnie jak lubisz się bawić to jakiś rom) za ~800 zł. Nie wiem tylko jak z jakością dźwięku na słuchawkach, ale podejrzewam, że standardowo tyłka nie urywa. Drugą opcją jest Sony Xperia Z1 Compact - mniejszy brat Xperii Z1, lecz ma mniejszy i znacznie lepszy wyświetlacz, lepiej trzyma na baterii, ale cenowo wychodzi trochę drożej (znacznie młodszy od normalnego Z1).

 

Prawdę mówiąc to mi nic więcej nie przychodzi do głowy - każdy smartfon nie spełnia przynajmniej 1 z twoich wymagań. Napisz może co jest dla ciebie najważniejsze, z czego mógłbyś ewentualnie zrezygnować?

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

Sony Xperia Z1 Compact jest ideałem niemal pod każdym względem jednak nie jestem do końca przekonany czy warto płacić tyle pieniędzy za taki mały telefon. Żeby miał chociaż te 4,7  to bym brał bez zastanowienia. Dodam, że będzie to mój pierwszy smartfon. (gdyż mój wcześniejszy telefon Nokia 5800 Xpress Music odmówił posłuszeństwa).

Link to post
Share on other sites

iPhone 5 po za wielkością wyświetlacza byłby to ideał, ale ja osobiście go nie brałbym z powodu systemu (Mi się nie podoba, ale nie oznacza to, że komuś innemu nie będzie pasował).

 

jakość wykonania ( nie chcę by się rozleciał po pierwszym lepszym spotkaniu z glebą) 

Jakoś wykonania nie jest związana z wytrzymałością telefonu, np Xperie Z/Z1 są bardzo dobrze wykonane, ale wcale nie są wytrzymałe, są wręcz bardzo delikatne, nie Xperie Z/Z1 nie są wytrzymałe, ze względu na to, że z przodu i z tyłu jest szkło które łatwo może się zbić(np w wyniku upadku).
Na twoim miejscu bym się zainteresował HTC One M7, który nie  tylko jest dobrze wykonany, ale też nie przymula, ma dobrą jakość dźwięku i ma bardzo dobry ekran, można go dostać za 1300zł, może nawet trochę mniej i wydaje mi się, że byłby najlepszą opcją.
Link to post
Share on other sites

 

 

iPhone 5 po za wielkością wyświetlacza byłby to ideał, ale ja osobiście go nie brałbym z powodu systemu (Mi się nie podoba, ale nie oznacza to, że komuś innemu nie będzie pasował)

 

Akurat iOS na którym pracuje jest strasznie ładny, solidny itd. A nie tak jak ten upadły android.

 

W tej cenie Iphone 5, jeśli jednak nie chciałbyś tego to za żadne skarby nie bierz szajsungów... miałem dużo modeli i szkoda gadać. Reasumując Iphone 5, a jeśli nie to mierz w Xperie Z1

Link to post
Share on other sites

Czytałem, że nie warto dopłacać do S4, dlatego jeśli już to wziąłbym S3 (pytanie tylko czy warto pakować się w LTE). Produkty apple'a wydają mi się zbyt drogie w stosunku do jakości. Póki co zastanawiam się nad: Xperią Z1 a Xperią Z1 compact tudzież Note 3 ( z tym że nie wiem czy mi się w kieszeni nie połamie). Wcześniej moim faworytem była Lumia 920 jednak po zapoznaniu się z opiniami na temat baterii szybko zmieniłem zdanie. Teraz w planach jest Lumia 930 jednak zaraz po wypuszczeniu nie bedzie sensu jej kupować ze względu na wygórowaną cenę.

Link to post
Share on other sites

Póki co zastanawiam się nad: Xperią Z1 a Xperią Z1 compact tudzież Note 3 ( z tym że nie wiem czy mi się w kieszeni nie połamie). 

Mi od czasu premiery Note 3 nie pękł ani też nie doznał ŻADNEGO ubytku na obudowie,ekranie,ramce - jak dbasz tak masz.Jak dla mnie dobrze wykonany "telefon".Rurkowcy i chudzielce mogą mieć problem ale normalny mężczyzna nie powinien.

Z1 jest prawie takie samo jak Note 3 także bez różnicy z tym że Note 3 jest wg. mnie pod każdym względem lepszy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...