Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

najpierw może sprzęt:

 - proc i5 2320,

 - płyta Gigabyte GA-z68ap-d3 (wgrany uefi 3 mies temu i wszystko śmiga),

 - 8Gb ram corsair,

 - HD 7850 sapphre,

 - SSD OCZ vertex II 60Gb na system i programy + wd blue 500Gb na dane,

 - silverpower 500W zasilacz.

Po powrocie z weekendu okazało się iż komputer się nie uruchamia. Na ekranie pojawia się błąd BOOTMGR. Pomyślałem więc że może bios zgubił ustawienia. Reset bios i ustawienie dysku na tryb AHCI i komp wstał. Windows się załadował lecz po chwili komputer się zawiesił. Obecnie sytuacja wygląda tak że albo wyskoczy błąd BOOTMGR albo windows wstanie i się zawiesi. Próbowałem resetować bios i przekładać kable sata w inne miejsca oraz podłączać sam SSD. Dodam że OCZ nie zawsze jest wykrywany przez bios. Niestety nadal to samo. Dlatego wydaje mi się że płyta jest ok. Coś mi mówi że SSD padł.

 

Jutro będe miał dostęp do laptopa oraz przejściówki z sata na usb. Jak mogę sprawdzić dysk? Wystarczy HDtune? Proszę o jakieś porady.


Podłączyłem dysk pod USB i zainstalowałem HDtune na laptopie. Przy szybkim error skanie program zawiesił się na 33Gb. Uruchomiłem więc dokładny skan i mam uszkodozny sektor na 30Gb i dalej nie idzie. Czyli dysk padł? Mam na niego gwarancję jeszcze i o ile pamiętam w komputroniku. Pozosało mi go tylko spakować i iddać?

 

Jednak error skan idzie dalej i są następne uszkodzone sektory

Edytowane przez 8slawek8
Link to post
Share on other sites

Jeśli wywala bad sector-y to tak jak już zdążyłeś wywnioskować, dysk się posypał. Z resztą już czytając pierwsze objawy i problemy z uruchamianiem systemu pierwsze co mi przyszło do głowy to właśnie uszkodzony dysk. Ślij go na gwarancję.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Właśnie go pakuje. Dodam iż jakiś czas temu ok 3-4 miesiące zauważyłem przy benchmarku dysku że prędkość tak w połowie z 270mb/s spadła do 50mb/s na wykresie i znowu wróciło do normy. Czy to oznacza że wtedy już coś zaczęło się dziać?

 

http://8slawek8.wrzuta.pl/obraz/aVS2CIpBV7o/ssd

Edytowane przez 8slawek8
Link to post
Share on other sites

Tutaj nie ma co naprawiać. Wymiana powinna być. Tylko może się okazać, że ten model taki już jest i nowy będzie się po jakimś czasie podobnie zachowywał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...