Skocz do zawartości

Radeon i PhysiX?


Recommended Posts

WitamKupuję radeona 280x i chciałbym się dowiedzieć, czy będę mógł w jakiś sposób używać fizyki?Przykładowo, będę mógł pograć w Borderlands 2 używając fizyki (a jest ona tam bardzo efektowna), czy niestety w zaden sposób nie będę mógł jej użyć?Procesor i5 4670KRAM crucial 2x4 gb 1*00 cl9

1600*Sorry za składnię, ale piszę z telefonu

Link to post
Share on other sites

Z tego co się orientuję to, przynajmniej w Borderlands 2, Physx może liczyć nie tylko GPU, ale też CPU, więc jak nie masz Nvidii, to dalej możesz mieć Physx, ale będzie liczone przez CPU.

Tu jest poradnik jak je włączyć (zmiana jednej linijki kodu), chociaż u mnie da się włączyć przez opcje w launcherze, bez modyfikacji tego pliku (możliwe, że dodali to w jakimś patchu).

Link to post
Share on other sites

Normalnie możesz Physix-a odpalić w borderlands niezależnie od karty ale tak jak kolega wyżej pisał będzie to siedziało na CPU, przy moim 4670k kręconym do 4,2 ghz framerate oscylował wokół 22-30 klatek przy takiej opcji i jakiejkolwiek zadymie więc powodzenia życzę :) albo jak masz CPU z nasa to może i pograsz jakoś w miarę płynnie

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

można dokupic karte nvidi na dedykowany physyx albo wyjasc z szafy jakas stara pozostałosc. ja raz użyłem gts 250 do physyx w celu sprawdzenia jak to sobie poradzi przy hd 7850.

Efekt:

Borderlands 2 działał płynnie powyzej 30 fps, wszystkie efekty zadziałały

Matro LL nieznaczna poprawa wzgledem liczenia physyx na cpu, gra niegrywalna z tymi efektami

Najnowszy Batman gra grywalna ok 33 fps lecz co jakiś czas ( stały) mikroprzycięcia

 

Jeśli zależy CI na physyx a dopiero kupujesz karte możesz zastanowić się nad gtx 760 bądz 770

Link to post
Share on other sites
Dołóż do gtx 770 i nie popełniaj mojego błędu. Brak physxa jednak boli, bo w takich bordach jest to zrobione po prostu miodnie i wg. mnie warto dołożyć do 770 mimo małej ilości gier wspierającej physx.
Przesiadam się z 9800gt wiec jest opcja wykożystania go do liczenia fizyki. Gry z physX są do policzenia na palcach więc nie wiem czy jest sens dokładania do 770 gtx.
Link to post
Share on other sites

9800gt jest za słaby na płynne liczenie fizyki, a do tego hybrid z tego co się ostatnio interesowałem przestał być aktualizowany i będzie problem z nowymi grami. 
Nie mieszkasz przypadkiem w Czarnobylu :D? Na wiki jest lista ok 50 tytułów liczących PhysX na GPU, a człowieka z tyloma palcami jeszcze nie widziałem. Ja osobiście żałuję, że nie wybrałem GTX770, tylko R9 280x. Brak physx to jedno, ale najgorszy jest skopany framepacing.

Link to post
Share on other sites

Na wikipedi dokładnie 33 tytuły z obsługą physx z tego 85% są wyprodukowane przed 2012 rokiem... Pomyliłem sie mówiąc że jest ich ponad 40... 9800 za słabe? 8600 dawało rade 9600gt też a co dopiero 9800...

Pewnie nie będe bawił sie w to bo to nie opłacalne ale czy jest sens inwestować 300 zł wiecej do obsługi tej marketingowej papki która ujżysz w 33 tytułach? 2 lata temu było z 25 gier a po tym czasie wzrosła do zastraszającej liczby 33. Więc śmiem twierdzić, że producenci maja physx głeboko.

 

Edytowane przez jayson2309
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

physx byl fajny w Borderlands i w Batmanie innych tytulow nie pamietam, ogolnie podczas gry to nie zwracam najczesciej uwagi na takie rzeczy,z phys x gralo sie fajnie, bez gralo sie rownie fajnie ;) ciekawy dodatek ale nic czym powinien kierowac sie ktos kto kupuje karte

Link to post
Share on other sites
physx byl fajny w Borderlands i w Batmanie innych tytulow nie pamietam, ogolnie podczas gry to nie zwracam najczesciej uwagi na takie rzeczy,z phys x gralo sie fajnie, bez gralo sie rownie fajnie ;) ciekawy dodatek ale nic czym powinien kierowac sie ktos kto kupuje karte
Bo innych ciekawych nie ma ;) no może mafia2
Link to post
Share on other sites

Jestem osobą, która bardzo zwraca uwagę na detale graficzne. PhysiX w borderlands bardzo cieszyło moje oczy. Nie wybiorę jednak gtx 770, ponieważ po prostu mnie na niego nie stać (250 zł to dość sporo, a nie chcę kupować jakiegoś budżetowego modelu). Zamiast tego postawię w takim razie na liczenie fizyki na procku. Kupię jakieś lepsze chłodzenie, odpalę OC na mojego haswella i powinno być OK. Dzięki wszystkim za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Z tego co się orientuję to, przynajmniej w Borderlands 2, Physx może liczyć nie tylko GPU, ale też CPU, więc jak nie masz Nvidii, to dalej możesz mieć Physx, ale będzie liczone przez CPU.

Tu jest poradnik jak je włączyć (zmiana jednej linijki kodu), chociaż u mnie da się włączyć przez opcje w launcherze, bez modyfikacji tego pliku (możliwe, że dodali to w jakimś patchu).

Z linku podanego przez kolegę wynika, że radeony w tym przypadku dawały sobie bardzo dobrze radę z fizyką. Zresztą modele słabsze od R9 280x

Gdzieś wyczytałem, że gry korzystają z DX 11 do generowania fizyki, ale nie wiem czy jest to prawdą...

ahh, błąd... używali do tego mocnego I7....

Link to post
Share on other sites

Noo to Ci pisałem mam 4670k tak ja Ty i kręciłem do 4,2 wtedy i 22-30 klatek z physixem, proc słowem zdychał i błagał o litość przy każdym wybuchu... nie polecam takiej gry, zwłaszcza że miejscami przy wielu efektach proc freezował dosłownie obraz czyli dochodził do 0 klatek i tak sobie myślał z 2 sekundy co tu zrobić... słowem gra nawet nie łapała sie na określenie ledwo grywalna, nie dało się w to grać i tyle już faktycznie lepszym rozwiązaniem będzie kupić jakiegoś GF-a i wtedy z palcem w nosie z physixem pograsz, miałem już leciwego 560ti i na nim pierwszy raz bordera 2 przeszedłem to miałem z physixem na max od 35-60 klatek co już było grywalne, do ideału daleko ale przy 35 klatkach jeszcze można śmiało grać lepsze to niż piłować na CPU w 20 klatkach

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

 

 

Jest na allegro jedna 770-tka od Gigabyte: [LINK] i akurat w Twoim budżecie (autorze).

To jest użytkownik naszego forum, więc może uda Ci się go nakłonić na jakąś darmową wysyłkę. Ja i tak byłbym za nową R9 280x, na dodatek dostajesz 3 gry za darmo. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...