Skocz do zawartości

Kompatybilność podzespołów


Recommended Posts

Witam. Zamierzam złożyć nowy komputer, mam już wybrane części i chciałem się spytać o ich kompatybilność ze sobą.

Specyfikacja:

Procesor Intel Core i5-4570

Karta graficzna ASUS Radeon R9 270X 2048MB

Płyta główna MSI H87-G43

Chłodzenie procesora SilentiumPC Fera2

Pamięć RAM GeIL Enhance CORSA 8GB (2x4GB) DDR3-1333 Memory (GEC38GB1333C9DC)

Zasilacz SilentiumPC Deus G1 500W

Dysk twardy SAMSUNG HD103SJ

Sprawdzałem na stronie PCpartpicker i kiedy patrzyłem z jakimi płytami głównymi ten rodzaj RAM jest kompatybilny to widać tą płytę główną na liście, a kiedy sprawdzam na tej samej stronie jakie kości RAM są kompatybilne z tą płytą główną to nie ma ich na liście. Wiem że za podobną cenę można dostać kości RAM o wyższym taktowaniu, ale ja je kupiłem wcześniej do mojego komputera z płytą główną Foxconn H55MXV i nie były kompatybilne (zapomniałem sprawdzić :D).

 Moje pytania:

1. Czy będą te części ze sobą współpracować?

2. Od czego zależy kompatybilność kości ram z płytą główną (pomijając rodzaj DDR, taktowanie i timingi)?

3.Czym się objawia niekompatybilność kości ram z MOBO (niby oficjalnie nie są kompatybilne z moją starą płytą główną, dostępne było tylko 3.12GB a w memteście był porządek)?

Z góry dzięki wielkie za odpowiedź :).

Link to post
Share on other sites

Bez rewelacji,zastosuj się do wzoru

 

 

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)
Edytowane przez GRAABI
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zasilacz SPC lepiej wybierz coś innego jak nie chcesz mieć problemów z pc. Za dużo się naczytałem tu na forum niepochlebnych opinii o tych zasilaczach. Pamięci, które masz DDR3 ze starej konfiguracji są kompatybilne z płytą którą zamierzasz kupić. GeIL to bardzo dobra firma i wątpię by był jakikolwiek problem z ramem.  

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że zasilacze takie jak Codegen czy Modecom to tykające bomby zegarowe, ale z recenzji na yt BlackwhiteTV i Dawid20v2 są to dobre zasilacze jak na taką cenę. @GRAABI Chyba źle przeczytałeś, ja nie szukam propozycji jakie podzespoły, tylko pytałem się o ich kompatybilność :). Wydajność powinna być wystarczająca na dzisiejsze wymagania gier, czy do ewentualnej edycji filmów, a i tak będzie przynajmniej 2x szybszy od Intel core i5-661 i karty graficznej Asus hd6850. Dzięki za odpowiedź, ale jeszcze o pomoc co do pytania 2, co do trzeciego to oprócz części niedostępnej pamięci to biorąc na logikę mogą być bluescreeny, albo się nie uruchomić. Kości trochę zbyt pochopnie posłałem na gwarancję i będę musiał pewnie płacić na przesyłkę i ekspertyzę :).

Link to post
Share on other sites

Tak jak powiedzial GRAABI kiepski zestaw, nikt się pod nim nie podpisze, bo nie wydajemy swoich pieniędzy. Cytat Mrozinho na temat SPC Deus:

 

 

Ten zasilacz jest sprzedawany jako "polski produkt" - prawda jest jednak inna, to jest importowany sprzęt z chin a jego producentem jest marka SAMA. Zasilacz ten może służyć do pokazu - jak nie powinien wyglądać zasilacz. Kiepska jakość ujawnia się np w lutach, widać chińską myśl techniczną(dioda Zenera dolutowana domowym sposobem...). A no i było wiele przypadków kiedy te zasilacze padały. Konstrukcja jest dość głośna. 

Po prostu odradzam ten zasilacz, a ciągłe wstawianie zdjęć płytki PCB staje się już nudne.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to jakiś wydajny PC.To macie jakieś propozycje bez drastycznego wzrostu ceny (góra o 500zł)? Co do zasilacza to widać, że macie zupełnie inną opinię od mojej, ale komputera raczej nie spali więc dramatu nie ma, w końcu to nie modecom. Co do recenzji to akurat przyznaję rację, ponieważ youtube nie jest raczej zbyt obiektywny szczególnie po tej aferze z Microsoftem co miał płacić za dobre "opinie". Co do zasilacza to nie zamierzam nic lepszego kupywać, ponieważ wezmę je z mojego używanego pc, a RAM to wcześniej napisałem a że mam do niego jeszcze poprzednie części to zamierzam wykorzystać tego SPC w nowym.

Link to post
Share on other sites

  • Zastosowanie komputera: głównie gry

  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: do 2400zł

Których części potrzebujesz?: sama jednostka centralna

Czy będziesz podkręcać sprzęt? nie

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Full HD a konkretnie telewizor Sony KDL-40EX1

Specjalne wymagania: w obudowie filtry przeciwkurzowe i w miare łatwe uporządkowanie kabli

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Dysk Samsung HD103SJ, zasilacz Deus G1 500W, pamięć RAM GeIL GEC38GB1333C9DC

Własna propozycja zestawu: brak

Inne: brak

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Dysk Samsung HD103SJ, zasilacz Deus G1 500W, pamięć RAM GeIL GEC38GB1333C9DC

Trzeba było tak od razu, możesz ten zasilacz zostawić. Po prostu nie ma sensu kupować go w tej chwili. 


http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=61055

 

Dostajesz:
-mocny, 4-rdzeniowy procesor od Intela

-płyta w standardzie ATX, posiada 2 kości UEFI i chłodzoną sekcję zasilania

-świetnie wykonana i przewiewna obudowa z oknem. Ma bardzo dużo miejsca za tacką, za 30 zł więcej jest wersja z oknem

-Radeon R9 280x od MSI. Dostajesz 3 lata gwarancji i 3 gry w zestawie.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
HD Tune: SAMSUNG HD103SJ Health

 

ID                               Current  Worst    ThresholdData     Status   

(01) Raw Read Error Rate         100      100      51       1        Ok       

(02) Throughput Performance      252      252      0        0        Ok       

(03) Spin Up Time                73       72       25       8312     Ok       

(04) Start/Stop Count            97       97       0        3054     Ok       

(05) Reallocated Sector Count    252      252      10       0        Ok       

(07) Seek Error Rate             252      252      51       0        Ok       

(08) Seek Time Performance       252      252      15       0        Ok       

(09) Power On Hours Count        100      100      0        6768     Ok       

(0A) Spin Retry Count            252      252      51       0        Ok       

(0B) Calibration Retry Count     252      252      0        0        Ok       

(0C) Power Cycle Count           97       97       0        3060     Ok       

(BF) G-sense Error Rate          100      100      0        22       Ok       

(C0) Power Off Retract Count     252      252      0        0        Ok       

(C2) Temperature                 64       54       0        917531   Ok       

(C3) Hardware ECC Recovered      100      100      0        0        Ok       

(C4) Reallocated Event Count     252      252      0        0        Ok       

(C5) Current Pending Sector      252      252      0        0        Ok       

(C6) Offline Uncorrectable       252      252      0        0        Ok       

(C7) Ultra DMA CRC Error Count   200      200      0        0        Ok       

(C8) Write Error Rate            100      100      0        22       Ok       

(DF) Load/Unload Retry Count     252      252      0        0        Ok       

(E1) Load/Unload Cycle Count     100      100      0        3076     Ok       

 

Power On Time         : 6768

Health Status         : Ok

A error scan w drodze. Podeślę jutro. Co do płyty głównej to dobry wybór, nie będzie strachu przy flashowaniu :).

Edytowane przez mroczek12345
Link to post
Share on other sites

A tu benchmark .Raczej dysk daje radę. http://i.imgur.com/3EOw2lv.png

Dzięki za pomoc, więcej pytań nie mam. Uratowaliście mnie od kupna słabej płyty głównej :). Nawet nie wiedziałem, że za 300 zł można dostać płytę główną z Dual BIOS. Można zamknąć temat.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...