Skocz do zawartości

Asus gtx 760 MARS Chudego.


Recommended Posts

Jako były użytkownik 7950gx2, 9800gx2, Radeona 4870x2 oraz GTX295 mogę stwierdzić że "kanapki" to ciekawostka porównywalna do SLI. Skalowanie niektórych tytułów praktycznie nie istnieje i gry pracują wolniej niż na karcie z jednym rdzeniem.

 

Od razu uprzedzam kolejne posty. Może i stare karty ale już wtedy były problemy ze skalowaniem i są one obecne do dzisiaj.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Pierwszy test z gry.

Battlefield 4.

Test przeprowadzany na ustawieniach stockowych,zarówno GPU jak i CPU(test z OC wykonam oczywiście).

Taktowanie procesora z wzmocnionym turbo czyli 3.8GHz.

Pierwsza mapa singla przy ,zadymie'.

Jakość rozgrywki zayebyście PŁYNNA.

O żadnych mikro ścinach mowy być nie może.

Ustawienia:

 

http://i.imgur.com/BWutFf6.jpg

 

 

2014-04-26 23:16:07 - bf4
Frames: 14523 - Time: 120074ms - Avg: 120.950 - Min: 80 - Max: 185

 

Wykres:

 

http://i.imgur.com/qKW8uxY.jpg

 

To na razie tyle.

Dzięki.


Oczywiście wszelkie sugestie mile widziane.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

No a po co komu MSAAx4 i AAx16 jeśli na ekranie tego nie widać? Żeby się poczuć? 

Karta za ~1600-700zł napędza BF4 na Ultra, w stabilnym 120FPS - żyć nie umierać.

Nie, żeby przetestować wydajność karty. Rozmawialiśmy tutaj o problemach Marsa przy maks. ustawieniach, a nie przy średnich. Równie dobrze można kupić kartę za połowę tego, bo trzyma 60FPS jak zjedzie się z ustawieniami. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

singiel to singiel wiadomo że fps będzie wyższy, fajnie jakbyś na multi potestował

Z racji tego że w multi różnie się może dziać(więcej graczy,mniej,wybuchy jakieś inne historie) testy będę wykonywał w singlu,na tej samej mapie i w tym samym miejscu.

 

 

Mógłbyś wszystko na maksa włączyć łącznie z MSAA 4x, AAx16?

Nie ma problemu,zaraz wykonam test.


 

 

Rozmawialiśmy tutaj o problemach Marsa przy maks. ustawieniach, a nie przy średnich.

Tudzież liczę na to że któryś z forumowiczów wykona te same testy na gtx770(bo padły słowa ze będzie wydajniejsza)jak i na gtx780 i 780TI(choć z tym będzie ciężej) w ustawieniach stockowych GPU.Może być z i7 Haswell'a na podobnych taktach jak moje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Tudzież liczę na to że któryś z forumowiczów wykona te same testy na gtx770(bo padły słowa ze będzie wydajniejsza)jak i na gtx780 i 780TI(choć z tym będzie ciężej) w ustawieniach stockowych GPU.Może być z i7 Haswell'a na podobnych taktach jak moje.

 

No niestety wspomóc Cię tym nie mogę, ale liczę, że ktoś z GTX780 się ujawni - w końcu na chwilę obecną to główny konkurent Marsa.

 

@chudy - mógłbyś podać miejsca testowe (tzn. mierzyłeś fps od tej scenki w samochodzie czy dopiero w budynku? i do którego momentu?)

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

 

 

@chudy - mógłbyś podać miejsca testowe (tzn. mierzyłeś fps od tej scenki w samochodzie czy dopiero w budynku? i do którego momentu?)

Już wszystko piszę co i jak.

A więc test zaczynam po odejściu od tych okien i napotkaniu patrolu (chyba dwie osoby).Przed atakiem włączasz bencha,nagrałem gdzie.

 

 

Kończysz jak przejdziesz przez cały budynek,jest gorąco wybuchy itp.Musisz rozwalić jeszcze ze dwie grupy.Gdy schodzisz niżej wyłączasz bencha.

Nagrałem w którym momencie wyłączasz.

 

 

I to by było na tyle.

Jeśli możesz wykonaj w tych dwóch ustawieniach czyli na fulla i bez AA.Zobacz z pierwszego testu.


 

 

Słabe ustawienia do porównywania z gtx 780. Na takich tustawieniach to gtx680 smiga

 

 

Dlatego była mowa o MSAA, AA i włączeniu "oświetlenia rozproszonego

Proszę bardzo.

Ustawienia:

 

http://i.imgur.com/XGbGjQJ.jpg

 

 

2014-04-27 00:39:38 - bf4
Frames: 7505 - Time: 76254ms - Avg: 98.421 - Min: 65 - Max: 130

 Wykres:

 

http://i.imgur.com/qqcGjli.jpg

 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
Tudzież liczę na to że któryś z forumowiczów wykona te same testy na gtx770(bo padły słowa ze będzie wydajniejsza)jak i na gtx780 i 780TI(choć z tym będzie ciężej) w ustawieniach stockowych GPU.Może być z i7 Haswell'a na podobnych taktach jak moje.

 

Przed chwilką skończyłem testy.

Oto rezultat:

 

42h1.jpg

 

Wynik:

15jo.png

Ustawienia ultra:

pja0.png

Wynik: 

eqya.png

 

Mój sprzęt to:

I5 3470 stock

Evga gtx 770 wersja oc

8gb ramu 1333

Edytowane przez ErwixPr0
Link to post
Share on other sites

 

 

Przed chwilką skończyłem testy. Oto rezultat:

Wrzuć jeszcze jeden plik z zapisem max fps,min. fps,i Avg fps.To jest czwarty plik w folderze.

Tak wygląda.

 

 

2014-04-27 00:39:38 - bf4 Frames: 7505 - Time: 76254ms - Avg: 98.421 - Min: 65 - Max: 130

 

 

Gdzie to dokładnie, powiem szczerze ze nie grałem zbytnio w SP

To jest początek,strzelasz w szybę w samochodzie i zaczynasz grę,wchodzisz do pomieszczenia do swoich i robicie ostrzał przez okna,zabijacie ich ten czwarty przychodzi do Was i idziecie dalej.I to jest zaraz za tym,trafiacie na ten patrol itp.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...