Skocz do zawartości

Akcesoria + opinie o zestawie.


Recommended Posts

 
Witajcie, niedługo zamówię sobie zestaw za 5848 zł. Mam jeszcze do dyspozycji 152 zł. Potrzebne mi są te pieniądze na klawiaturę, myszkę, słuchawki i oddzielny mikrofon. Proszę o propozycję ze sklepu esc.pl. Wolę od razu wszystko zamówić.
 
Do tego: Co myślicie o tym zestawie?
 
Intel Core i5-4670K (będzie oc)
AsRock Fatal1ty H87 Performance
Fractal Design ARC R2 Window Midi Tower
MSI GeForce GTX 780 TwinFrozr OC 3GB DDR5
Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical
Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)
Corsair RM 650W 80+ Gold 135mm modular
Liteon iHAS122 SATA
 
do tego:
 
Arctic-Cooling MX-2 (4g)
Benq GW2450HM (VA, 4ms, HDMI, LED, głośniki)
Microsoft Windows 8.1 OEM 64bit
 
Zastanawiałem się także nad i7-4770k no ale nie stać mnie.
 
Całość zamawiam na esc.pl, innego sklepu nie chcę.
 
Do tego jeszcze pytanie - co myślicie o montażu PC na esc.pl? 
 
Zestaw składałem prawie sam  (potrzebowałem pomocy z monitorem i płytą główną)
 
Zastanawiałem się nad mikro Trust Starzz, którego niestety nie ma na esc.pl.
 
Oczywiście chodzi mi o klawę, myszkę i słuchawki do gier. Gram głównie w cs, różne gry moba, różne gry mmorpg i prawdopodobnie będę grał w bf4.
 
I jeszcze pytanie - czy w esc.pl do monitora dają od razu wszystkie potrzebne kable?

 

Link to post
Share on other sites

Zestawik całkiem fajny ja osobiście wolałbym Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl (window)  ze względu na lepsze wyciszenie, co do karty graficznej obecnie w lepszych cenach są radeony R9 290 które mają podobna wydajność jeśli byś sie skusił polecam Sapphire Radeon R9 290 TRI-X 4GB DDR5 512bit ( 957 /5000) + 3 GRY GRATIS  jesli natomiast koniecznie nvidia to może wymień na kartę gigabyta z troszkę wydajniejszym chłodzeniem  Gigabyte GeForce GTX 780 OC 3GB DDR5 384bit (1006/6008)  . Co do ssd to też możesz zastanowić się nad troszkę szybszym, a w podobnej cenie  Crucial M550 120GB (550/350MB/s)  ewentualnie troszkę zaoszczedzić i wolniejszym  Crucial M500 120GB (500/130MB/s)  ,ale twój plextor to też bardzo dobry dysk ssd. Naped optyczny wolę LG GH24NSB0 SATA (black)  jest troszkę cichszy. Poza tym zestawik całkiem ok i bez zmian. Pozdrawiam :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zestawik całkiem fajny ja osobiście wolałbym Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl (window)  ze względu na lepsze wyciszenie, co do karty graficznej obecnie w lepszych cenach są radeony R9 290 które mają podobna wydajność jeśli byś sie skusił polecam Sapphire Radeon R9 290 TRI-X 4GB DDR5 512bit ( 957 /5000) + 3 GRY GRATIS  jesli natomiast koniecznie nvidia to może wymień na kartę gigabyta z troszkę wydajniejszym chłodzeniem  Gigabyte GeForce GTX 780 OC 3GB DDR5 384bit (1006/6008)  . Co do ssd to też możesz zastanowić się nad troszkę szybszym, a w podobnej cenie  Crucial M550 120GB (550/350MB/s)  ewentualnie troszkę zaoszczedzić i wolniejszym  Crucial M500 120GB (500/130MB/s)  ,ale twój plextor to też bardzo dobry dysk ssd. Naped optyczny wolę LG GH24NSB0 SATA (black)  jest troszkę cichszy. Poza tym zestawik całkiem ok i bez zmian. Pozdrawiam :)

 

Obudowa odpada, mam dość mocno ograniczony budżet. Co do kart graficznych od radeonów: Nie chcę. Czytałem trochę, oglądałem i w testach jak i porównaniach radek R9 wypada kiepsko. A co do SSD: 9 zł dużej różnicy nie robi ale słyszałem, że szybkość jest o wiele mniejsza od tej co podają. Do tego cytat z innego forum:

 

 

 

Komputer zlozony poprawnie. 
Doczepil bym sie procesora ktory przy gtx780 jest nie oplacalny bo tracisz troche przez oc na h87 perfo.
Zamiast tego moze xeon+tania plyta i zostanie wiecej na peryferia. Jesli masz brac benqa to wersje 2460
Ramy zmienil bym na cl9 , dlaczego? Bo haswell najlepiej dziala przy cl9 na 1333mhz albo 1600.
 
Jeżeli można to mogę nawet podać link do postu. 
Link to post
Share on other sites

 

 

Co myślicie o tym zestawie?

 

Przemyślany i dobrze dobrany. Można dokonać jakiejś kosmetyki w rodzaju zmiany producenta GPU, ale MSI będzie pasować pod kolor mobo, więc jak dla mnie połączenie idealne - osobiście nie przepadam za zestawami, w których każdy komponent jest wizualnie z innej parafii,

 

4770K do gier to strata kasy.

 

 

 

co myślicie o montażu PC na esc.pl? 

 

To samo, co o montażu w każdym innym sklepie - z założenia jestem na nie. Nikt nie poskłada Ci kompa tak, jak Ty sam, a nie jest to nic trudnego i trzeba mieć naprawdę olbrzymiego pecha i dwie lewe ręce, żeby coś uszkodzić. 

 

W zestawie brakuje coolera CPU.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cytat, który wrzuciłeś jest pewnie z PCL - kompletne bzdury. OC na H87 jest identyczne jak na Z87, im mniejsze opóźnienia pamięci tym lepiej.

 

Z mpcforum. 

 

 

Ale to nie tyczy się dysków Cruciala, ten producent podaje rzeczywiste predkości :)

 

W takim razie dzięki, wezmę. 

 

To samo, co o montażu w każdym innym sklepie - z założenia jestem na nie. Nikt nie poskłada Ci kompa tak, jak Ty sam, a nie jest to nic trudnego i trzeba mieć naprawdę olbrzymiego pecha i dwie lewe ręce, żeby coś uszkodzić. 

 

Jeszcze nigdy nie montowałem żadnego komputera więc trochę się boję, że coś zepsuję. No ale dzięki, obejrzę kilka poradników i sobie zmontuję.

 

 

W zestawie brakuje coolera CPU.

 

Jaki polecasz? 

 

@Edit: Mam 147 zł z czego 26 zł idzie na mikrofon i planuję zakupić jeszcze myszkę, słuchawki i klawiaturę.

 

@Edit2: Mogę kilkadziesiąt złoty dopłacić jakby co. 

Edytowane przez CayceR
Link to post
Share on other sites

Nowaj  PCL(pclab) takich bzdur nie pisał przecież testował tą płytę główną. Cytuje  ,,Korzystając ze swojego testowego procesora Core i5 4670K, osiągnęliśmy maksimum jego możliwości, czyli 4,5 GHz przy napięciu zasilającym na poziomie 1,25 V ręcznie wprowadzonym w UEFI". Tutaj więcej na temat tego testu  http://pclab.pl/art54212-2.html  . Prędzej go ktoś wprowadził w błąd na innym forum po prostu. Co do chłodzenia CPU polecam jak nie zamierzasz przepłacać  Thermalright HR-02 Macho Black-White  . Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
. Doczepil bym sie procesora ktory przy gtx780 jest nie oplacalny bo tracisz troche przez oc na h87 perfo. Zamiast tego moze xeon+tania plyta i zostanie wiecej na peryferia.  Ramy zmienil bym na cl9 , dlaczego? Bo haswell najlepiej dziala przy cl9 na 1333mhz albo 1600.

Co za "profesjonalista" Ci pisał takie uwagi? :)

Edytowane przez GRAABI
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Co za "profesjonalista" Ci pisał takie uwagi? :)

 

 

http://www.mpcforum.pl/topic/1192694-akcesoria-opinie-o-zestawie/?p=10202689

 

 

Zależy od budżetu. Haswell'e bywają dość ciepłe, więc lepiej wziąć coś solidnego, np. Macho - wydajne i sprawdzone chłodzenie :

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=49362

 

i do pana wyżej nowaja:

 

Miałem macho w zestawie, widocznie nie wkleiłem nazwy ;_;

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...