Skocz do zawartości

Problem początkującego programisty


Recommended Posts

Witam! Niedawno postanowiłem zacząć nauke programowania w C++, więc wedle poleceń ściągnąłem program Dev-C++ zakupiłem książke "Symfonia C++ standard" i pełen zapału zasiadłem by napisać pierwszy program. Robie wszystko wedle poleceńpana  Jerzego Grębosza. Po zakończeniu debuguje projekt i go zapisuje na pulpicie. Po otworzeniu projektu wyświetla mi sie "Witaj na pokładzie !" w cmd po czym... komputer sie zawiesz tak zę trzeba go restartować... To wina błedu w programowaniu czy po prostu komputera lub systemu Windows XP który już wyszedł z użytku... Prosze o odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Program wygląda na dobry. A spróbuj usunąć "std::" i zostawić cout <<"Witamy na pokładzie";

Jednak wydaje mi sie, że to nie wina programu tylko komputera.

 

P.S Dev-C++ czepia się dziwnych rzeczy. Osobiście polecam Code blocks :)

Edytowane przez rafal0803
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Najfajniej kod w Cpp koloruje QT. Kod tego programu musi działać. Znacznie lepszymi książkami od symfonii są książki Eckelsa.

Najlepiej jakbyś pisał w normalnym środowisku, które oferuje więcej od nieśmiertelnego dev-a.

Link to post
Share on other sites

@helfi, chłopak się uczy kompletnych podstaw, to raczej nie czas na dywagacje nad środowiskiem i kolorowaniem składni ;-) Robiąc kurs prawa jazdy pierwsza myśl nie powinna być o tym, czy samochód ma klimę.

 

Pomijam już fakt, że kompletnie zeszliśmy z tematu :-P

 

Edytowane przez Luki91
Link to post
Share on other sites

 

 

Znacznie lepszymi książkami od symfonii są książki Eckelsa.
 

helfi jakiś czas temu opublikowałem temat pod tytułem nauka C++ -literatura (chyba) zaproponowałem kupno książki thinking in C++, natomiast wszyscy mi ją odradzali mówiąc ze książka grębosza jest lepsza, bardziej przystępna

Link to post
Share on other sites

 

helfi jakiś czas temu opublikowałem temat pod tytułem nauka C++ -literatura (chyba) zaproponowałem kupno książki thinking in C++, natomiast wszyscy mi ją odradzali mówiąc ze książka grębosza jest lepsza, bardziej przystępna

 

Przystępna niekoniecznie znaczy dobra.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...