Skocz do zawartości

Ocena zestawu pod gry do 2.5k zł.


Recommended Posts

Witam, na wstępie chciałbym się przywitać jako, że to mój pierwszy post. Forum czytam od dawa, lecz dopiero teraz jest okazja się wypowiedzieć.

 

Chciałbym zakupić zestaw specjalnie pod gry do 2500zł z monitorem. Dużo istnieje takich tematów i po przeczytaniu ich wszystkich jestem w kropce :) Jednym słowem nie wiem już co wybrac a wtopić 2.5k nie zbyt mi się uśmiecha ;) . Oczywiście mam propozycje zestawu, nie jest to moje osobiste zestawienie tylko zaczerpnięte od pewnego użytkownika innego forum.

 

Jestem otwarty na każde propozycje modernizacji zestawu, najlepiej aby zmieścić sie w kwocie 2.5k a i jak wyjdzie taniej to będzie jeszcze lepiej ;>

  • Zastosowanie komputera : Gry.
  • Maksymalna kwota : 2500zł
  • Których części potrzebuję : Pudło z monitorem
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Prawdopodobnie nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: -brak-
  • Specjalne wymagania : Najbardziej mi zależy aby World of Tanks wytrzymał na maksymalnej grafice przy +/- 40/50 fpsach. Wiem, ze trudno tak oszacować składając stacjonarkę. Zestaw musi posiadać wewnętrzną karte sieciową WiFi. Napęd niewymagany. Porty USB najlepiej aby były albo na górnym panelu u samej góry albo na przednm panelu u góry.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : -brak-
  • Własna propozycja zestawu :
  1. Benq GL2250 (5ms, DVI, LED)
  2. Radeon R9 270 Gaming
  3. Zalman Z3 USB3.0 black
  4. Geil 4GB 1600MHz CL9 Value Plus
  5. Corsair VS 450W 80+ 120mm
  6. Western Digital Blue 1 TB
  7. Intel Core i5-3350P
  8. TP-Link TL-WN751ND
  • Inne : Zastanawiałem się czy karta graficzna jednak będzie odpowiednia i czy nie ma innego troche lepszego odpowiednika w podobnej cenie. Tak samo myślałem nad tańszą obudową Zalman'a.

Nie wymagam jakiś cudów za tą sumę. Będe ogromnie wdzięczny za jakiekolwiek poprawki i propozycje ;)

 

EDIT: Dodam, że najczęscięj i najwięcej grywam w gry mmorpg.

Edytowane przez Verilo
Link to post
Share on other sites
Procesor:
Intel Core i5-4440 /3.1GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/
659 zł (tani model nie wiele tracący względem mocniejszych braci oraz wydajniejszy od i5 3350p nie wiele ale zawsze)

 

Płyta główna:
AsRock B85M Pro4 /intel B85, LGA 1150/
235 zł (możliwość crossfirex, 4 sloty ram i dobry układ dźwiękowy)

 

Pamięć RAM:
A-Data 4GB 1600MHz CL9 Gaming
139 zł (solidna firma, na początek 4GB wystarczy, posiada niskie radiatory)

 

Dysk twardy:
Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda
205 zł (najwydajniejszy dysk w swojej cenie, przewyższa dyski WD black w wydajności w najgorszym wypadku są tej samej wydajności)

 

Karta graficzna:
MSI Radeon R9 270 Gaming 2GB DDR5 256bit (900/5600) + 2 GRY GRATIS
649 zł (według mnie najbardziej opłacalny wybór do komputerów za około 2k oraz z potencjałem oc i cichym chłodzeniem)

 

Obudowa:
Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)
139 zł ( nie najgorsza cyrkulacja powietrza w dobrej cenie)

 

Zasilacz:
Corsair VS 450W 80+ 120mm
149 zł (wystarczający, tani, bezpieczny zasilacz)
Razem: 2175 (+ twój monitor) ceny według esc.pl
Edytowane przez szynszyl1337
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Verilo

Twój zestaw jest jak najbardziej OK i możesz spokojnie taki zamówić. W razie czego masz też możliwość OC procka na płycie Z68 od Gigabyte.

 

@szynszyl1337

Twoja propozycja też jest dobra (o ile karta wifi nie przekroczy zbytni budżetu), ale na przyszłość pamiętaj o argumentacji.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@szynszyl1337

Byłbym wdzięczny jakbyś uzasadnił swój zestaw ;)

EDIT: nie zauważyłem, że uzasadniłeś. W wydajności będzie lepszy od zestawu który zaproponowałem?

@BlueMike

Dzięki.

 

Jeszcze mam tylko takie małe pytanka by jednak dopieścić i móc z spokojnym sumieniem zestaw zamówić. Dopiero teraz zauważyłem, że nie dodałem płyty głównej ;> Moja propozycja http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=41318 i pytanie która była by lepsza.

Najbardziej mi zależy aby wydajnie chodziły gry mmorpg.

 

PS. Kupując na esc.pl aby mieć darmową przesyłke + złożenie wybrać kurierem(przedplata) i w komentarzu wpisać kod? Wtedy zmieni sie cena o te 20zł mniej?

Edytowane przez Verilo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...