Skocz do zawartości

Komputer ma ogranoczony dostep do internetu


Recommended Posts

Na wstępie pisze ze jeśli temat jest w złym dziale to proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego.

Od kilku dni mój komputer nie ma dostępu do internetu . Obok nazwy  (jak nacisnę kilka kresek obok godziny  ;) ) pisze "ograniczony dostep ".

Być może te informacje się przydadzą:

- Internet jest podlaczony przez Wi-Fi (patrzyłem tez przez kabel ten sam blad)
- Internet jest wspoldzielony z 3 laptopami (i do tego jeszcze mój komputer)
- Na tych laptopach nie ma takiego bledu.


pomoze ktoś? podpowiem ze w przegladalem internet i żaden temat mi nie pomogl

Link to post
Share on other sites

Jakie masz ustawienia sieci ? Ręcznie wpisujesz IP,DNS itp. czy masz automatycznie przydzielane ?

Sprawdź w ustawieniach sieciowych jak tam to wygląda. Konfiguracja IP v4...

Link to post
Share on other sites

Jakie masz ustawienia sieci ? Ręcznie wpisujesz IP,DNS itp. czy masz automatycznie przydzielane ?

Sprawdź w ustawieniach sieciowych jak tam to wygląda. Konfiguracja IP v4...

 

Myślę, że to co napisał kolega wyżej powinno wystarczyć. Wpisz ręcznie DNS i zbadaj sprawę.

 

Przykładowe serwery DNS znajdziesz w google.

 

Druga sprawa jeżeli masz neta z kablówki to może bez dopłaty mogą z internetu korzystać tylko dwa urządzenia a trzecie zostało zablokowane (kiedyś miałem taki przypadek).

 

Czy np. gadu-gadu Ci działa a tylko internet nie ? - jeżeli tak to ewidentnie jest to problem z serwerami DNS, które musisz wpisać ręcznie. 

Link to post
Share on other sites

mam zasieg do internetu wszystko niby jest polaczone ale nie internet nie działa

IP probowalem wpisywać reczne z 3 razy

 

jeśli chodzi o te kilka komputerow to nie jest raczej porblem ponieważ lacza się do niego 3 laptopy + do tego mój komputer (teraz nowy kiedyś stary)

 

Gadu-Gadu nie mam patrzyłem ze skype nie chce się polaczyc

patrze na to IPv4 i nie mam teraz nic w nim wpisane ale kiedyś probowalem wpisac i nie dzialalo

 

ten serwer DNS mam wpisac jako "preferowany" czy "alternatywny" ?

 


gg nie dziala

Edytowane przez SuperDragons
Link to post
Share on other sites

Ja na Twoim miejscu odinstalowałbym kartę sieciową za pomocą której łaczysz sie z Internetem. Po uruchomienie kompa od nowa ponowna instalacja i najnowsze stery i proba nowego polaczenia. W opcjach karty sieciowej wylacz opcje by dla oszczedzania energii komputer nie wylaczal karty sieciowej. Dodatkowo sprawdzilbym ustawienia routera i sieci bezprzewodowych oraz wylaczyl filtracje adresow MAC.

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Nie otrzymujesz ustawień sieciowych od serwera DHCP (może być wyłączony, lub Mac'i filtrowane). Pisałeś, że po kablu wygląda to identycznie.

 

Włącz Wiersz poleceń jako Administrator (prawy klik -> Uruchom jako Administrator) i wklep polecenia.

netsh int ip reset
netsh winsock reset

Zresetuj lapka, jeśli nie pomoże

sfc /scannow

Również jako administrator.

 

Laptop wcześniej działał w tej sieci ?

Link to post
Share on other sites

Jeśli nadal nie działa, podejść do jednego komputera z działającym netem. Wklepać nieszczęsne "ipconfig /all"

 

Zapisać adres mac na karteczkę (w celu tymczasowego wypożyczenia)

http://bestgo.pl/uploads/images/poradnik/ipconfig2.png

Zerknąć czy DHCP jest włączone

Wyłączyć działający komputer na chwilkę.

 

Na własnym. Wejść w menadżera Urządzeń > Właściwości karty Wifi i w zakładce zaawansowane wpisać adres pożyczony adres mac.  Bez -

Tak jak tutaj :  http://www.instalki.pl/images/newsy/mac_change4.jpg

 

Zaakceptować i spróbować się połączyć. Po sprawdzeniu nie zapomnij odznaczyć tej opcji.

Edytowane przez incised
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...