Skocz do zawartości

Potrzebna szybka Pomoc. Problem z dżwiękiem


Recommended Posts

Witam od dwóch dni robię [składam komputer] Kuzynowi na win7 64bit [dostarczony przez niego]. Wszystko się zainstalowało wszystko chodzi nawet sterowniki realteka do dźwiękówki [integry]. Lecz pojawia się problem za każdym razem co się uruchomi system to system niby widzi sterowniki dźwiękowe lecz ten mały głośniczek przy zegarku wykazuje błąd, i muzyka nie leci przez to. Ktoś zna sposób na rozwiązanie tego problemu?

 

Czytałem na forach o Wyłączaniu HDMI spod biosu ale szczerze powiedziawszy poza wyłączeniem urządzenia audio HD w UEFI nic podobnego nie widzę. Prosiłbym o szybką radę bo kompa muszę jutro oddać, a system już przez to 3 razy reinstalowałem, dodam że linux nie widzi problemów z dźwiękiem i leci bezproblemowo.

 

Jeśli potrzeba to model płyty głównej to MSI B85-G43

 

Sterowniki zainstalowane z płyty bo po próbie instalacji tych ze strony producenta areo się wysypało.

 

P.S. Szczerze powiedziawszy składałem tyle komputerów i pierwszy raz mam taki problem by system działał, stery były zainstalowane a przy próbie odtworzenia dźwięku [z podłączonymi słuchawkami] wyrzucało błąd w temacie sterowników i podłączonego dźwięku.

 

P.S.2. Właśnie ściągam SP1, bo w sumie nie wiem czy się instalował i czy jest na płycie, a ktoś mi zasugerował że to właśnie jego brak może być problemem.

Edytowane przez KuroGa
Link to post
Share on other sites

Lol a instalowałem już windy na różnych kompach[w tym kilka 7 64bit] i wszędzie bez SP1 i działały a tu zonk :D Właśnie testuje bo niby działa ale czy będzie działać po kilku restartach i instalacjach reszty elementów bo ostatnio właśnie po 2 restarcie systemu Głośniczek ogłosił "strajk dźwiękowy" xD

 

EDIT. Jak stary tak głupi :) w sumie człowiek uczy się całe życie:) a SP1 wygląda na to że zrobił to czego ja przez ponad 2 dni nie mogłem zrobić :). Następnym razem zamiast pytać na forum wpierw będę wszystkie aktualizacje robić [choć nie lubię podłączać nie swojego kompa pod internet, bo mam tylko jeden kabel[stacjonarka] xD. Mam tylko nadzieje że nie zrobi mi psikusa jak za pierwszym razem i nie odmówi współpracy po zainstalowaniu już wszystkich programów. xD

 

i dzięki za zainteresowanie, choć dla osób zorientowanych w temacie ten problem to w sumie bezmyślność i niewiedza użyszkodnika [jakim jestem jeśli chodzi o Windowsy ] aniżeli systemu :) .

Edytowane przez KuroGa
Link to post
Share on other sites

o chętnie sprawdzę i moje i te na tym kompie którego robię ale to zapewne jutro bo jeszcze około 30 programów[większych programów] do instalowania no i przełączanie całego kompa dla internetu bo stoją w różnych pokojach:D

 

Patrze na stronkę a tam w dziale Bios MSI moja płyta główna:) 

 

Edit : a właśnie może się orientujecie czy da się ściągnąć legalnie testową wersje Windowsa 8.1 bez posiadania konta na Microsofcie? Bo Ojciec chce zobaczyć jak to wygląda i działa w rzeczywistości a nie na filmikach. =) Nawet założyłem niedawno temat [http://forum.benchmark.pl/topic/125867-windows-81-testowanie/?do=findComment&comment=1388551] ale jak widać nikt nie potrafił mi odpowiedzieć.

Edytowane przez KuroGa
Link to post
Share on other sites

Trial 90-dniowy jest możliwy ale wymaga rejestracji http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/hh699156.aspx. Wersja angielska. Polski pakiet językowy pobierasz osobno. Może znajdziesz jakiś sposób na przedłużenie wersji trial ale to już będzie piractwo. Swoją drogą Windows 8.1 do dobry system. Choć wymaga od użytkownika zmiany kilku przyzwyczajeń. Warto kupić oryginał. 

Link to post
Share on other sites

Do pana gepardmak, mi chodziło tylko o ściągniecie legalne bez rejestracji, a nie przedłużanie triali czy inne pirackie kombinacje z systemem Microsoftu. Co Do legalnych wind to właśnie fajne jest to że wypuścili taki trial by ludzie mogli go przetestować i się przekonać czy 8 jest dla nich czy może jednak czekać na 9, czy tez w ogóle opuścić na stałe środowisko windowsowskie. 

 

Do pana Jarrino, w sumie już do tego doszliśmy, ale to też troszkę dziwne, że użyszkodnik który np. chce pierwszy raz przetestować wersje trial danego programu musi się od razu rejestrować, w większości programów wersje trial właśnie bez rejestracji są do czego ludzie się zresztą przyzwyczaili. 

 

Swoją drogą orientujecie się panowie czy to prawda że przy Windows 8 zrezygnowano z typu przypisywania klucza/Licencji do płyty głównej, a jest ona po prostu przypisana do osoby[czy jakoś tak]. Bo jeśli by tak było to przejście na windowsa 8 miało by sens. Nie jak w przypadku starszych wersji że przy zmianie Mobo były problemy i trzeba było dzwonić na infolinie. 

Edytowane przez KuroGa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...