Skocz do zawartości

Podkręcanie E8400 problem


Recommended Posts

Jeżeli kręcisz na boxie to max co Ci radzę to 3,60GHz takie taktowanie możesz osiągnąć ustawiając na sztywno napięcie na ~1,20V dla procka reszta napięć na auto może zostać oprócz pamięci, ustaw je na taką wartość jaką podaje producent na kostce powinieneś mieć napisane ile ale pewnie jest to 1,8-1,9V do tego timingi 5-5-5-18 i mnożnik na 1:2.

Link to post
Share on other sites

Dokladniej to mówiąc to pilnuj by pamięcie nagle nie poszły z tych 800 mhz na nagle 1xxx ... tylko pilnuj by szły w granicach tych 800mhz wtedy nie bedzie problemów ... troszku słabo ci się kreci ten e8400 to fakt bo mi na "tak marnej"płycie jaką ja mam udało się bez problemów podkrecić e5200 o 50% czyli z 2.5 ghz na 3.75 ghz i to przy w maire niskim napieciu 1.325v ( chodził nawet na 4 ghz na 1.4v ale obnozylem bo nie potrzebuje aż tyle ) ... i tez powiem ci że pierwszy raz podkrecalem ale przedtem przeczytałem kilka poradników i zrobiłem notatki co pilnowac i co zmieniać

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Spread Spectrum daj na Disabled

 

Wykazałbyś odrobinę więcej chęci ze swojej strony i porobił te zdjęcia w biosie.

 

Ustaw:

VCPU 1,3V

VTT 1,2V

MCH/NB 1,25

ICH 1,5

VRAM 1,8 RATIO 1:1 timingi daj luźne

 

Eist CE1 Disabled

 

FSB 400

Link to post
Share on other sites

Ja na swoim E8200 zablokowałem się na 3.6Ghz. Do większej częstotliwości potrzebowałbym napięcia w okolicach 1.4v więc wolę odpuścić szczególnie że gdy są upały procesor grzeje się w okolice 70*C

 

Moje ustawienia to:

FSB: 451 mhz

V Core: 1.35v

Ram: 900mhz (fabrycznie 1066)

 

Ustaw u siebie: FSB 400

vCore 1.35

Ram zmniejsz tak by nie było więcej niż 800 po podkręceniu.

Link to post
Share on other sites

Żeby nie zakładać już nowego tematu to pozwolę podpiąć się pod ten.

 

Mam dość podobny problem, ponieważ nie mogę podkręcić wyżej niż 3.26GHz. Wyżej atakuje BSoD

 

Zasilacz: Chieftec GPS-500AB A

Płyta główna: Gigabyte EP45-UD3LR

Chłodzenie procka: BOX

 

Screeny z MIT: http://img291.imageshack.us/g/dsc00103dt.jpg/

 

Czy coś tu jest źle zrobione ? Czy może już taki egzemplarz i bez podbicia napięcia już się po prostu nie da ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...