Skocz do zawartości

GTX 760, czy R9 280X + Dylematy


Recommended Posts

Witam,
Stoje przed wyborem karty graficznej. Mam do wyboru GTX 760 od MSI (Twin Frozr), lub Radeon R9 280X (z tym samym chłodzeniem), lecz używana. Ceny wychodzą mniej więcej na równi (minimalnie tańszy R9). 
 
Czy wydajność w grach tego R9 jest sporo większa? Dobrze się sprawdza w porównaniu z GTX-em 760? 
 
 
Słyszałem także że to MSI w modelu R9 280X miało jakieś problemy ze złym ustawieniem chłodzenia, i wcześniej się przegrzewały, ale były mega cichę, a po aktualizacji temperatury zeszły mocno w dół, ale karta jest głośna jak odkurzacz. Ma ktoś ten model żeby potwierdzić lub zaprzeczyć? 
 
 
Obowiązkowa Formułka:

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: Niedługo, kwota do 900 zł
-Zastosowanie: Gry. W żadną specjalną maniakiem nie jestem, więc uniwersalnie.
-Model i moc zasilacza: Będzie Be Quiet L8 500W, lub Corsair RM 550W
-Reszta specyfikacji komputera Będzie i5 4670k, Asus Gryphon, Fractal Defign Define Mini
-Rozdzielczość monitora w której grasz: Full HD
-Dodatkowe wymogi: Buduję cichy komputer, więc i grafika ma być najcichsza z możliwych. W tym wypadku wybrałem MSI.

 

Edytowane przez pjo_pl
Link to post
Share on other sites

Widzę, że jeszcze nie kupiłeś komputera. Warto by było skonsultować się z nami w dziale Zestawy Komputerowe. Jeśli chcesz, to załóż tam temat, nie zapomnij o schemacie:

  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora :
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :

Żeby nie robić offtopu. R9 280x jest praktycznie na równi z GTX770, więc jeśli karta nie pochodzi z koparki BitCoin, to warto ją kupić. 

Link to post
Share on other sites

Właśnie też jestem bardziej nastawiony na tego Radeona, ale sporo osób bardzo narzeka na grzanie się tych modeli. Dodatkowo ta niewiadoma z biosem w przypadku MSI.

 

 

 

 

http://media.bestofmicro.com/0/8/404360/original/01-Temperatures-MSI.png

 

http://media.bestofmicro.com/0/H/404369/original/02-Fan-Speed-MSI.png

 

 

 

Na starym biosie było mega cicho, ale temperatury wyłączały grafikę, a na nowym temperatury są niskie, lecz hałas jest nieznośny.

Edytowane przez pjo_pl
Link to post
Share on other sites

pjo_pl  ja osobiście jeśli bierzesz używane karty graficzne pod uwagę polecałbym R9 280X, która jest wydajniejsza od GTX 760. Zmieniłbym jednak model i poleciłbym ci tutaj asusa bo karty te mają dobre chlodzenia, dobre temperatury pracy, dobra kulture pracy i choć serwis nie zachwyca to bardzo dobre i mało awaryjne karty graficzne, moim zdaniem z XFX jedne z najlepszych pod radeona R9 280X. W przypadku kart MSI R9 280X zdarzały sie wysokie temperatury pracy dlatego jej osobiście bym nie polecał. Tutaj link do takiej karty  http://allegro.pl/asus-r9-280x-dc-ii-i4126176790.html  . Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Co do używanej karty, to wolałbym w moim mieście żeby była do odbioru (Warszawa), abym mógł na miejscu zobaczyć czy to nie jest jakiś wał. Dalej jest dostępna MSI z mojego miasta, nawet mam ofertę za 800 zł.

 

Ale jeszcze okazało się, że mam kolejną opcję -  z fakturą mógłbym odliczyć sobię troche kasy, więc jeszcze do rozkminienia dochodzi GTX 770 nówka, który by mnie kosztował około 930 zł. (Niereferat w cenie ~1200 zł).

 

Myślę że GTX-a 760 odpuszczę sobię, ze względu na to, że mój budżet automatycznie się powiększa w zależności od odliczeń, i mogę sobie pozwolić na coś lepszego, bez kompromisów, bo teraz mam taniej, a przy następnym zakupie najprawdopodobniej tak nie będzie.

 

Czyli w pojedynku zostaje MSI/Asus GTX 770 (930 zł) vs MSI R9 280X (800 zł - Używana). Co lepiej wybrać? Patrząc po testach GTX jest średnio 2 - 3% szybszy od Radeona. Ale R9 nie dość że używany, to jeszcze część osób ten model hejtuje. 

 

Edit: Z niereferatów jak zwykle najciekawsze MSI i Asus. Wybiore tą wersję, która będzie dostępna/tańsza podczas kupowania. Chyba że jest jakieś zalecenie specjalnej wersji?

Edytowane przez pjo_pl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...