Skocz do zawartości

Idziemy na wojnę?


Recommended Posts

Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Piły informuje, iż obecnie trwa kwalifikacja wojskowa dla terenu powiatu pilskiego. Osoby, które otrzymały wezwania a nie stawiły się w wyznaczonych terminach mają obowiązek stawić się przed komisją w najbliższym możliwym terminie. Wobec wezwanych, którzy nie spełnią przedmiotowego obowiązku zostanie zastosowany tryb przymusowego doprowadzenia przez policję.


Obowiązkowi temu podlegają wszyscy 19-letni mężczyźni (urodzeni w 1995 r.); mężczyźni urodzeni w latach 1990-94, którzy nie posiadali określonej zdolności do czynnej służby wojskowej oraz osoby, które ukończyły 18 lat i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadali określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Kwalifikacja wojskowa obejmuje także kobiety urodzone w latach 1990-95, które w roku szkolnym 2013/14 kończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych, albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków.


 


Źródło: http://www.asta24.pl/2014/04/04/dostales-wezwanie-zglos-sie/


 


niemniej piszą o tym także inne portale miasta. W Waszych miastach, też to się dzieje?


O co tu chodzi?


Link to post
Share on other sites

Weź tylko zdjęcie dowodowe, dowód i prawko (jak masz). Poza tym weź ze szkolnego sekretariatu taką karteczkę, że pobierasz naukę (o ile chodzisa do szkoły).

A tak to dostaniesz kategorię A jak każdy, książeczkę, zapytają czy myślałeś o pójßciu do zawodowej armii i odeślą do domu.

Link to post
Share on other sites

Czarny, zamiast się martwić jaką dostaniesz kategorię i o co tu chodzi powinieneś zawsze być gotowy do obrony swojej ojczyzny.

Nawet gdybyś dostał "jako niezdolny" w czasie wojny powinieneś przynajmniej partyzantkę uprawiać, aby wspomóc rodaków w obronie swojego państwa.

 

 

E:

Tacy to pewnie nawet z w-f załatwiają sobie zwolnienie :[:facepalm:

Link to post
Share on other sites

inną kategorię niż A to dostają ludzie na wózkach inwalidzkich, aczkolwiek niekoniecznie 

 

Wystarczy, że jesteś po operacji, albo cierpisz na przewlekłą chorobę bądź bierzesz leki. Jak byłem w liceum i miałem właśnie taką "komisję" ( z komisją wojskową mało to miało wspólnego) to na 17 chłopa z klasy 2 dostało D. O ile jeden rozumiem bo po operacji i dość ciężkiej chorobie do dziś chyba śmiga na lekach, to drugi okaz zdrowia, prawie 1,9m wzrostu, szeroki jak szafa z małym zapasem z przodu ( :D) dostał tak samo D i do dziś nie mogę pojąć za co, bo przecież nie za okulary.

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

inną kategorię niż A to dostają ludzie na wózkach inwalidzkich, aczkolwiek niekoniecznie 

 

Są różne przypadki... kiedy ja byłem w WKU to wszedł w kolejce taki jeden jegomość (coś z główką miał nie tak) i po 30 sekundach z sali gdzie wojskowi badali kandydatów rozległ się donośny głos KATEGORIA DEEEEEEEEEE !!

Link to post
Share on other sites

haha hihihi posmiali my sie.

ale poważnie pytam pamiętam ze przed tym badaniem

każdy każdego pytał sprawdzali ci jaja?

i była odpowiedz no a ci mi też i była beka.
jednak do dzis sie zastanawiam po co jest to robione.

gościu kazał opuścić spodnie popatrzył mówi są ,można podnieść (spodnie :P)

Link to post
Share on other sites

ale poważnie pytam pamiętam ze przed tym badaniem

każdy każdego pytał sprawdzali ci jaja?

 

Otóż każą Ci zdjąć galoty, a potem podnoszą jajka łyżeczką do herbaty. W ten sposób określają przydział do wojsk lądowych/morskich/powietrznych na podstawie tych skomplikowanych leczeń.

Chyba, że jesteś hardkorowym przypadkiem jak ja, gdzie musieli iść po chochelkę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...