Skocz do zawartości

Czy opłaca się kupować iPhone'a 5S ?


Jaki smartfon byś wybrał ?  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki smartfon byś wybrał ?

    • iPhone 5S
    • HTC ONE
    • Samsung Galaxy S5
    • Samsung Galaxy S4
    • Samsung Note 3
    • Czekam na iPhone'a 6
    • Sony Xperia (dowolny model)
    • Nokia Lumia (dowolny model)


Recommended Posts

Witam czy na chwilę obecną się opłaca kupować iPhona 5S? Zostało mi do końca umowy w Plusie 9 doładowań i po nich chciałbym szybko przenieść numer i wziąć iPhone'a, tylko czy warto brać teraz iPhone'a 5S czy lepiej poczekać na iPhone'a 6 ? I takie pytanie jak doładuję w jednym miesiącu te 9 razy to kończy mi się umowa czy tylko jak doładuję raz na miesiąc to się liczy tylko jedno dołądowanie?

 

 

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Mmmm doładowania i MIXy najbardziej głupie ABONAMENTY jakie w życiu wymyślili.

Jak chcesz mieć telefon do dzwonienia z zamkniętym systemem i pszpanować równie dobrze możesz kupić nokie 100 - teraz to jest większy szpan niż Iphone - wszyscy mówią WOW co ty masz za sprzęt jak możesz z tego korzystać!?!?!

A tak - o Iphone ja bym nie kupił...i nastaje cisza.

Iphone też na MIXa?Pewnie trzeba zapłacić 2500 ?

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

Mix to najgorszy szajs jaki wymyślili operatorzy, zastanów się 2 razy zanim znowu podpiszesz cyrograf na 2 lata bo stracisz mnóstwo kasy.

 

 

jak doładuję w jednym miesiącu te 9 razy to kończy mi się umowa czy tylko jak doładuję raz na miesiąc to się liczy tylko jedno dołądowanie?
A skąd mamy wiedzieć, zajrzyj do swojej umowy i tam będziesz miał napisane. Zazwyczaj mixy są na ilość doładowań 
Link to post
Share on other sites

Pytasz się ludzi na forum czy warto kupować Iphona. Moim zdaniem to pytanie, które sam sobie powinieneś zadać. Jeśli Ci się podoba i jesteś w stanie zaakceptować iOS to czemu nie. Ja osobiście nie chciałbym Iphona. (chyba, że miałbym nadmiar kasy to kupiłbym go jako 2 telefon z ciekawości). Musisz się zastanowić czy chcesz sprzęt appla.. Może łatwiej będzie gdy podasz wymagania co do telefonu. 

Link to post
Share on other sites

iPhone to bardzo fajny sprzęt - niestety ma kilka wad, ktore go wykluczją :

 

Cena - za duża, stanowco za wysoka. 

Całkowity brak kompatybilności - brak USB, koniecznośc używania bardzo kiepskich i szmatlawych iTunes - przychodzisz do kumpla i chcesz wrzucić na iPhone 3.5 Megową MP3 - i co? Kumpel nie ma kabelka - a Ty swojego zapomniałeś - micro USB to każdy chyba ma  :) - ale do iPhone? I Który :) bo mamy nowszy i starszy typ :) - ale masz kabelek - podłączasz i ... wielkie gów... - Twój bardzo drogi sprzęt nie jest widoczny jako Napęd Zewnętrzny. Musimy pobrac i zainstalować 100 Megowe iTunes by wgrać 3.5 Megową MP3 - bo po BlueTooth też NIE przeslemy pliku :)

 

Ja sam miałem pierwszego iPhone - i się go bardzo szybko pozbyłem - minęło ładnych pare lat - mamy kolejną już generację iP - a nadal mamy problemy z głupimi kabelkami i iTunsami.  :)

 

Po za tym : iP to dobrze wykonany, szybki, płynny i bardzo fajny telefon. Wolę jednak Lumię - też jest szybka, płynna, dobrze wykonana, też ma ograniczenia jak iP - ALE - kosztuje ZNACZNIE mniej  :) i co ważne ma standardowe micro USB, nie potrzebuje softu jak iTunes  bo jest widoczna jako Naped Zewnętrzny.

 

Poczekałbym z zakupem - na dniach mamy wysyp premier - zarówno z Androidem jak i Windows Phone 8.

 

Ja sam czekam na Lumię 930 - bo na dziś wygląda, że to na nią zamienię moją prywatną Lumię 720  :)

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Musimy pobrac i zainstalować 100 Megowe iTunes by wgrać 3.5 Megową MP3

 

Za to backup telefonu przy np. całkowitym czyszczeniu to kilka minut. Spróbuj bez roota zrobić w Andro pełną kopie danych aplikacji, smsów, kontaktów itd. w kilka minut. O ile te ostatnie to nie problem, to dane aplikacji (ustawienia programów, save'y z gier itd) to męka, przynajmniej moim zdaniem.

Link to post
Share on other sites

Zależy głównie od tego, czego oczekujesz po telefonie za 2k+ zł. iP ma wiele ciekawych funkcji, ale mimo to jest bardzo ograniczony. Oczywiście możesz w przyszłości strzelić jb, lecz i tak daleko mu będzie do telefonów z androidem. Ogólnie design, aparat, wyświetlacz czy stabilność systemu są na wysokim poziomie i na pewno nie będziesz zawiedziony, natomiast będziesz musiał pogodzić się z uciążliwym iTunes'em, słabą niewymienialną baterią oraz powyżej wspomnianymi wadami. Alternatywą może być duży Note III 

Link to post
Share on other sites

5S sam się zastanawiam nad jego kupnem, zresztą miałem już jednego 5S ale z przeznaczeniem na sprzedaż 

 

Obecnie mam piątkę, 5s różni się od niej tylko czytnikiem biometrycznym szybszym 64bitowym procesorem przy którym różnicy między piątką póki co nie zobaczysz bo brakuje aplikacji pod 64bity. ah no i poprawili błędy kamery z iphone 5 w którym to kamerę moim zdaniem zepsuli względem 4s ( fioletowe flary i prześwietlone zdjęcia )

 

Dodatkowo w 5s masz podwójną diodę led aparatu która mym zdaniem niewiele zmienia, oraz tryb slo-mo który i tak doinstalujesz w iphone 5 z cydii po warunkiem że zrobisz jailbreak

 

5S potaniał ostatnio na allegro więc mogę go polecić 


Zależy głównie od tego, czego oczekujesz po telefonie za 2k+ zł. iP ma wiele ciekawych funkcji, ale mimo to jest bardzo ograniczony. Oczywiście możesz w przyszłości strzelić jb, lecz i tak daleko mu będzie do telefonów z androidem. Ogólnie design, aparat, wyświetlacz czy stabilność systemu są na wysokim poziomie i na pewno nie będziesz zawiedziony, natomiast będziesz musiał pogodzić się z uciążliwym iTunes'em, słabą niewymienialną baterią oraz powyżej wspomnianymi wadami. Alternatywą może być duży Note III 

 

 

iTunes jest uciążliwy ale tylko na początku, sam byłem nim mocno poirytowany ale po kilku miesiącach iTunes wymusił na mnie porządkowanie list z mp3, filmów, książek, PDF i tak dalej a teraz gdy podłączyłem swego andka do PC byłem mocno zdenerwowany że nie mogę tak po prostu zgrać na niego utworów prosto z itunes 

 

Baterii nie można wymienić, ale we wielu andkach pomimo jej większej pojemności i tak trzeba ją ładować raz dziennie tak jak w każdym telefonie. Ratunek etui z wbudowanym dodatkowym ogniwem

Link to post
Share on other sites

Twój wybór zależy od tego jak używasz telefonu. IPhone to naprawdę cudny i bardzo, bardzo mocny telefon, ale nie dla każdego. Moim zdaniem ludzie kupują IP ponieważ jest on świetnie reklamowany i niezawodny. Ios jest proste, przejrzyste i mamy dostęp do wszystkich popularnych aplikacji.

 

Istnieje jeszcze jedna wada o której nikt nic nie powiedział a mianowicie to że ios nie obsługuje 'przeglądania plików'. Jeśli kupuje się telefon aby wykorzystywać go jak najbardziej 'multimedianie ' to wybrałbym Android. Na ios nie ściągniesz bezpośrednio pliku wideo/muzycznego, nie obejrzysz też serialu z oddzielnymi napisami, ani nie wrzucisz pliku na serwer typu mega.co.nz, czy Dropbox, oraz nie będziesz w stanie zarządzać swoją witryną poprzez FTP. Natomiast jeśli w pełni satysfakcjonuja Cię proste aplikacje z appstore - czemu nie? :)

 

Posiadam LG P880 i często korzystam z wymienionych wyżej zalet androida. IMHO teraz iPhone są głównie kupowane przez nastolatki które nigdy nie zrozumieją potencjału 64 bitowego CPU, którym do szczęścia wystarczy Instagram, Facebook, i jakaś prosta gra w stylu "Subway Surfers". Ale żeby nie było to korzystam z Ipada mini with retina. Używam go przede wszystkim dla gazet (Newsweek i te sprawy) których na androidzie nie znajdziemy. Jedną z wad tego sprzętu to to że ios jest MEGA nudny. Tam się dostaje prosty system i poza appstore nie ma co za bardzo na tak owym urządzeniu robić :)

Link to post
Share on other sites

Twój wybór zależy od tego jak używasz telefonu. IPhone to naprawdę cudny i bardzo, bardzo mocny telefon, ale nie dla każdego. Moim zdaniem ludzie kupują IP ponieważ jest on świetnie reklamowany i niezawodny. Ios jest proste, przejrzyste i mamy dostęp do wszystkich popularnych aplikacji. Istnieje jeszcze jedna wada o której nikt nic nie powiedział a mianowicie to że ios nie obsługuje 'przeglądania plików'. Jeśli kupuje się telefon aby wykorzystywać go jak najbardziej 'multimedianie ' to wybrałbym Android. Na ios nie ściągniesz bezpośrednio pliku wideo/muzycznego, nie obejrzysz też serialu z oddzielnymi napisami, ani nie wrzucisz pliku na serwer typu mega.co.nz, czy Dropbox, oraz nie będziesz w stanie zarządzać swoją witryną poprzez FTP. Natomiast jeśli w pełni satysfakcjonuja Cię proste aplikacje z appstore - czemu nie? :) Posiadam LG P880 i często korzystam z wymienionych wyżej zalet androida. IMHO teraz iPhone są głównie kupowane przez nastolatki które nigdy nie zrozumieją potencjału 64 bitowego CPU, którym do szczęścia wystarczy Instagram, Facebook, i jakaś prosta gra w stylu "Subway Surfers". Ale żeby nie było to korzystam z Ipada mini with retina. Używam go przede wszystkim dla gazet (Newsweek i te sprawy) których na androidzie nie znajdziemy. Jedną z wad tego sprzętu to to że ios jest MEGA nudny. Tam się dostaje prosty system i poza appstore nie ma co za bardzo na tak owym urządzeniu robić :)

Są aplikacje, które umożliwiają pobieranie wszelakiego rodzaju plików (potem można je przerzucać na hdd przez iTunes'a). Wspomniałem także o jailbreak'u, który również umożliwi eksplorowanie ios'a.

Link to post
Share on other sites
Są aplikacje, które umożliwiają pobieranie wszelakiego rodzaju plików (potem można je przerzucać na hdd przez iTunes'a). Wspomniałem także o jailbreak'u, który również umożliwi eksplorowanie ios'a.

 

Niby jest ten ifile ale nie porównujmy tego z androidem. Mimo wszystko to że mój kolega nie może odebrać MP3 którą mu na emaila wysłałem jest dużą wadą.

Link to post
Share on other sites

Ha! Mam najlepszy argument - znajdź mi na tym forum niezadowolonego użytkownika iPhone. :D

 

Ułatwię Ci, tutaj linki do paru osób z ajfonami - 1,2,3,4,5.

 

Nie będę już przytaczał wyników sprzedaży ajfonów, bo to tylko liczby - sandały i skarpety nosi wiele osób, co nie oznacza, że to dobre rozwiązanie. Tematów też o tym jest mnóstwo, ja mogę je podsumować tak: masz kasę - bierz iPhone, masz ograniczony budżet - kupta se Lumię lub Androida!

 

To się robi chore, że jako główne minusy jabola jest wymieniana cena. Cóż, Ferrari też swoje kosztuje, ale kto, kogo na nie stać się tym przejmuje? No właśnie.

Podobnie jest z iTunes. Olaboga - trzeba z nim synchronizować ajfona! Masakra! A tym czasem ja się w tym programie zakochałem, kiedy przyszło mi aktywować swojego 5S. Podłączyłem kabelkiem, w 5 min miałem całą bibliotekę - muzyka, wideo, apki z ipoda, kontakty, a nawet wyniki z gier zostały wgrane. Prawda, że wygodne? :) No i to jest pełne synchro z komputerem - nie kopiujesz po kolei plików na pulpit, tylko zaznaczasz bądź odznaczasz w programie i już zmiany są zapisane w telefonie. Chociaż najlepsze i tak jest zapisywanie aplikacji przez itunes - w każdej chwili możesz usunąć bądź zainstalować apkę - wystarczy tylko kliknięcie. Ja nazbierałem ich prawie 600 przez 3 lata i przerzucając z urządzenia na urządzenie doceniłem tą funkcję.

Edytowane przez iDaft
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...