Skocz do zawartości

Magnesy neodymowe w HDD - jak rozdzielić


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Nie wiem czy to dobry dział, ale mam pytanie dotyczące magnesów neodymowych z dysku HDD.

Otóż posiadam stary dysk HDD który miał ponad 4000 bad sektorów, a że leżał i się tylko kurzył to postanowiłem go rozebrać.

Zrobiłem to i po rozebraniu posiadam dwa całkiem okazałe magnesy jak mniemam neodymowe.

Problem jest taki że są przytwierdzone do prawdopodobnie "ekranu" (żeby nie wpływały na talerze) i nie mam pojęcia jak je oddzielić od tego... Próbowałem je podważyć ale jest tak mała szpara że mój najmniejszy płaski śrubokręt nawet nie wchodzi w tą szparę...

I takie miałbym pytanie - miał ktoś może podobny problem ? Bo szukam jakiegoś rozwiązania żeby oddzielić ten magnes, a nie wiem czy nie jest on prawdopodobnie przyklejony pomiędzy tym kawałkiem tej metalowej blaszki... Nie posiadam szlifierki żeby rozciąć tą blaszkę więc szukam innego sposobu by oddzielić ten magnes...

Macie jakieś sposoby ?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeżeli jest przyklejony dobrym profesjonalnym klejem, to należy podgrzać to do temperatury ok. 300-400 stopni. Ale wątpie, aby był tam klej do zastosowań przemysłowych do połączeń wysoko wytrzymałych. Podgrzej go do 100 stopni i spróbuj wtedy po prostu czymś oddzielić to od kleju.

Link to post
Share on other sites

Spytam się, dlaczego nie można podgrzewać tych magnesów, poza tym autor zaznaczył, że żaden płaski mu tam nie włazi w tą szczelinę.

Po podgrzaniu po wyżej 100 stopni C magnes neodymowy traci swoje właściwości magnetyczne.

Źle napisałem nie w szczelinę tylko przyłożyć do styku z blachą i uderzyć.   

Edytowane przez mcteam
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...