Skocz do zawartości

Kupno Windows 7 OEM kilka pytań


Recommended Posts

Witam, chcę kupić Windows 7 Home Premium i mam kilka pytań.

1. Jak to jest z tym OEM? Czytałem masę for i na każdym każdy pisał praktycznie co innego. Jeden mówi, że domowy użytkownik nie może kupić systemu OEM a inny, że jest to możliwe. Na innym forum ktoś wkleił link do forum microsoftu, w którym pracownik pisał, że można natomiast ktoś dzwonił i inny pracownik mówił, że nie można.

2. System zostaje "przydzielony" do płyty głównej czy do innych komponentów także? Bardzo możliwe, że będę chciał dokupić trochę ramu/zmienić dysk czy będzie to miało znaczenie?

3. Jak jest z tym aktywowaniem? Powiedzmy, że popsuje mi się mobo, rozumiem, że wtedy można aktywować telefonicznie (gdzieś tak wyczytałem)? Inny użytkownik z kolei napisał, że można przeprowadzić 10 aktywacji systemu po czym trzeba kupić nowy OEM - inny użytkownik to zdementował i napisał, że można po tym aktywować telefonicznie.

4. Lepiej kupić 32 czy 64bit? Zdecydowanie bardziej "przyszłościowa" wydaje się być wersja 64bitowa ale boję się, że może nie być jakichś sterowników itd Czy może nie ma z tym problemów? Mam tylko 2gb ramu i chciałbym jeszcze przynajmniej kolejne 2.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi, szukałem naprawdę sporo i teraz wiem praktycznie jeszcze mniej, bo każdy pisze co innego.

Link to post
Share on other sites

Ad1. Zwykły użytkownik może legalnie zakupić OEM. Zaraz po premierze 7 ktoś wprowadził zamęt z tym.

Ad2. System "przypisany" jest do płyty głównej. Dołożenie/zmiana pamięci RAM czy dysku nie powoduje konieczności zmiany systemu.

Ad3. Przyznam się, że nie wiem czy trzeba kupić nowy OS przy uszkodzeniu mobo (po wymianie na np. nowszy model na pewno).

Ad4. Oczywiście 64bit. Nie używasz chyba aplikacji czy urządzeń, które nie były aktualizowane od 4 lub więcej lat?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Przed chwilą znowu przeczytałem, że jeżeli OEM został zakupiony bez sprzętu do instalacji na już złożonym komputerze to przypisuje się do komputera i można zmieniać według własnych potrzeb

 

Z postanowienia licencyjnego M$

Jeśli Licencjobiorca zmodyfikuje składniki komputera lub oprogramowania, może być konieczne dokonanie ponownej aktywacji.

aha i jeszcze jedno pytanie, jak wygląda opakowanie Windows 7 OEM? Jest w ogóle jakieś czy może zwykła koperta?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...