Skocz do zawartości

MSI Dragon AIO Watercooler


Recommended Posts

 

 

Czy to tylko gadanie na podstawie testow z PcLaba

 

Podałem Ci testy chociażby z tomshardware, dlaczego się do nich nie odniosłeś ? Wszystkie Twoje dywagajcie na temat przewagi FX 8350 nad i5 są tam obalone ....

 

Powiedz mi w jakich grach oraz w jakim środowisku porównywałeś obydwa procesory ......

Link to post
Share on other sites
Majac bardzo scisle okreslone pieniadze ktore mozemy wydac to wybor pomiedzy i5 3550 vs  FX8320 odbedzie sie najczesciej kosztem gorszego GPU

 

 

Instaluj CoD Ghosts i zobacz, że ta gra nawet na full detalach będzie śmigać nawet na kalkulatorze (w zegarku na rękę). Sprawdzałem niedawno.

Tłukę to do głowy od dłuższego czasu, że różnica w ucięciu zbędnych ustawień tj. AAx16 do AAx8, czy pomniejszenie DoF nie wpływa na wizualne odczucia, a daje ogromny zapas mocy. Ja na jednej 670, ucinając niektóre rzeczy (czasem niestety są to jakieś smaczki, wodotryski, ale staram się najpierw przesunąć suwaki do oporu a potem "nadrabiać" fpsów ucinając to czego nie widać) gram w 120FPS. A jak ktoś zamierza kupić tańszy komputer, to z pewnością nie do ULTRAGRANIA. 

 

Nie ma więc żadnej potrzeby ładowania 780 na siłę, przeciągania liny aby zmieścić 770 zamiast 760, a jak ktoś gra na 60hz to nawet "stary 670" zapewni mu co trzeba, a gdy się popieści ustawienia to bez problemu zagra się i na budżetowych kartach. Jest więc budżet na lepszy procesor, a to jest jedynie pierwszy przykład z brzegu.

 

Dlaczego lepszy=intel. Jak wspominałem, na rynku procesorów nic się nie dzieje i nie zanosi się aby szybko się to zmieniło. Bazując na tym dochodzimy do prostych wniosków.

1. Powoli odchodzi tendencja od gier "na dwa rdzenie", większość kręci się w okół "czwórki" co samo w sobie przechyla szalę na korzyść tańszych i5 (nawet z SandyBridge)

2. Można bez problemu zamontować sobie 3350p, bo różnica pomiędzy seriami od Sandy po Haswelle nie jest rewolucyjna

3. Otwiera to więc cały rynek używek, jeśli komuś to nie przeszkadza.

4. Skoro jednak są jeszcze "gry na dwa rdzenie", a i3 potrafi do pewnego stopnia symulować i 4-rdzenie dzięki HT, a ma zdecydowanie większą moc obliczeniową pojedynczego rdzenia, jest to na papierze wybór w każdej materii lepszy od AMD, jeśli nie bierzemy pod uwagę ceny

 

Do czego to prowadzi, jedynym atutem procesorów AMD była i jest (czyli już nie jest) cena. Jeśli wziąć pod uwagę, że bez problemu można zmieścić 4-rdzeniowy procesor intela, nie pakując na siłę najmocniejszej możliwie karty (bo ta jest zbędna, a dlaczego procesor tak a gpu be powiem niżej) AMD traci rację bytu.

Ani nie ma przewagi przy "jednym mocnym" ani przy "czterech" rdzeniach. Ma przewagę w budżecie, której jak widać - nie ma. Jeśli ktoś chce tanio, kupi używany, jeśli chce nowy, kupi któregoś z tańszych inteli a i tak wyjdzie go to taniej w ogólnym rozrachunku, bo procesor jak wspominałem wyżej, zostanie z nim na bardzo długo - to inwestycja.

 

Wracając do tego, dlaczego warto zadbać o procesor - otóż w wielu grach, problemem jest porządne napisanie niektórych sekwencji, gdy coś nam wybucha na ekranie i pojawiają się ogromne ilości cegiełek, ilość obliczeń fizycznych nagle zatyka nam procesor a FPS leci na łeb, mimo że GPU jest ULTRA. 

Napatrzyłem się również na różnice pomiędzy E7200 i 3570k pod jedną i tą samą kartą - 550Ti. Sama zmiana procesora znacznie poprawiła komfort z rozgrywki (Skyrim, DHXR, D3...)

Podobne wnioski zaobserwowałem po dość drobnym OC mojej i5tki - ze stocka na 4.2Ghz. Rozwiązało to problemy chociażby w GW2 (a to pewnie przełoży się na inne MMO), gdzie karta spała sobie na performance level 1 a FPSów jak nie było tak nie ma - bo procesor nie nastarczy. Aż boje się pomyśleć, co by było gdybym siedział na AMD.

 

Kiedyś, owszem, podrzucaliśmy zestawy z phenomami do mniejszych budżetów, w dzisiejszych czasach to już nie ma racji bytu. 

Podobnie jak te testy FXa przeciwko 3570k które gdzieś zostały srogo obalone.

 

Do gier nie potrzeba procesora z kosmosu, nie potrzeba i7, nie potrzeba LGA2011. Czasem wystarczy i prosty Pentium, (bo i3 są nieopłacalne cenowo), ale jak mamy budować rig który ma ręce i nogi, to podstawą jest zmieszczenie się w widełkach od taniego, cztero-rdzeniowego i5 bez OC, do 4670k.

 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Jesli nie wiesz ze to to samo co FX 8350 to sie tez doucz

Gdybym nie wiedział o nim (FX 8320) i jego cenie to chyba nie porównywałbym go z używanym i5, prawda?

Chodzilo mi co ma AMD w segmencie komputerowym. Wiem co AMD wsadza w nowe konsole.

 Z reszta nie bylo sprzetu na ktory gry musialy by byc tak pisane, teraz sa nowe konsole za ktorymi stoi AMD . Co maja to wlasnie FX-a i dlaczego mieli by nie pomoc sobie troche w optymalizacji gier

 

tsaa

 

W swojej cenie FX 8350 do gier oczywiście nie ma prawa bytu.

 

FX 8320 - 550zł 

i5 3350p - 620zł

 

Różnica 70zł. Pomijając fakt istnienia używek i okazji na allegro jeśli ktoś naprawdę nie ma więcej pieniędzy, kupuje komputer na teraz i nie da się uciąć kosztów na niczym innym - można rozważyć FX'a. Jednak tak jak napisał Sid, na CPU nie powinno się oszczędzać. Nie tracą tak szybko na wartości jak GPU a ich wymiana jest bardziej problematyczna. 

 

Mam takie wrażenie Keczu , że na siłę chcesz coś komuś udowodnić.

Link to post
Share on other sites

 

 

..Wydaje mi się ,że wątek z tematu został już dawno zgubiony

Zgadza sie.

 

 

Mam takie wrażenie Keczu , że na siłę chcesz coś komuś udowodnić.

Ja tu na pewno niczego ,nikomu nie udowodnie . Tu kazdy swoje wie. Dalej czekam na te linki do tych wiarygodnych "YouTube-row" mozesz wyslac na PW. I moze ktos napisze na czym opiera swoje opinie ze FX jest tak kiepski.

 

 

Wszystkie Twoje dywagajcie na temat przewagi FX 8350 nad i5 są tam obalone ....

Nigdzie nie napisalem ze i5 to gorszy procesor jako procesor. 

@sid vicious

To wszystko bardzo rozsadne co napisales, ale to twoje osobiste preferencje ustawien w grach itp. 

Zgadzam sie ze do gier nie potrzeba procesora z kosmosu. Dlatego nie musi byc to intel.

Dla mnie mozesz zamknac temat.  

Link to post
Share on other sites

 

 

Nigdzie nie napisalem ze i5 to gorszy procesor jako procesor. 
 

 

To jako co jest gorszy ? Nie rozumiem całkowicie .... 

 

 

 

Wiec jesli chcesz komus polecac "slabego" ,zablokowanego intela jak 3550 do nowego systemu to oki. Na pewno nie powiem ze sie nie nadaje , ale FX bedzie lepszym wyborem
 

 

Wybacz ale kompletnie Ciebie nie rozumiem .... skoro FX jest lepszym wyborem to z założenia i5 musi być tym gorszym ... racja ? 

 

Tak jak mówię, spłaszczone wyniki CPU występują z powodu złej alokacji testowej, najczęściej jest to te samo środowisko co w przypadku testowania GPU. Ciągle przyczepiasz się do testów z pclaba, nie wiem czy wiesz ale właśnie spłaszczone testy zostały tam zjechane po całości za złe wybranie środowiska testowego. To jest dopiero manipulacja wynikami .... 


 

 

Ja tu na pewno niczego ,nikomu nie udowodnie . Tu kazdy swoje wie.

 

Przecież posiadasz obydwa procesory tak ? Zrób testy w środowisku mocno obciążającym CPU ....  

Link to post
Share on other sites

To nie są "moje osobiste" tylko "optymalne pod mój sprzęt". Jak ktoś chcę zestaw do "wszystkich suwaków do oporu na prawo" w FHD to cena takowego jest raczej niezmienna na przestrzeni kilku generacji i zamyka się w okolicach 10-15k zł, wszystko inne będzie wymagać odrobiny zabawy ustawieniami albo liczenia się z dropami, niedogodnościami (...)

Jeśli natomiast ktoś ma na komputer tylko ~2000zł, to po pierwsze musi być świadomy, że właśnie dla niego zostały zaimplementowane ustawienia "średnie", a w kwestii sprzętu to liczy się dobranie porządnego procesora, dobrej jakości komponentów pobocznych jak obudowa, zasilacz, itp. a dopchanie reszty budżetu kartą graficzną to poprawna droga do budowy takiegoż, a nie ładowanie AMD "bo tani" żeby potem siłować się tam z najmocniejszą GPU i trzymać to wszystko w pudełku po butach gdyż... zysk z lepszej karty jest mizerny, bo można ustawić sobie dodatkowe opcje graficzne które faktycznie ciężko dostrzec (w znakomitej większości przypadków), a będzie nas to kosztować niższą wydajność przy obliczeniach fizyki, niezależnie od posiadanej karty, co skutecznie popsuje wrażenia z rozgrywki.
Co więc dostajemy w takim wypadku? Źle ulokowane pieniądze i niezadowolenie ze sprzętu, bo ten nie dostarcza rozrywki a irytacji.

 

Różnica w cenie pomiędzy 8320 a 3350p nie usprawiedliwia oszczędzania na CPU, chyba, że jest to wyjątkowo ciasny budżet, ale w tak restrykcyjnym przypadku lepiej już skupić się na podstawowej maszynce na np. G2030 i bazować na tych "dwóch mocnych" rdzeniach bo w przypadku mocy obliczeniowej pojedynczego rdzenia ten mały komar nadal wygrywa z AMD.

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Keczu zaczynasz już sam sobie przeczyć i się gmatwać.

Dla mnie mozesz zamknac temat.

Z tym się zgodzę.

.

@Down,

Tylko , że grach ten "słaby" i5 i tak będzie w większości przypadków lał tego FX'a.

 

Napisalem "slabego" , a nie po prostu slabego .

 

Nigdzie nie napisalem ze i5 to gorszy procesor jako procesor. 

 

Niezły mindfuck.

Link to post
Share on other sites
Wybacz ale kompletnie Ciebie nie rozumiem .... skoro FX jest lepszym wyborem to z założenia i5 musi być tym gorszym ... racja ? 

Wyborem ze wzgledu na cene. Bo wlasnie o relacji ceny do wartosci procesora byla mowa. 

Napisalem "slabego" , a nie po prostu slabego . Niech ci sid vicious wytlumaczy jaka to roznica. jak juz zrozumiesz to mialem na mysli ze jeden ze slabszych i5. 

Tego nie doczytales. 

 

 

Po tych benchmarkach z video widac ze FX 8350 jest prawie tak samo dobry jak i5 3570k. Napisalem prawie bo sa starsze gry ktore potrzebuja mocnego rdzenia i tu intel jest troche lepszy
Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites
Tego nie doczytales

 

O to się nie bój, czytam dokładnie.

 

Po tych benchmarkach z video widac ze FX 8350 jest prawie tak samo dobry jak i5 3570k. Napisalem prawie bo sa starsze gry ktore potrzebuja mocnego rdzenia i tu intel jest troche lepszy

 

Sam opierałeś się o takie tytuły jak C3 / BF 4 / FC III ... stare tytuły to chyba raczej nie są. Jeszcze raz na koniec Ci wrzucę testy do których nawet się nie odniosłeś:

 

http://www.tomshardware.com/reviews/crysis-3-performance-benchmark-gaming,3451-8.html

http://hardwarepal.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2013/11/BF-4-1920-x-1080-Ultra-settings-GTX-770-vs-7970.jpg

http://www.tomshardware.com/reviews/far-cry-3-performance-benchmark,3379-7.html

 

Dodatkowo dodam od siebie nową grę pierwszą z brzegu .... optymalizacja pod AMD ? 

 

http://www.techspot.com/review/787-thief-benchmarks/page4.html

 

Boli mnie fakt że piszesz coś odnośnie konsol, poprawie optymalizacji gier pod AMD .... to tak samo jakbyś opierał się o silniki Reanult w F1 i przekładał je na rynek aut osobowych .......... jedno z drugim nijak się ma do siebie,

 

Myślę że dalsza dyskusja nie ma najmniejszego sensu, dodatkowo za bardzo zeszliśmy z tematu.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...