Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam od pewnego czasu zainteresowało mnie chłodzenie wodne.

Mam do was kilka pytań (z góry uprzedzam ze na razie nawet nie planuje zakupu):

Pierwsze pytanie:

Czy do takiego chłodzenia wodnego można na przykład zakupić dwie albo trzy chłodnice ( jedna na górę 2x120 najlepiej wysokość do 50mm drugą na tył za obudową mam dostęp do takiego zamontowania i 3 na przykład na front(i tutaj nie koniecznie to widzę ponieważ nie chce rozkręcać rozwierać ani przerabiać obudowy))

Drugie Pytanie

Czy trzy lub dwie chłodnice jeżeli to możliwe są bardziej wydajne od jednej (nie znam sie na cenach tych rzeczach więc podam takie ceny bardziej wydajna będzie jedna chłodnica za 300zl czy dwie chłodnice za 150zl czy trzy chłodnice za 100zl)

Trzecie pytanie:

Czy zestaw LC można montować częściowo ( np. Najpierw zrobię pod procesor potem pozbieram kasę i zrobię pod grafikę) 

Czwarte Pytanie:

Jakie Części są mi potrzebne do zmontowania całego układu nie licząc rurek i złączek( ile rurek i złączek użyje to zależy ode mnie jaki będę miał na to pomysł). Chciał bym mieć choć nie wiem czy to wykonalne na procesorze  i5 4670k bez oc temperaturę około 20-30 stopni a z oc, max 40-50 stopni

Na karcie graficznej gtx 770 tu już raczej oc nie będzie więc bez oc też tak do 30-40 stopni

 

 

Link to post
Share on other sites
i5 4670k bez oc temperaturę około 20-30 stopni a z oc, max 40-50 stopni

 

tak wykonalmne , mam 4770K który uchodzi za grzejnik i w IDLE mam 28-30 stopni po oc @4,5 dobijaja do 60 stopni wiec twoje I5 powinno zmiescic sie w podanym przez ciebie przedziale .

 

ale oczywiście jest to uzalżnione od sztuki CPU jaka trafisz ; od komponentów których uzyjesz  :D

 

Najpierw zaś przeczytaj od deski do deski poradnik który polecił @ 

 

http://forum.benchma...łodzenie-wodne/
  Edytowane przez szahi
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...