Skocz do zawartości

i5 4670K - parę pytań


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rafalix,

Recommended Posts

Witam

Udało mi się rozwiązać mój problem z blue screenami. Mam jednak parę pytań. Mój procesor w między czasie został poddany ogromnym temperaturom. Oto moje pytania:

 

Czy kiedy mój procesor osiągnął temperaturę 95 C i mnożnik (nie wiem czemu) był ustawiony na 46 mogło mu się coś stać?

Czy znacie jakiś dobry program do diagnozowania procesora?

Czy 86 C  po 2 minutach max obciążenia to coś normalnego dla Haswella pod boxowym chłodzeniem?

Jakie jest najlepsze chłodzenie do 100 zł? (budżet nie do nagięcia)

 

Link to post
Share on other sites

Pytanie: Czy 86 (...) - odpowiedź brzmi - tak. Haswelle są dość gorącymi prockami, jeśli chodzi z kolei o chłodzenie box'owe na nich to występują różne przypadki związane z temperaturą i to nie raz, dlatego wniosek nasuwa się tylko 1 - to jest w ich przypadku normalne. Jeśli chodzi o cooler, no cóż, trochę ciężki budżet, aby wybrać coś godnego, do schłodzenia gorącego Haswella...niemniej jednak cooler pokroju Fery 2 będzie sporą odskocznią od box'a i da radę schłodzić twojego cepa, nie liczyłbym jednak na OC, jeśli już to stosunkowo niewielkie wartości.

Link to post
Share on other sites

Mam na liście zakupów jeszcze kartę graficzną, więc muszę zaoszczędzić na chłodzeniu. Później kupię porządniejszy cooler.


Kolejne pytanie: Jakie jest standardowe napięcie dla i5 4670k?

Link to post
Share on other sites

Lepiej nie kupuj narazie coolera, uzbieraj na jakis porzadny, nawet jezeli by ci sie procesor spalil na stocku to masz GW jak uzbierasz ok 200zl na cooler to polecam MACHO HR-02 B&W ale lepiej powiedz jaka masz obudowe,


do twojej obudowy ten MACHO wejdzie na styk

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

witaj i pozwól, że się wtrącę :)

jaki w końcu był powód tych blue screenów ze wcześniejszego, Twojego, tematu? jestem ciekaw...

 

co do napięć: ~0,9v-1,1v

Problemem był mnożnik ustawiony na 46 (nie wiem jakim cudem) procesor padał, kiedy osiągał taktowanie równe 4600 MHz (domyślnie 3400 MHz)

Lepiej nie kupuj narazie coolera, uzbieraj na jakis porzadny, nawet jezeli by ci sie procesor spalil na stocku to masz GW jak uzbierasz ok 200zl na cooler to polecam MACHO HR-02 B&W ale lepiej powiedz jaka masz obudowe,

do twojej obudowy ten MACHO wejdzie na styk

Chyba właśnie tak zrobię

A ten program do diagnozy to ktoś jakiś zna?

Link to post
Share on other sites

@up - no gorsze od boxa to akurat nie jest, jednak można to po prostu nazwać jego ciut lepszą alternatywą ;) Nie opłaca się brać tego typu wyrobów ''boxopodobnych'' tylko uzbierać kasę na porządny cooler, który będzie nam w stanie zapewnić odpowiednie warunki, a takie coolery są. Wywalanie kasy na coś takiego jak wyżej jest kolosalnym błędem,tym bardziej, jeśli ten zakup ma mieć charakter ''przejściowy''. Autorze, spróbuj wstrzymac się na box'ie i dozbierać do czegoś lepszego pod twojego 4670K, na przykład Macho.

Edytowane przez Darius.
Link to post
Share on other sites

@up

Dzieki za sprostowianie mojej wypowiedzi :D   autorze mzoe zmien taktowanie procesora na 3.0GHZ? raczej wielkiego spadku wydajnosci nie odczujesz, a temperatury powinny sie zmniejszyc. jak nie chcesz czekac az dozbierasz do Macho mzoesz kupic tego zalmana ; http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-zalman-cnps14x-s775-1155-1150-1156-1366-2011-am2-am3-fm1-cnps14x-510463/ pozniej dokupisz jeszcze jeden wentylator i bedzie git. Posiada on 6 rurek cieplnych, miedziano podstawe  no i jest ogolnie cichu :D

Link to post
Share on other sites

 

RaV1298  skoro nie zamierzasz podkrecać procesora to silentiumpc fera 2 wystarczy w 100% i zmiescisz się w 100 zł. Do tego w przyszłości możesz dołozyć drugi wentylator i będzie już naprawdę wydajnie i możesz robić OC. Oczywiście na silentium pc fera 2 z jednym wentylatorem też możesz robić OC, ale nie jakieś extremelne po prostu zobacz jakie bedziesz miał temperatury przy jakich wartościach procesora i zostaw takie jak będziesz chciał. Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...