Skocz do zawartości

W biosie płyty Gigabyte nie mogę nic zrobić.


Recommended Posts

Witam, sprawa wygląda tak :

jeśli komputer zostanie niespodziewanie odłączony od prądu, to przy następnym uruchomieniu jest możliwość uruchomienia w trybie awaryjnym, itp. Chodzi o to, że ja tam nic nie mogę zrobić. Próbowałem wszystkiego, klawiatury, myszki, i nic nie mogłem zrobić :(. Można to jakoś naprawić ?

 

I 2 problem. Jak chcę np. zwiększyć taktowanie procesora, ramu, lub cokolwiek zmienić w biosie, to przy włączaniu komputer nie uruchamia się normalnie, tylko jest jakieś naprawianie systemu czy coś, a dopiero jak zmienię tak jak było wcześniej, to system uruchamia się normalnie. To wina płyty, softu, czy czego ?

 

Z góry dzięki za każdą radę :)

Link to post
Share on other sites

Wgrales najnowszy dostepny bios ? Jako ze masz dual bios przelacz sie i zobacz czy problem bedzie nadal wystepowal

jak się przełączyć ?

jak się przełączyć ?

 

Wgrales najnowszy dostepny bios ? Jako ze masz dual bios przelacz sie i zobacz czy problem bedzie nadal wystepowal

sry, ale jestem zielony :P

Link to post
Share on other sites
jeśli komputer zostanie niespodziewanie odłączony od prądu, to przy następnym uruchomieniu jest możliwość uruchomienia w trybie awaryjnym

 

Nie wybieraj trybu awaryjnego tylko daj Uruchom system normalnie.

 

 

 

I 2 problem. Jak chcę np. zwiększyć taktowanie procesora, ramu, lub cokolwiek zmienić w biosie, to przy włączaniu komputer nie uruchamia się normalnie

 

Nie wiemy co dokładnie zmieniasz, może dajesz od razu "kosmiczne" wartości, nie zmieniasz napięcia itp. i dlatego komputer nie "wstaje" prawidłowo.

 

Proponuję zapoznać się z Poradnikiem na początek.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

Nie wybieraj trybu awaryjnego tylko daj Uruchom system normalnie.

 

 

 

 

Nie wiemy co dokładnie zmieniasz, może dajesz od razu "kosmiczne" wartości, nie zmieniasz napięcia itp. i dlatego komputer nie "wstaje" prawidłowo.

 

Proponuję zapoznać się z Poradnikiem na początek.

 

Nie zrozumiałeś mnie, ja tam nic nie mogę zmienić, nie mogę uruchomić w innym trybie, nie mogę pominąć (jak tam się chyba 20 sec czeka)

 

Wiesz, nie podkręcałem o jakieś kosmiczne wielkości, tylko tak minimalnie, żeby sprawdzić czy system wstanie jak cokolwiek zmienię. A zresztą, to nawet nie musi być podkręcanie, dosłownie cokolwiek zmienię w biosie, system nie chce wstać :(

Link to post
Share on other sites

Witam, sprawa wygląda tak :

jeśli komputer zostanie niespodziewanie odłączony od prądu, to przy następnym uruchomieniu jest możliwość uruchomienia w trybie awaryjnym, itp. Chodzi o to, że ja tam nic nie mogę zrobić. Próbowałem wszystkiego, klawiatury, myszki, i nic nie mogłem zrobić :(. Można to jakoś naprawić ?

 

Włącz w BIOS funkcję USB Keyboard support. To da Ci możliwość działania klawiatury USB w trybie MS-DOS, czyli w trakcie oczekiwania systemu na wybór trybu uruchomienia.

 

I 2 problem. Jak chcę np. zwiększyć taktowanie procesora, ramu, lub cokolwiek zmienić w biosie, to przy włączaniu komputer nie uruchamia się normalnie, tylko jest jakieś naprawianie systemu czy coś, a dopiero jak zmienię tak jak było wcześniej, to system uruchamia się normalnie. To wina płyty, softu, czy czego ?

 

Napisz co DOKŁADNIE się dzieje a przede wszystkim jaki komunikator pokazuje się na ekranie.

Edytowane przez challey
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...