Skocz do zawartości

Gtx 780 ti gigabayt...


Recommended Posts

Witam

Po pół roku zbierania hajsu zakupiłem swoją wymarzoną kartę... myślałem że bd mieć farta i trafię na dobra sztukę gigabayta a tu klaps piszczy jak cholera przy włączeniu jakiejkolwiek gry... Mam pytanie czy to piszczenie zniknie po jakimś czasie czy od razu kartę wymieniać ? Jeśli dostanę drugą kartę i też będzie piszczeć to się załamię... 

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie minęło 10 dni od zakupu to odeślij do sklepu i zażądaj zwrotu kasy. Jak wyślesz na gwarancję to mogą kartę odesłać, bo piszczenie nie jest według niektórych firm powodem do reklamacji.

Link to post
Share on other sites

Karta przyszła do mnie dzisiaj więc od razu ją zamontowałem odpaliłem pierwszą lepszą grę i trach piszczy... w sniper elite 2 battlefield 4 itd piszczy w fifie 14 też czyli w każdej grze dodatkowo jeszcze  tak na obrazie są takie paski jakby (nie wiem jak to nazwać) które jakby falują... ale mi się sztuka udana traifła... czyli mówicie żeby chcieć zwrotu kasy ? bo ewentualnie mogę dołożyc i kupić msi 

Edytowane przez imbatman
Link to post
Share on other sites

czasem bywa tak ze karta piszczy, gigabyte ma z tym spory problem, nie jestes pierwsza osoba ktora miala takie problemy, jedyna opcja to zwrot karty do sklepu, masz na to 10 dni, wysyłanie na gwarancje nic ci nie da

 

gdzie kupiłes te karte?

Edytowane przez stalkerpl
Link to post
Share on other sites

Kartę kupiłem w techplanet , tylko w meilu napisałem już im trochę wcześniej że uszkodzona ... ale jutro jeszcze zadzwonię i powiem że chce zwrot pieniędzy mam nadzieję że nie będzie problemów...Jestem wkur... na maxa : ) tyle czasu odkładałem na nią i to jeszcze tyle hajsu...

Edytowane przez imbatman
Link to post
Share on other sites

Moja tez ma artefakty tylko i wylacznie w tescie z lodziami podwodnymi w 3dmark11. Raczej bym sie tym nie przejmowal. Co do falowania w grach wlacz v-sync, falowanie/poziome pasy mam tak samo jak ty przy wylaczonym vsync i 300kl/s + w Diablo np. 

 

No ale jesli chcesz to tak jak wyzej, zwroc karte w terminie do 10/14 dni (nie wiem ile u ciebie) i musza ja przyjac. 

 

Na gwarancje piszczenie sie raczej nie zalapie.

Edytowane przez artrax
Link to post
Share on other sites

W ogóle Gigabyte coś ostatnio się psuje. Tandetę straszną produkują. Żałuję, że nie wziąłem ASUSA albo Sapphira. Mój Radeon nie zmniejsza taktowana pamięci w idle i przez to się chyba kości przegrzewają. Lepiej oddaj te kartę i kup coś innego producenta.

Edytowane przez gothic1210
Link to post
Share on other sites

artrax według mnie jeżeli wydajesz tyle pieniędzy na grafę i kupujesz ją nową ze sklepu to nie ma prawa być żadnych artefaktów piszczących cewek itd czy to z v-sync czy bez ale niestety jest odwrotnie wydasz ponad 2,5k i dostajesz bubel dla mnie to nieporozumienie i to wielkie. Oddam kartę mam nadzieję że problemów robić nie będą i oddadzą hajs ja sam dołożę około 100 i kupię 780ti od msi mam nadzieję że bd miał więcej szczęścia.

Link to post
Share on other sites

Akurat poziome pasy to wina (monitora?) bo zakladam ze masz 60hz (standard) przy 300kl/s karta musi wyswietlac 5x wiecej kl/s, zreszta nie uzywanie v-sync przy 60hz i tak mocnej karcie to tez glupota. Karta niepotrzebnie sie produkuje. Akurat zgodze sie co do wydanej kasy :D jednak sa sytuacje ze wydajac nawet 50 tysiecy zl dostajesz cos uszkodzonego badz nie tak dobrego jakie mialo byc, np auto badz cos innego :D  Ja caly czas czekalem na Inno3d, jednak brak jej premiery i jak sie okazalo ponad 2 miesieczne spoznienie ... teraz jednak mam gigabyte i na niego nie narzekam, choc pewnie moglo byc lepiej :D

Link to post
Share on other sites

Wszystko od sztuki zależy. U mnie Msi r9 270 padło... Dobrze, że miałem jedną tylko wentylator poszedł... Gigabyte miałem 6x r9 280x i żadna nie piszczała, to samo sapphire toxic i dual (6 sapphire)... Asus wypada dobrze, ale zazwyczaj jest droższy od reszty... XFX nawet nieźle sobie radzi, ale wolałbym brać gigabyte, a najlepiej sapphire najbardziej mi przypadły do gustu. Cenowo nieźle stoją i różne chłodzenia, a każde na niezłym poziomie.

Link to post
Share on other sites

Pamiętajcie, ze każdy produkt, który nie spełnia gwarantowanych przez producenta wymogów do najpóźniej pół roku można zwrócić. Wtedy sprzedawca zobowiązany jest WYMIENIĆ sprzęt na taki sam lub lepszy (lub oddać pieniądze czego nie jestem na 100% pewien). Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że TOWAR JEST NIEZGODNY Z OPISEM. 

 

Podpowiedział mi to rzecznik praw konsumenta :)

Edytowane przez RaV1298
Link to post
Share on other sites

Nie wydaje mi się, acz kolwiek mogę się mylić.

 

Pamiętaj też, że to nie jest to samo co gwarancja.

2 lata jest na produkt nowy :D Wymagasz tego od sklep. Od sprzedawcy a rok jest na towar używany niestety nie kwestionowane u nas w polsce. Oczywiście towar używany że sklepu z zarejestrowaną działalnością tak na przyszłość :)

Edytowane przez afgan25
Link to post
Share on other sites

Hm aby mój Gigabyte nie piszaczał włączyłem sobie w każdej grze opcje V-sync czyli synchronizacje klatek :D w każdej grze mam teraz "tylko" stałe 60 fps-ów a grafika nie dość że juz nie piszczy to do tego mniej sie grzeje i jest przez to cichsza ;) co do 3D smarków karta przechodzi wszystkie bez problemowo i bez artów, nie wiem co Wy robicie ze swoimi że wali wam artami, chyba za mocno krecicie :P 

Edytowane przez shakal84
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

to temat odświeżę ponieważ pojawił sie nowy bios do tej karty , czy ktoś już zarzucał go ?

ja sie wkurzyłem na Gigabyte bo obiecywali że po nowym roku będzie a już kwiecień i wczoraj kumpel co mieszka w Krakowie gdzie kupowałem karte zabrał ją a dziś jest bios i nie mam jak to zrobić  http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-n78toc-3gdrev_10/download/bios

Edytowane przez Elvis799
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...