Skocz do zawartości

Telewizor z najwyzszej pókłki


Recommended Posts

Siemka!

Chciałbym was poprosić o doradzenie mi w sprawie telewizora! Od razu mówię, jestem w tym zielony...

Głównie chodzi mi o oglądanie meczów i grę na konsoli.... Kwota przeznaczona na zakup nie jest dokładna, ale nie chciałbym wydawać strasznych sum i raczej nie wychodzić poza granicę 9 tysi.... Trochę już szukałem i znalazłem te dwa telewizorki: Samsung f8000 i Sony W905 - jedni mówią, że sony jest lepsze pod kątem obrazu, lecz samsung ma lepszą mobilność . Telwizor 55 cali/ 

Z góry dzięki 

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

pragnę zaproponować model LG 55LA970V. Jest to telewizor Ultra HD LG zapewniający zupełnie nowy poziom jakości obrazu o rozdzielczości czterokrotnie większej niż Full HD. Obraz jest niezwykle żywy i ostry, nawet wtedy, gdy jest oglądany z małej odległości. Rozdzielczość wynosząca 8.3 megapikseli dostarcza niesamowitej jakości detali obrazu. Obraz ten posiada cztery razy więcej pikseli niż Full HD i nawet 8 razy więcej niż HD. Doświadczaj najlepszej jakości obrazu w historii telewizji. Pod względem ostrości obrazu, panel IPS (w który wyposażony ten telewizor) zdecydowanie przewyższa konkurencyjne matryce, ponieważ pozwala na uzyskanie kryształowo czystego obrazu, który jest pozbawiony rozmyć. Sekretem wyjątkowego szerokiego kąta widzenia oraz jakości obrazu telewizora ULTRA HD jest panel IPS. Podobnie, jak jakość ziaren decyduje, o jakości kawy, tak samo jakość panelu ma największe znaczenie dla telewizorów LCD. To właśnie dzięki panelowi IPS używanemu w LG, nasze telewizory mają wyraźniejszy, bardziej spójny i stabilny obraz. ULTRA HD Resolution Upscaler przekształca zwykły obraz do poziomu ULTRA HD. Nawet jeżeli nie masz dostępu do zawartości ULTRA HD, możesz oglądać doskonałą jakość obrazu na telewizorze ULTRA HD, bez utraty jakości. W telewizorach LG Smart TV jest dostępny zupełnie nowy panel Smart Home o udoskonalonym, przejrzystszym układzie elementów, a ponadto dający szersze możliwości dostosowywania do upodobań użytkownika. Dzięki współpracy z czołowymi dostawcami treści, karta Treści Premium zapewnia bezpośredni dostęp do najpopularniejszych i najbardziej przydatnych serwisów w Polsce. Najlepsza rozrywka jest zawsze w zasięgu ręki. Usługa Game World w telewizorze LG Smart TV zapewnia dostęp do ogromnej ilości gier. Ponadto, opatentowany pilot Magic firmy LG z powodzeniem pełni funkcje kontrolera konsoli do gier, stwarzając nieograniczone możliwości rozrywki. Game World to przełomowe połączenie telewizora i konsoli do gier.

 

Pozdrawiam,

Doradca LG

 

Reklama... // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Skoro jesteś wystarczająco mądry to idź i sam sobie kup telewizor, doradcy w sklepie na pewno fachowo i solidnie Ci pomogą. Tak fachowo, że jeszcze wrócisz na jakieś forum, żeby poszukać opinii o dobrym tv.

 

 

Co do postu LG może się nie wypowiem, bo pewnie nie dowiem się jak wygląda 55LA970V na tle konkurencji.

Link to post
Share on other sites

Kupno telewizorka Ultra HD będzie miało sens gdzieś za bodaj 2 lata (mało materiałów 4k jest dostępnych itd.). Widziałem na żywca upscaling telewizji hd 720p i 1080i do 4K, tragedia :)

 

Telewizor ma być naprawdę wypasiony z tego co widzę, ja bym się wstrzymał do czasu większego wejścia w EU telewizorów oled i wtedy poszukał czegoś za granicą natomiast aktualnie do meczów myślę, że dobrze sprawdziłaby się plazma od Panasonica, na LG trzeba uważać - ich wadą jest często występujący banding (podczas oglądania meczów strasznie to przeszkadza).

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. I 

 

Skoro jesteś wystarczająco mądry to idź i sam sobie kup telewizor
akurat w tej kwestii trochę czytałem, pan z LG po prostu doradzał telewizor, którego kupno jest wielka głupotą. Pozdro 

 

 

Telewizor ma być naprawdę wypasiony z tego co widzę, ja bym się wstrzymał do czasu większego wejścia w EU telewizorów oled i wtedy poszukał czegoś za granicą
Ile czasu zajmie takie "większe wejście"? ;p Teraz telewizory OLED to kupa hajsu. :/
Link to post
Share on other sites

LG 55LA970V w porównaniu z sony w805 wypada lepiej, pod kątem kontrastu i ostrości obrazu, plus standard ultra hd. Co do input lagu, owszem sony ma niższy, ale ten w LG w zupełności wystarcza i nie przekracza 200Hz w sumie, więc komfort przy graniu jest. Dlatego też i więcej kosztuje.

Link to post
Share on other sites

Ja także jestem zdumiony jak ludzie piszą czasami, a na co ci 4k. Może po prostu cena jeszcze odstrasza? W sumie to teraz już nie jest tak tragicznie, jaki jest najtańszy odbiornik z 4k? Na euro LG 55LA965V i Thomson 55UW9786 są za 7999, te są najtańsze, ale założyłbym się o butelke whiskacza, że w innych sklepach internetowych można znaleźć taniej.

Link to post
Share on other sites

tak samo jak wyglądała zwykła telewizja na FullHD - tragicznie - ludzie nakupili, bo nowe i fajne, a różni doradcy zachwalali nową jakość, poniekąd słusznie, tylko jakoś umykał im fakt, że potem się trzeba zmienić dostawcę, na takiego co nadaje cyfrowo, tak samo jest z UHD, z tą różnicą, że jak na razie nie ma takiego dostawcy

 

a wracając do samych wyświetlaczy TV - you can't go wrong with Sharp

Link to post
Share on other sites

Miałem styczność z W905 w 46 calach i jeśli chodzi o obraz jest on naprawdę na najwyższym poziomie - dostał zresztą nagrodę EISA w kategorii: Europejski telewizor roku 2013-2014. Jako że jest to już model zeszłoroczny to uważaj, aby nie zakupić powystawowego.

Link to post
Share on other sites

Sony Center / Sony Store będzie dobrym pomysłem, ale i sklepy typu MediaExpert czy inne też powinny być dobrym rozwiązaniem. Nie jestem pewien czy na ten moment jest ta promocja  (na stronie Sony nie widzę aby był) - z reguły jest ona w okresie świątecznym, ale możesz spróbować i się dopytać czy jest możliwość 5 letniej gwarancji.

Pamiętaj tylko jednak o tym by upewnić się czy dany model nie jest przypadkiem ( czym pisałem wyżej) powystawowy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

W9-gratulacje. Dla mnie to miazga.. 

Kupiłeś już? Jeśli nie to polecam Oleole. Kupowałem u nich i wszystko sprawnie poszło. Sprawdź tylko czy masz gdzieś punkt odbioru. U mnie o ile się nie mylę to TV był dostępny do odbioru na drugi dzień. Agito też powinno być dobre :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...