Skocz do zawartości

Obudowa do 250zł.


Recommended Posts

Witam.

Jaką obudowę wybrać do następującego zestawu:

http://img822.imageshack.us/img822/1787/41829990.jpg

Z tym, że wysokość nie może być większa niż 430mm. Dobrze, aby miała "bezśrubkowy" montaż, okno z boku (opcjonalnie!) i radziła sobie z odprowadzeniem ciepła od karty i procka. Chłodzenie procka to Scythe Mugen II rev. B, więc buda musiałaby być dosyć szeroka.

Link to post
Share on other sites

No to można ostatecznie wyrzucić tę opcję, ale dobrze byłoby, gdyby buda miała miejsce na - lub miała już wbudowane - wentylatory z przodu i z tyłu, bok opcjonalnie. Zdaję sobie sprawę jak będzie w środku gorąco przy takim sprzęcie i zapewne późniejszym OC tym bardziej, że 1. lato / 2. komputer w zimie stoi niestety blisko grzejnika i nijak go zabrać w inne miejsce.

Link to post
Share on other sites

2. komputer w zimie stoi niestety blisko grzejnika

ciepłym powietrzem to niczego za dobrze nie schłodzisz, a grzejnik potencjalnie gorszy od najupalniejszego lata wiec albo komp albo grzanie ;)

co do wentyli to w nawet trochę droższych budach znajdziesz max 2 i jest to niewystarczająca liczba

Link to post
Share on other sites

Z tym grzejnikiem sprawa w zimie ma się tak, że na noc odkręcam go, a zaraz nad ranem zakręcam i pokój próbuję przewietrzyć. Tyle co resztki tego ciepłego są, ale są. Obecnie mam Sunbeam Freezing Storm i z przodu zamontowałem wentyle 2. Wsysają powietrze, natomiast 3 w środku przeją je ku tyłowi. Temperatury mam świetne. Scythe się tam mieści. Jest to dość wygodna buda.

Może skusić się na taką samą? (obecną oddaję wraz z całym obecnym sprzętem)

Kwestia, by zmieścił się GPU, bo reszta pewno wejdzie bez problemów.

Link to post
Share on other sites

Chociaż jest sposób na rozwiązanie kwestii wymiarów. Będę mógł parę mebli przestawić celem zrobienia miejsca. Komp będzie mógł stanąć między biurkiem a niską szafką - myślę tylko czy nie będzie problemem mała ilość miejsca z boku.

Tak to wyglądałoby:

http://img812.imageshack.us/img812/7041/beznazwy2r.jpg

Problem mógłby być tylko z kablem od klawiatury, który i tak już na styk jest.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...