Skocz do zawartości

Pkt za mini-recki w stosunku do newsów


Recommended Posts

A ja jednak dał bym szansę większej ilości recek.

 

1 miejsce - 150 pkt

2 miejsce - 100 pkt

3 miejsce - 75 pkt

4-8 miejsce - 50 pkt

9-20 - 25 pkt

 

Co Wy na to?

Mniej/więcej kwota wyszła by ta sama.

 

 

Bo chcecie, by Wasza (nasza) praca nie szła na marne, a chcecie dać tylko 14 wyróżnień. Myślę, że 20 będzie w sam raz. Myślę jednak, że aby redakcja w ogóle chciała przyjąć taką opcję, punktacja musiałaby iść znacznie w dół. Coś w tym stylu:

 

1 miejsce - 125 pkt

2 miejsce - 75 pkt

3 miejsce - 50 pkt

4-8 miejsce - 40 pkt

9-20 - 25 pkt

Wtedy szanse na sukces są większe...

Link to post
Share on other sites
Gość bulbulek

Tak, to jest wynagrodzenie za dobrą pracę. Jakiekolwiek nagradzanie słabych tekstów powoduje tylko spadek jakości. Bo skoro tekst jest wyróżniony. Komuna się skończyła. Nie pracuje się dla samej pracy tylko dla wyniku. Ja swój tekst pisałem godzinę. Ile siedziałem nad FCK? Nie wiem. Trzy razy tekst mi zjadł więc trochę zeszło. Ale co to zmienia? Jak ktoś napisze recenzje w 30 min. i będzie genialna to jest gorszy od osoby co tydzień gniota pisze? Im więcej nagradza się słabych tekstów, tym więcej takowych będzie powstawać. Punkty powinny być nagrodą za bardzo dobre teksty. Każdy tekst i tak dostaje z przydziału punkty. Po co więc dodatkowo nagradzać słabe teksty?

Link to post
Share on other sites

Żeby stare wygi nie zgarniały wciąż wszystkich punktów, tylko żeby innym też się czasem coś dostało i poczuli, że jeśli się postarają to dostaną więcej. A jak się nie postarają to fige dostaną :lol:

 

Poza tym Ty masz większe wymagania niż "normalny człowiek" i dobrych tekstów jest więcej niż 5 :rotfl:

Link to post
Share on other sites
Gość bulbulek

To, że większości błędy nie przeszkadzają to znaczy, że należy je robić? Co to znaczy "normalny człowiek"? Przeciętny Polak? Przeciętny internauta? Czy po prostu laik? Tak, mam większe wymagania niż laik. Ok, zgadzam się, należy zachęcać początkujących. Ale nie kilkunastoma wyróżnieniami. Jak się nie postarają to nie będzie tak, że figę dostaną. Jeszcze raz dostaną wyróżnienie i tak dalej. Będą trwać w miernocie. Bo po co się męczyć skoro o wyróżnienie tak łatwo, a język polski taki trudny.

Link to post
Share on other sites

Ale nie kilkunastoma wyróżnieniami.

A to już można pisać petycję do redakcji :lol:

 

Poza tym zmniejszenie ilości wyróżnień to najszybsza droga do zabicia tego działu. To nie miejsce, gdzie przychodzą profesjonaliści i zaraz umieszczają idealne artykuły. To miejsce, gdzie początkujący mogą się czegoś nauczyć i nie mam nic przeciwko nagradzaniu ich starań i postępów, przynajmniej najmniejszą ilością punktów.

 

A normalny człowiek jest w cudzysłowie, bo chodzi mi o kogoś, kto umie przeczytać ciekawą reckę nie mając co chwilę napadów zniesmaczenia, bo ktoś źle kropkę postawił :P

 

Jak ktoś szuka wynagrodzenia za pracę, to raczej nie w punktach za m-r na BMK :rotfl:

Widzę Majkel, że bardzo chcesz być zauważony. W takim razie gdzie powinno się iść? :P
Link to post
Share on other sites

ALe mniejsza ilość wyróżnien punktowych to więcej motywacji przy pracy. W końcu każdy, komu bedzie zalezalo, bedzie myslał "co jeszcze mógłbym dopisać w tej recenzji, żeby mieć szanse być w TOP 5/ TOP 10 czy innym TOP i zdobyć punkty. Prawie kazdy kto pisze to jednak liczy, ze jakies dodatkowe punkty dostanie, wiec ten prawie kazdy user przykladalby sie bardziej do tekstu.

Link to post
Share on other sites
Gość bulbulek

Oczywiście, że nie to nie jest miejsce dla profesjonalistów. Jakoś czytam normalne artykuły pisane przez redaktorów i nie zjeżdżam ich tekstów z góry do dołu. Wybacz, ale jak mam ocenić recenzję aparatu, w której nie ma ani jednego zdjęcia prosto z aparatu? Albo recenzję głośników w której autor przyznaje, że nie wie co znaczy wklejona przez niego specyfikacja? Przykro mi, że bulwersuje mnie wyrażanie prądu w watach czy błędy ortograficzne.

Link to post
Share on other sites

To zależy. Dla jednych brak wyróżnienia będzie zachętą do lepszej pracy, drudzy powiedzą "Pier$%#&, nie robię!". I w ten sposób być może nigdy nie przeczytamy wielu ciekawych tekstów.

 

Poza tym co też rozumiecie przez mniejszą ilość? Czy zaproponowane wcześniej 14 tekstów, co jest całkiem ok, czy "bulbulkowe" 5 na poziomie, co jest ilością dość małą. Potem najlepsi prowadzili by swego rodzaju monopol i dziwili się, dlaczego niezadowoleni użytkownicy wystawiają im jedynki :rotfl:

 

I nie bądźmy samolubni. Z własnej kieszeni na wyróżnienia nie wykładamy. Niech redakcja dzieli jak chce.

Link to post
Share on other sites

Widzę Majkel, że bardzo chcesz być zauważony. W takim razie gdzie powinno się iść? :lol:

Może napiszę inaczej...

 

Dział mini-recenzji jest jak powiedziałeś "to miejsce, gdzie początkujący mogą się czegoś nauczyć".

 

Ci, którzy uważają, że ich recenzje są na tak wysokim poziomie, wkładają w nie tak dużo pracy, że oczekują za nią 150pkt, po prostu powinni uderzyć do redakcji, by pisać normalne recenzje na główną, albo poszukać szczęścia wśród innych mniej renomowanych portali lub tych niedawno powstałych.

 

Już wiadomo o co chodzi :rotfl:

Link to post
Share on other sites

A no tak mICh@eL, zgadzam się w 100%. Jeśli ktoś ma takie wielkie ambicje i wymagania, to niech po prostu nie zagląda do mini-recenzji :rotfl:

 

Poza tym większe nagrody zaostrzyły by tylko rywalizację. By się zaczęły protesty, po wprowadzeniu nowego systemu narzekanie na słabe oceny i sztuczne nabijanie odsłon. A tak punkty to skromny dodatek. Ktoś chce więcej? Niech pisze dużo i dobrze, redakcja go zauważy i będzie pisać na główną :lol:

Link to post
Share on other sites

TheSpeed jeśli dostawałoby się więcej pkt pisałoby się chętniej, według mnie 250/200 pkt, za mini-recenzję należy być zawsze przyznawane i 2 nagrody po 100 i 150 pkt - te 50 pkt nijak się ma do włożonej pracy

 

Odnośnie wypowiedzi michaela i TS'a - michael się z nas śmieje bo znalazl sobie miejsce gdzie pisze i ma kase, TS pisze recki na główną, a my nie mamy aż takich możliwości pisarskich żeby być na głównej a w mini-recenzjach niestety jest mało motywujących rzeczy - 50 pkt w stosunku do włożonej pracy to nic...

Link to post
Share on other sites

według mnie 250/200 pkt, za mini-recenzję należy być zawsze przyznawane i 2 nagrody po 100 i 150 pkt - te 50 pkt nijak się ma do włożonej pracy

Ja się pytam, czy punkty przyznaje się za efekt, czy za poświęcony czas :rotfl:
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...