Skocz do zawartości

Pkt za mini-recki w stosunku do newsów


Recommended Posts

TS pisze recki na główną, a my nie mamy aż takich możliwości pisarskich żeby być na głównej

A ja to jestem świetnym pisarzem? :rotfl: Ja nikogo nie męczyłem, pisałem dużo do MR i sama redakcja mi zaproponowała :lol: Poza tym jeśli trafi się ciekawy sprzęt to dalej chętnie popiszę do MR za dużo mniejszą kasę :)

 

Osobiście uważam że pomysł punktów wg. regista najlepszy :P

Mi się bardziej widzi pomysł od Wojtek_K.

 

A według mnie jedna 200/250 pkt'owa recka musi być

Taka ilość nie przejdzie raczej :P
Link to post
Share on other sites

Wy zapominacie, że to są mini-recenzje, za artykuł na główną się dostaje (w przypadku znacznie większej obszerności i czasochłonności niż m-r) niewiele więcej, niż DF tutaj proponuje.

 

Jeżeli uważacie, że 100p za m-r miesiąca to za mało, jak na poświęcony trud, starania i wkład pracy, to może po prostu nie róbcie tak dużych mini-recenzji :ciekawy: :rotfl:

 

A dla chcącego nic trudnego - wystarczy popytać i poszukać po mniejszych portalach, czy nie potrzebowaliby recenzentów/testerów i tam spróbować swoich sił :lol:

Link to post
Share on other sites

Bo chcecie, by Wasza (nasza) praca nie szła na marne, a chcecie dać tylko 14 wyróżnień. Myślę, że 20 będzie w sam raz. Myślę jednak, że aby redakcja w ogóle chciała przyjąć taką opcję, punktacja musiałaby iść znacznie w dół. Coś w tym stylu:

 

1 miejsce - 125 pkt

2 miejsce - 75 pkt

3 miejsce - 50 pkt

4-8 miejsce - 40 pkt

9-20 - 25 pkt

Wtedy szanse na sukces są większe...

Taki system punktowania nie wchodzi w grę z jednego, podstawowego powodu:

nie mam ochoty wysłuchiwać żali, dlaczego ktoś jest czwarty a nie trzeci, dlaczego dziewiąty, a nie ósmy, a że jego słabsza, a tamtego lepsza etc.

 

Jest jedna mini-recenzja miesiąca - czasami, gdy teksty są bardzo dobre, nawet trzy. (tak się już zdarzyło).

Jest TOP-10, czyli teksty zasługujące na szczególne wyróżnienie - i tu każdy dostanie tyle samo punktów. Nie będzie stopniowania, bo budziło by to niepotrzebne kontrowersje i zarzuty co do wyboru.

 

Poniżej TOP-10 będą dodatkowe wyróżnienia, tak zwane punkty "na zachętę", czyli teksty fajne, w które autor włożył trochę pracy, ale ich poziom słabszy od TOP-10.

Link to post
Share on other sites

Ale może warto by rozważyć opcję zwiększenia liczby pkt za m-r miesiąca :ciekawy: :sciana:

 

Bo z tego co zauważyłem (nie na własnym przykładzie :)), to część tych zdolnych, nie powołanych do współpracy i pisania artów na główną, rozgląda się za swoją szansą u konkurencji :P

Link to post
Share on other sites

nie mam ochoty wysłuchiwać żali, dlaczego ktoś jest czwarty a nie trzeci, dlaczego dziewiąty, a nie ósmy, a że jego słabsza, a tamtego lepsza etc.

Jeśli to jest profesjonalne podejście do czytelnika (!), to żenua. Ludzie produkują się po kilka-kilkanaście godzin, żeby dostać śmieszne 5 punktów za tekst, za który w normalnych warunkach powinien dostać kilkadziesiąt złotych. Sztywne trzymanie się granic punktowania jest kompletnie bez sensu, bo w jednym miesiącu może powstać 50 MR, z czego 20 będzie zasługiwało na sporą liczbę punktów, a może się zdarzyć tak, że powstanie 15 MR, 5 dobrych, a TOP-10 zostanie normalnie nagrodzone, co jest niesprawiedliwe względem 10 recenzji z poprzedniego miesiąca, które były dobre, a nie zostały nagrodzone dodatkowymi punktami. Bez sensu.
Link to post
Share on other sites
Gość bulbulek

Żenua? To jest biznes. Redaktorzy prowadzą serwis poważny serwis internetowy a nie organizację charytatywną. Zajmują się reklamami, płacami, rentownością i naprawdę co ich obchodzi czy mini-recenzja podkładki od mysz jest lepsza od mini-recenzja kubka dla progejmerów. Mają na prawdę POWAŻNIEJSZE problemy na głowie. Wybacz, ale powinieneś być wdzięczny za to, że możesz bez jakiegokolwiek problemu publikować swoje wypociny na portalu. To już jest swego rodzaju "zapłata". Dlaczego? Bo możesz się sam wypromować. Będziesz pisać niezłe teksty - możesz trafić do redakcji etc. Nawet jeśli nie trafisz do redakcji, to możesz wpisać sobie recenzje z ocenami do CV i starać się dostać robotę gdzie indziej. Inną sprawą jest fakt, że powstające teksty w większości są słabe. Jak wszyscy będą marudzić, to redakcja zawsze może zlikwidować dział m-r i przerzucić go na forum. Co ich to kosztuje? Nic. A nie będą musieli się użerać z setką niezadowolonych użytkowników. Sam fakt istnienia tego działu jest ukłonem w stronę użytkowników. Wiem, że są miesiące z 10 dobrymi tekstami i są miesiące z 3 dobrymi tekstami. I co z tego? Myślisz, że redakcja będzie szczegółowo czytać każdą recenzję, a potem będzie 10 godzinna burza mózgów, kto ile powinien dostać? Idealista. Redaktorzy dążą do tego, aby mini-recenzje były działem jak najbardziej bezobsługowym. Należy się szacunek, że napisano wprost, że nie mają ochoty bawić się w skargi etc. Równie dobrze mogliby napisać marketingową papkę o tym, jak bardzo cenią autorów blablablablabla ale będzie tak i tak blablablabla. Są szczerzy, mówią jak jest i trzeba to uszanować.

Link to post
Share on other sites

Żenua? To jest biznes. Redaktorzy prowadzą serwis poważny serwis internetowy a nie organizację charytatywną. Zajmują się reklamami, płacami, rentownością i naprawdę co ich obchodzi czy mini-recenzja podkładki od mysz jest lepsza od mini-recenzja kubka dla progejmerów. Mają na prawdę POWAŻNIEJSZE problemy na głowie. Wybacz, ale powinieneś być wdzięczny za to, że możesz bez jakiegokolwiek problemu publikować swoje wypociny na portalu. To już jest swego rodzaju "zapłata". Dlaczego? Bo możesz się sam wypromować. Będziesz pisać niezłe teksty - możesz trafić do redakcji etc. Nawet jeśli nie trafisz do redakcji, to możesz wpisać sobie recenzje z ocenami do CV i starać się dostać robotę gdzie indziej. Inną sprawą jest fakt, że powstające teksty w większości są słabe. Jak wszyscy będą marudzić, to redakcja zawsze może zlikwidować dział m-r i przerzucić go na forum. Co ich to kosztuje? Nic. A nie będą musieli się użerać z setką niezadowolonych użytkowników. Sam fakt istnienia tego działu jest ukłonem w stronę użytkowników. Wiem, że są miesiące z 10 dobrymi tekstami i są miesiące z 3 dobrymi tekstami. I co z tego? Myślisz, że redakcja będzie szczegółowo czytać każdą recenzję, a potem będzie 10 godzinna burza mózgów, kto ile powinien dostać? Idealista. Redaktorzy dążą do tego, aby mini-recenzje były działem jak najbardziej bezobsługowym. Należy się szacunek, że napisano wprost, że nie mają ochoty bawić się w skargi etc. Równie dobrze mogliby napisać marketingową papkę o tym, jak bardzo cenią autorów blablablablabla ale będzie tak i tak blablablabla. Są szczerzy, mówią jak jest i trzeba to uszanować.

W zasadzie +1.

 

Osobiście uzbierałem ~1000 pkt za newsy i MR i złożyłem połowę obecnego kompa za to. :sciana: Nie narzekajmy, że dają nam punkty. Gdzie indziej zostaniecie za pisanie nagrodzeni? Wystarczy trochę samozaparcia i dacie radę uzbierać na upragniony przedmiot.

Link to post
Share on other sites

Inna sprawa jest taka, że ludzie dobrze wiedzą jak mogą zostać nagrodzeni i, że tak na prawdę nie warto przy MR się przesadnie wysilać. Po co spędzać nad MR kilkanaście/dziesiąt godzin skoro będzie za o max 50 marnych punktów? Poszedłbym w drugą stronę i dostosował poziom MR do ilości punktów :sciana:

Link to post
Share on other sites

Inna sprawa jest taka, że ludzie dobrze wiedzą jak mogą zostać nagrodzeni i, że tak na prawdę nie warto przy MR się przesadnie wysilać. Po co spędzać nad MR kilkanaście/dziesiąt godzin skoro będzie za o max 50 marnych punktów? Poszedłbym w drugą stronę i dostosował poziom MR do ilości punktów :sciana:

No to po cholerę piszą jak źle? :P Niech przestaną dopóki coś się nie zmieni i już. :)

Link to post
Share on other sites

Widocznie mam inne spojrzenie na to 'przedsięwzięcie'. Redakcji nikt nie każe słabych recenzji publikować.

Wybacz, ale powinieneś być wdzięczny za to, że możesz bez jakiegokolwiek problemu publikować swoje wypociny na portalu.

To iście niesamowite, wszak blog na WordPress jest dla wybranych.

 

To prawda, to jest biznes. Redakcja za psie pieniądze ma sporo dobrego materiału, a jeśli publikowane MR nie są dobre, to na własne życzenie zostały opublikowane.

Link to post
Share on other sites
Gość bulbulek

Warto się wysilać, bo pracujesz na swój dorobek. I tym wyrabiasz sobie opinie. Przyklejając radiatory to plastikowej części obudowy TO udowodniłeś na przykład, że z elektroniką dużo wspólnego nie masz. Niby pierdoła, ale jak będziesz się starał o pracę redaktora to może być to policzone in minus. Tutaj chodzi o podejście. Bez względu czy nagrodą jest 5 czy 50 punktów redakcja daje Ci możliwość zamieszczenia Twojej twórczości na serwisie. Pisanie na odwal, jest nie w porządku w stosunku do redakcji (nie mówiąc o innych użytkownikach).

 

 

To prawda, to jest biznes. Redakcja za psie pieniądze ma sporo dobrego materiału, a jeśli publikowane MR nie są dobre, to na własne życzenie zostały opublikowane.

 

Dobrego materiału ma niewiele. Ma też teksty z makabrycznymi błędami ortograficznymi, które też wiszą pod szyldem benchmark.pl Szczerze powiedziawszy nie sądzę, aby redakcja na dziale m-r wychodziła na plus.

Link to post
Share on other sites

Poszedłbym w drugą stronę i dostosował poziom MR do ilości punktów :P

Ówarzasz, rze tak tżeba? Bo wtedy wienkszoźć wyglondałaby mniej wiencej właśnie tak :)

Chyba mnie nie zrozumiałeś. Chodziło mi o obszerność MR i ich złożoność, a nie o poziom języka polskiego :sciana:

Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej nie jest i wszyscy robią to z własnej nieprzymuszonej woli, ale warto by było dać zwyczajnie wszystkim równe warunki, jeśli dla kogoś ważne są tylko punkty. Sam mam i konto na WordPress i piszę tutaj (raczej newsy), bo z pisania czerpię przyjemność, ale jeśli ktoś chce punkty, to może na równych warunkach z całą resztą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...